Tenisz - Stollár Fanny továbbjutott párosban, Kukusin: hat vereség után győzelem
Stollár Fanny továbbjutott párosban, Kukusin: hat vereség után győzelem

2019/06/11 20:09

Stollár Fanny és a spanyol Georgina García Pérez párosa negyeddöntőbe jutott a hollandiai 's-Hertogenbosch városában zajló füvespályás tenisztorna 250 ezer dollár (71 millió forint) összdíjazású női versenyében.

A magyar, spanyol duó a keddi nyolcaddöntőben a Michaella Krajicek, Arantxa Rus holland kettőst győzte le két szoros szettben, 1 óra 42 perc alatt. Stollárék mindkét játszmát rövidítésben nyerték meg, az elsőben 6:5-ös hátrányból fordítottak, a másodikban pedig egy szettlabdát is hárítottak.

Eredmény, női páros, nyolcaddöntő:

Stollár Fanny, Georgina García Pérez (magyar, spanyol)-Michaella Krajicek, Arantxa Rus (hollandok) 7:6 (8-6), 7:6 (7-4)

A kazah Mihail Kukuskin továbbjutott az első fordulóból a hollandiai 's-Hertogenbosch városában zajló füvespályás tenisztorna 636 ezer euró (204 millió forint) összdíjazású férfiversenyében.

A világranglistán 47. helyezett játékos kedden három szoros szettben, 2 óra 8 perc alatt győzte le az olasz Lorenzo Sonegót (76.). Kukuskin ezt megelőzően április közepén tudott nyerni, azóta Monte-Carlóban, Budapesten, Estorilban, Madridban, Rómában és Párizsban a francia nyílt bajnokságon is elveszítette első meccsét.