Salakblog - Wawrinka vs. Zverev, Nadal vs. Thiem - parádésnak ígérkező negyeddöntők jönnek az AusOpenen

2020/01/28 20:25
Az Ausztrál Open szerdai játéknapján a hátralévő négy negyeddöntőt láthatjuk. Rafael Nadal és Dominic Thiem, valamint Stan Wawrinka és Alexander Zverev találkozása is csúcsmérkőzésnek ígérkezik. A nőknél pedig az a kérdés, hogy Simona Halepet meg tudja-e lepni Anett Kontaveit, illetve, hogy Garbine Muguruza nagy menetelését megszakítja-e Anastasia Pavlyuchenkova.

A tizedik játéknapon már csak négy egyéni meccsre kerül sor Melbourne-ben, az alábbiakban ezeket egytől egyig felvezetjük.

Anett Kontaveit (28.)-Simona Halep (4.)

Wimbledon tavalyi bajnoka, Simona Halep és Anett Kontaveit mérkőzése nyitja a szerdai programot. Az AusOpen 2018-as finalistája fenséges volt támadásban és védekezésben is a negyedik fordulóban az Elise Martens ellen aratott 6:4, 6:4-es győzelme során. "Úgy érzem, ez volt a legjobb meccsem eddig az idei tornán" - mondta ezután a mérkőzés után a kétszeres Grand Slam-győztes román. "Örülök ennek, és megpróbálok továbbra is koncentrált maradni. Szeretem, ahogy most érzem magam."

Élete első GS-negyeddöntőjére készül Kontaveit, aki a hatodik kiemelt Belinda Bencicet söpörte le a pályáról 6:0, 6:1-es sikerével a harmadik fordulóban, a negyedik körben viszont megszenvedett a 18 éves lengyel tinivel, Iga Swiatekkel, akit három játszmában, 6:7, 7:5, 7:5-re tudott legyőzni. Halep nyerte mindkét eddigi, egymás elleni mérkőzésüket, még 2017-ben, a négy szett alatt mindössze kilenc játékot veszítve. Kontaveit melbourne-i formája eddig azt jelzi, hogy ezúttal sokkal közelebb lesz ellenfeléhez.

Garbine Muguruza-Anastasia Pavlyuchenkova (30.)

A megújult Garbine Muguruza beállította eddigi legjobb szereplését az Ausztrál Openen, 2017 után másodszor lett negyeddöntős Melbourne-ben. Nyilván azt reméli, hogy most még tovább jut, mert nagyszerű formában teniszezik, a kiegyensúlyozottan teljesítő Anastasia Pavlyuchenkova lesz a spanyol következő ellenfele.

A kétszeres GS-győztes Muguruza a menetelése során már kiejtette Elina Svitolinát és Kiki Bertenst is, az orosz játékossal szemben pedig 4-1-re áll az egymás elleni mérlegüket tekintve. A világranglista 30. helyén álló Pavlyuchenkova volt már itt negyeddöntős 2017-ben és 2019-ben is, idén pedig ő búcsúztatta a második kiemelt Karolina Pliskovát, és a torna 2016-os bajnokát, Angelique Kerbert.

Stan Wawrinka (15.)-Alexander Zverev (7.)

A férfiaknál a Stan Wawrinka-Alexander Zverev párharc győztese a Rafael Nadal-Dominic Thiem csata továbbjutójával fog találkozni az elődöntőben. Az AusOpen 2014-es győztese, Wawrinka a radar alatt szépen menetelt, legutóbbi sikerével viszont már reflektorfénybe került, mert a US Open-döntős Daniil Medvedevet küldte haza. A negyeddöntőben azzal az Alexander Zverevvel találkozik, aki mind a négy eddigi meccsét három játszmában hozta, vagyis 12-ből 12 szettet nyert Melbourne-ben. A német komoly lendületben van, magabiztos, Andrey Rublev sima kiejtése miatt lehet is.

"A sorsolás nem lesz könnyebb" - mondta Zverev, aki ezt megelőzően mindkét GS-negyeddöntőjét a Roland Garroson érte el. "Stan egy többszörös Grand Slam-győztes játékos. Nagyon nehéz lesz ellene játszani. Megmutatta, miért is nyert már több Slamet, itt már legyőzte Medvedevet, ráadásul 1-2-es szetthátrányból jött vissza, és nagyszerű teniszt nyújtott. Még mindig az egyik legkeményebb ellenfél, főleg Ausztráliában."

Rafael Nadal (1.)-Dominic Thiem (5.)

Sokat kell visszamennünk az időben, hogy megtaláljuk Rafael Nadal egyetlen Ausztrál Open-győzelmének időpontját. 11 évvel ezelőtt, 2009-ben lett Melbourne bajnoka. Azóta nyert 13 Grand Slam-tornát, és összesen már a 20. címéért harcol. A nyolcaddöntőben az idei AusOpenen remeklő Nick Kyrgiost győzte le 6:3, 3:6, 7:6(6), 7:6(4)-ra,

Dominic Thiem formája fokozatosan javult Melbourne-ben, az ausztrál Alex Bolt ellen még öt, Taylor Fritzzel szemben pedig négy szettben nyert, Gael Monfils búcsúztatásához viszont elég volt már három játszma is. 13, egymás elleni meccsük közül 12 salakon zajlott, Nadal azokban 9-3-ra vezet Thiem ellen, közte zsinórban két Roland Garros-fináléval. Thiem szurkolói arra az egyre koncentrálhatnak most, amikor viszont az osztrák kemény pályán kapott ki a spanyoltól, a 2018-as US Open negyeddöntőjében szenzációs, ötszettes csatát vívtak, amelyet csak döntőjátszma, tie-breakben nyert meg Nadal. Thiem azóta egyre jártasabb játékos lett az ilyen borításokon is.

"Nagyon kemény meccs lesz, remekül játszik. Láttam őt Gael ellen, nagyon magas szintű teniszt nyújtott." - dicsérte Thiemet Nadal. "Nagyon jól ismerjük egymást. Ő egy olyan játékos, akit nagyon kedvelek, azt, ahogy dolgozik, azt, ahogy játszik, és azt, hogy mindig megpróbálja a lehető legjobbját nyújtaniA meccs nehéz lesz, de érdekes is, nem? Nagyon izgatott vagyok, hogy Dominic ellen játszom ezt a negyeddöntőt. Tisztában vagyok vele, hogy a legjobbamat kell nyújtanom, hogy legyen esélyem. Azt hiszem, jó irányba haladok. Minden nappal egy kicsit jobban játszom."

Thiem kinyilatkoztatás értékű győzelmeket aratott az ATP-világbajnokságon Roger Federer és Novak Djokovic ellen. Amennyiben az ott látott játékát hozná szerdán, akkor a Rod Laver Aréna közönsége egy újabb klasszikust láthatna.