Tenisz - Serena Williams és Karolina Pliskova is tornagyőzelemmel kezdte az évet
Serena Williams és Karolina Pliskova is tornagyőzelemmel kezdte az évet

2020/01/12 13:24
Serena Williams egyesben megnyerte az aucklandi keménypályás női tenisztornát, amelyen a páros döntőjében viszont vereséget szenvedett.

Az egyesben elsőként kiemelt Williams a fináléban 1 óra 36 perc alatt, magabiztosan győzte le honfitársát, Jessica Pegulát.

A 23-szoros Grand Slam-győztes Serena Williams a 73. WTA-tornagyőzelmét aratta, az utolsót három éve, közben viszont szülési szabadságon is volt.

Párosban azonban a dán Caroline Wozniacki oldalán 1 óra 13 perc alatt maradt alul egy amerikai kettőssel szemben.

Eredmények, egyes, döntő:
Serena Williams (amerikai, 1.)-Pegula (amerikai) 6:3, 6:4

páros, döntő:
Asia Muhammad, Taylor Townsend (amerikaiak)-Serena Williams, Caroline Wozniacki (amerikai, dán) 6:4, 6:4

Karolina Pliskova megvédte címét a brisbane-i keménypályás női tenisztornán, miután a vasárnapi döntőben három szettben legyőzte az amerikai Madison Keyst.

A második helyen kiemelt Pliskova 2 óra 10 perces mérkőzésen bizonyult jobbnak nyolcadikként rangsorolt ellenfelénél.

A cseh játékos karrierje 16. WTA-tornagyőzelmét aratta, Brisbane-ben (2017 és 2019 után) már harmadszor nyert.