WTCR - Kérdezz-felelek Tom Chiltonnal
Kérdezz-felelek Tom Chiltonnal
Fotó: WTCC Media, BTCC Media

2014/06/02 19:58

Az idén felfrissülő Inside WTCC egyik újdonsága a kérdezz-felelek játék, melynek lényege, hogy minden versenyhétvégén kiválasztanak egy pilótát, akit beültetnek az Alfa Romeo 4C biztonsági autóba, és miközben körbemegy a pályán, kérdéseket tesz fel neki az Eurosport egyik riportere.

A kérdések általában egyszerűek, már abban az értelemben, hogy röviden lehet rájuk válaszolni, ám 150 km/h környékén az agy nem mindig ugyanúgy működik, mint nyugalmi helyzetben.

A Salzburgringen Tom Chiltonon volt a sor, és a ROAL Motorsport brit pilótája is alkotott egy-két érdekes választ.

Mikor álltál először dobogón a BTCC-ben?

"2002-ben, Brands Hatch-ben, a GP pályán."

Hány foga van a gyermekednek?

"Hat"

Hány lóerős egy TC1-es túraautó?

"Hány lóerős? Az enyém 380."

Milyen magas Dusan Borkovic?

"197 cm" (egy tízest tévedett Tom, 207 cm)

Mennyi idős Gabriele Tarquini?

"Elég öreg. 54."(Valójában csak 52.)

Melyik brit versenyző rendelkezik a legtöbb WTCC-s futamgyőzelemmel?

"Talán Jason Plato." (Chilton itt valószínűleg félreértette a kérdést, és a BTCC-re gondolt. A világbajnokságon Rob Huff a legeredményesebb brit).

Jelenleg a testvéred, Max az a Forma-1-es pilóta, aki újoncként a legtöbb futamon célba ért. Ki volt az elődje?

"Tiago Monteiro."

Mi az utolsó dolog, amire egy futam rajtja előtt gondolsz?

"Nem gondolok semmire."

Mikor van a házassági évfordulód?

"Csak augusztus 15-én lesz az esküvőm."

A legborzasztóbb szín, amire valaha befestetted a hajad?

"Rózsaszín."

Ki a példaképed?

"Ayrton Senna."

Mi a legnagyobb álmod?

"Hogy egy nap világbajnok legyek."

Hogy hívják majd a születendő lánygyermeked?

"Milly."

Mikor nyertél először futamot a WTCC-ben?

"Tavaly. Sonomában. 2013. szeptember 16-án volt az első győzelmem." (Egy kicsit gondolkodás után :D)