WTCC - A pilóták viselt dolgai, avagy ki mit csinált a WTCR előtt?
A pilóták viselt dolgai, avagy ki mit csinált a WTCR előtt?

2020/02/28 11:29
Mindenki magával cipeli a múltat, ez alól nem kivételek a WTCR versenyzői sem. A legtöbben pályafutásuk derekán érkeztek a bajnokságba, és sok érdekes kalandon voltak túl, mielőtt túraautó versenyzők lettek.

A WTCR hivatalos honlapja összeszedett néhány érdekességet arról, ki mivel ütötte el az időt, vagy kereste meg a hamburgerre valót, mielőtt a bajnokságba került. A sorrend szigorúan ABC-szerinti! :D

Tom Coronel: egy időre Japánba költözött, hogy tovább versenyezhessen, ahol aztán két fontos bajnoki címet is bezsebelt. Az első WTCC-győzelmét is Japánban érte el.

Augusto Farfus: hat éves korában még a motorosoknál próbálkozott, az 50 köbcentis mini-moto kategóriában indult.

Esteban Guerrieri: 2005-ben Lewis Hamilton ellenfele volt a Formula 3 Euroseries-ben.

Johan Kristoffersson: majdnem sífutó lett belőle, de végül úgy döntött, édesapjához, Tommyhoz hasonlóan inkább a motorsport érdekli jobban.

Tiago Monteiro: a szállodaigazgatás terén képzelte el az életét, mielőtt becsöngetett hozzá a motorsport-láz.

Yvan Muller: nővérét, Cathy Mullert követve lett autóversenyző, eleinte leginkább azért, hogy ne a család szállítmányozási vállalkozásában kelljen dolgoznia.

Andy Priaulx: a túraautós pályázás előtt komoly sikereket ért el, és bajnok is lett hegyi versenyzésben.

Gabriele Tarquini: 38 Formula 1-es futamon indult, mielőtt túraautózni kezdett volna.

Tassi Attila: a sportok közül eleinte jobban érdekelte a jégkorong mint az autóversenyzés.

Jean-Karl Vernay: Amerikában és Le Mans-ban is versenyzett, mielőtt túraautóba ült volna.