Salakblog - Van, akinek összejön 19 évesen, van, aki 27 éves koráig várhat az első tornagyőzelemre

2019/01/12 14:06

Az amerikai Tennys Sandgren és az ausztrál Alex De Minaur is élete első ATP tornagyőzelmét szerezte meg szombaton. A nagy különbség kettejük között az, hogy amíg az utóbbi, még tinédzserként, hazai közönség előtt emelhetett először magasba felnőtt trófeát, az előbbi már közel jár a harminchoz most, amikor karrierje legnagyobb sikerét aratta. Az amerikai Sofia Kenin 20 évesen szintén az első egyes WTA-címét szerezte meg.

A 27 éves Sandgren, aki tavaly az Austral Openen a negyeddöntőig, az aucklandi keménypályás férfi tenisztornán pályafutása során másodszor játszhatott döntőt ATP-tornán. A fináléban a brit Cameron Norrie-t  két játszmában legyőzve szerezte meg az első tornagyőzelmét.

A mindössze 19 éves de Minaur egy évvel ezelőtt már döntős volt a férfiak között a sydney-i keménypályás tenisztornán, de akkor még kikapott az orosz Danyiil Medvegyvetől, most viszont két szoros szettben az olasz Andreas Seppi legyőzésével megszerezte pályafutása első ATP-tornagyőzelmét.

A nők között 2019-ben Petra Kvitova lett Sydne bajnoka: a kétszeres wimbledoni bajnok a szombati fináléban a hazai közönség előtt szereplő Ashleigh Bartyt győzte le szetthátrányból fordítva.

000_1C624K.jpg Petra Kvitova számára ez már a 26. trófea, pedig csak egy évvel idősebb Sandgrennél.Fotó: Europress/AFP

A 28 éves Kvitova 2015 után második alkalommal diadalmaskodott ezen a viadalon, összességében pályafutása 26. trófeáját gyűjtötte be.

Sofia Kenin, aki a múlt héten Aucklandban a kanadai Eugenie Bouchard oldalán diadalmaskodva párosban aratta első sikerét, most a szombati fináléban mindössze 71 perc alatt a szlovák Anna Karolina Schmiedlova legyőzésével a 250 ezer dollár (70 millió forint) összdíjazású hobarti, keménypályás női tenisztornát megszerezte pályafutása első egyéni tornagyőzelmét is.