WTCC - Bejelentették a Peugeot másik WTCR-pilótáját
Bejelentették a Peugeot másik WTCR-pilótáját

Lanti ·
2018/03/15 11:30

A Peugeot tesztpilótájaként dolgozó Aurélien Comte után második világkupás versenyzőjét is bejelentett a DG Sport Compétition, a szlovák Mato Homola vezeti majd idén az egyik Peugeot 308 TCR-t.

A 23 éves pozsonyi srác 2012 óta állandó résztvevője a nemzetközi túraautós körforgásnak, kétszer is második lett az ETCC-ben (2013, 2014), 2015-ben pedig a Campos színeiben egy Chevrolet Cruze-t vezethetett a szlovákiaringi WTCC hétvégén. A vendégszereplés nem is sikerült rosszul, 11. lett az időmérőn, az első futamon pedig 13.-ként intették le.

Az elmúlt két évet a TCR International-ben töltötte, 2016-ban a B3 Racing színeiben ötödik, tavaly pedig a DG Sport Opel Astrájával 12. lett a bajnokságban. Ez idő alatt egy futamot nyert meg és négyszer állt a dobogón.

Idén is marad a Christan Jupsin vezette belga csapatnál, amely azonban márkát vált, az Opel helyett két új Peugeot 308 TCR-t indít a WTCR Túraautó Világkupában.

"Hihetetlen, hogy sikerült ekkorát fejlődnünk. Talán még fel sem fogtam teljesen, hogy idén ünneplem motorsportos pályafutásom kezdetének tizedik évfordulóját, és mostanra eljutottam a top ligába. 10 évvel ezelőtt csak 13 voltam, akkor kezdem el gokartozni a szlovák bajnokságban. Eltelt tíz év, és valóra vált az álom. A WTCR ma a túraautózás abszolút csúcsa, amely a világ minden pontjára eljut. A mezőny létszámát 26 főben limitálták, és mégis jutott hely egy olyan kis ország versenyzőjének, mint Szlovákia. Sosem sikerült volna ez a családom, a szponzoraim és nagyszerű szurkolóim nélkül, akik mindig mellettem álltak" - mondta Homola.

Homola múlt héten Franciaországban már tesztelte is a 308 TCR-t, amely a Civic mellett a mezőny másik vadonatúj versenygépe.

"Volt lehetőségem kipróbálni az új Peugeot-t, és az élmény felülmúlta a várakozásaimat. Nem csak nagyszerűen irányítható, de erős is; egy pici hátrányt sem szenved amiatt, hogy kettő helyett csak 1.6 literes a motorja. A BoP táblázatot még nem határozták meg, úgyhogy egyelőre nehéz lenne megmondani, hol leszünk a többiekhez képest, de hiszem, hogy ebben a csomagban benne vagy a győzelem lehetősége."

A DG Sport Compétition alapítója igazi versenyzőtípusnak nevezte a szlovák pilótát.

"Örülök, hogy megújítottuk az együttműködésünket, és hálás vagyok, hogy ismét nekünk szavazott bizalmat. A csapat tavaly már megtapasztalhatta Mato profi hozzáállását és lelkesedését. Egy igazi harcos, győztes, és versenyző típus. Neki csak egy dolog számít, a győzelem" - fogalmazott Christian Jupsin.

A WTCR Túraautó Világkupa április 7-8-án rajtol Marrakeshben, és az említett 26 állandó helyből még csak hatot nem jelentettek be hivatalosan.