WTCC - Újabb ötödik hely

Újabb ötödik hely

2012/09/23 19:31

Michelisz Norbi a bemelegítő edzésen is ötödik lett, ezúttal is a három gyári Chevrolet és Gabriele Tarquini előzte meg a Zengő Motorsport pilótáját. Ami örömteli még, hogy a versenybeállításokkal 1.3 másodpercről 6 tizedre csökkent a lemaradás. A helyi idő szerint reggel kilenckor rendezett edzésen még elég hűvös volt az aszfalt, ám harminc fok fölötti hőmérsékletre számítanak, ami tovább csökkentheti a különbséget az első és a hátsó kerekes kocsik között.

Zengő Zoli elmondása szerint az időmérő után a kerékdőléssel variáltak csak, és a módosítások javítottak az autó viselkedésén.

A bemelegítő edzést egyébként Yvan Muller nyerte, Rob Huff és Alain Menu előtt, és Gabriele Tarquini lett a negyedik. Az első futam magyar idő szerint 21:00-kor kezdődik az Eurosporton.

Fotó: WTCC Media