Tenisz - Visszavonul az egykori világranglista nyolcadik, osztrák teniszező
Visszavonul az egykori világranglista nyolcadik, osztrák teniszező

2020/10/26 17:58
Az év végén visszavonul a 39 éves osztrák teniszező, februártól pedig országa sportági szövetségének sportigazgatójaként tevékenykedik majd.

Jürgen Melzer hétfőn bejelentette, hogy profi pályafutása idén véget ér, és bár a tervei szerint jövőre még elindul az ausztrál és a francia nyílt bajnokságon, illetve Wimbledonban, de az már csak "örömjáték" lesz.

Melzer jelenleg egyesben csupán az 1330. helyen áll a világranglistán, (párosban viszont 29.)  de pályafutása legjobbjaként 2011 tavaszán nyolcadik volt. Egyesben öt ATP-tornát nyert, a Roland Garroson 2010-ben elődöntős volt. A tíz évvel ezelőtti párizsi Grand Slam-tornán Novak Djokovicot győzte le a negyeddöntőben, két szettes hátrányból fordítva. Az elmúlt években azonban már csak párosban versenyzett, amiben egyébként kétszeres Grand Slam-győztes, mindkétszer Philipp Petzschnerrel ért a csúcsra. Ezenkívül vegyes párosban is nyert egy major-trófeát.