WTCC - Yoshimoto Monteiro helyén

Yoshimoto Monteiro helyén

2012/10/10 14:14

Nem telt sok időbe, hogy a SUNRED csapat megtalálja Tiago Monteiro helyettesét, a Hondához távozó portugál SUNRED motoros Leónját Hiroki Yoshimoto vezeti majd a hátralévő három ázsiai fordulón. A japán pilóta egy éve mutatkozott be a WTCC-ben, amikor szintén a spanyol istállóval vendégszerepelt Suzukában. Sok öröme nem telt élete első Vb-s hétvégéjében, az első futamon egy baleset miatt kiesett, a másodikon pedig 17. lett.

Yoshimoto Forma-3-mal kezdte pályafutását, majd néhány év után a japán Super GT-ben is kipróbálta magát. Azóta minden évben indul a sorozatban. Becsúszott egy-két WSR futam is, és tagja volt az első GP2-es mezőnynek a sorozat indulásakor, 2005-ben. Az utóbbi években már csak a Super GT-ben szerepelt, tavaly hetedik lett, idén viszont még a bajnoki cím megszerzésére is van esélye a kis kategóriának számító GT300-ban. Kazuki Hoshino oldalán eddig két futamot nyertek a GT3-as Aston Martinnal, és egy fordulóval a sorozat zárása előtt mindössze négy pont a lemaradásuk. Akárhogy is alakul a bajnokság, ez lesz a korábbi Makaó F3 GP ötödik helyezett japán pályafutásának legeredményesebb szezonja.

A SUNRED SR Leónnal viszont nem lesz könnyű dolga, eddig egyedül Monteironak sikerült némi eredményt kicsikarni a nehezen hangolható, de legalább gyenge blokkból. Viszont a tavalyi évvel ellentétben most legalább egy helyett három versenye lesz Yoshimotonak, hogy mutasson valami szépet.

Fotó: WTCC Media