WTCC - Basseng második Daytonában
Basseng második Daytonában

2013/01/29 09:06

Basseng_daytona

A világ egyik legkomolyabb és legnehezebb endurance versenyével melegített a WTCC szezonra Marc Basseng és Markus Winkelhock. A GT világbajnok páros ezúttal külön autóban szerepelt, ám mindketten egy Audi R8 Grand Am-mel versenyeztek. A Münnich Motorsport két pilótája közül Basseng volt ez eredményesebb Floridában, Ian Baas, Frank Stippler és René Rast oldalán a második helyet csípte el a GT kategóriában. Az APR Motorsport Audija 678 kört tett meg Daytonában, és mindössze 1.5 másodperccel maradt el a győztes Alex Job Racing mögött.

Az APR másik R8-asával Winkelhock a géposztály hetedik helyén végzett, egy kör hátrányban. A két német pilóta René Münnichel kiegészülve idén a WTCC-ben versenyez majd SEAT Leónokkal.

Fotó: Grand-Am.com