WTCC - Ennyi volt! Kikerül az egyik legtöbb érzelmet kiváltó versenyző és pálya a WTCR-ből
Fotó: fiawtcr.com

2020/02/05 15:43

Nem Marrakeshben kezdődik majd a 2020-as WTCR szezon, sőt a sok kritikát kapó marokkói helyszín 10 év után kikerül a naptárból. Az évad első versenye így Hungaroring lesz.

Marrakesh helyét egy régi ismerős, a Salzburgring veszi majd át a naptárban; az osztrák versenyt július 24-26 között rendezik. Ehhez kapcsolódóan a logisztika megkönnyítése céljából két héttel későbbre tolják a kínai versenyt.

A salzburgi pálya 2014 után tér vissza a bajnokság vérkeringésébe, ám ezúttal jó két hónappal később rendezik majd a futamot, mint akkor.

A marokkói helyszín távozása összefügg azzal, hogy a sok vitás szituációt kiváltó Mehdi Bennani sem folytatja a bajnokságban. Az Eurosport úgy tudja, a marokkói versenyző inkább valamelyik hosszútávú sorozatba igazolhat.

A 36 éves pilóta 2009-ben indult először a WTCC-ben, legjobb szezonját pedig 2017-ben futotta, amikor a Sebastien Loeb Racing színeiben három futamot is megnyert a Citroën C-Elysée-vel, és hatodik lett az összetettben.

A TCR-váltás viszont nem volt igazán ínyére. 2018-ban még nyert egy futamot a Volkswagen Golf GTi-vel, tavaly viszont még a dobogóra sem sikerült felállnia, és csak 25. lett a bajnokságban.

"Mehdi Bennani, Marokkó első számú autóversenyzője sajnos a jövőben nem indul a WTCR-ben, és az ő jelenléte által biztosított támogatás nélkül nincs rá esély, hogy az eddig megszokott színvonalú hétvégét rendezzünk Marokkóban" - fogalmazott Francois Ribeiro, a WTCR promótere.

Ribeiro hozzátette, a kapcsolat ennek ellenére megmarad a marokkói szervezőkkel, és biztos benne, hogy később újabb együttműködés alakulhat ki velük.

Az új helyszínnel kapcsolatban kiemelte, a Salzburgringen mindig is izgalmas túraautó versenyeket rendeztek, és mivel a pálya központi helyen található Európán belül, logisztikai szempontból is kézenfekvő választás volt.