Salakblog - Trófeaemelgetők 7
Trófeaemelgetők 7

Szántó PetraSzántó Petra
2013/02/26 19:06

Spanyol győztes a Buenos Airesben, japán siker Memphisben, hősies küzdelem és hazai bajnok Marseille-ben, hullámvölgyből kikecmergő régi-új tornagyőztesek a hölgyeknél, egy gitározó új-zélandi trófeaemelgető és magyar páros siker Kolumbiában - lássuk, kik ünnepelhettek legutóbb az ATP és WTA Touron.

960427-15761018-640-360

A világranglista negyedik David Ferrer nyerte a Buenos Airesben zajló férfi tenisztornát, miután három játszmában, 6/4 3/6 6/1-re verte Stanislas Wawrinkát a döntőben. Ferrer címet védett, pályafutása 20. ATP trófeáját emelhette fel, tizedszer salakpályán. Idén ez már második tornagyőzelme volt Auckland után, ahol szintén címet védett. Ez volt sorozatban az ötödik év, hogy spanyol teniszező nyert Buenos Airesben.

512ab90e75d08.preview-620

A japán Nishikori Kei győzött a Memphisben zajló tenisztornán, miután 6/2 6/3-ra verte a spanyol Feliciano Lopezt a döntőben. A világranglista 16. helyére feljövő Nishikori pályafutása 3. tornagyőzelmét aratta, ez pedig második ATP 500-as győzelme volt. Lopez három év után először nyerhetett volna versenyt.

article-2283766-183F652C000005DC-840_634x425

A múlt hét legemlékezetesebb tornagyőzelme Jo-Wilfried Tsongának jutott, aki hatalmas csatában verte Tomas Berdychet a marseille-i döntőben. A francia teniszező az első szett elveszítése után a második játszma rövidítésében meccslabdát hárított egy ásszal, majd egy újabb ásszal szettlabdához jutott és meg sem állt a tornagyőzelemig. Tsongának nem ez volt az egyetlen nehéz mérkőzése a héten, hiszen a negyeddöntőben 5(!) meccslabdát hárítva verte Bernard Tomicsot. A francia 10. tornagyőzelmét aratta, a 7. alkalommal sikerült fedett pályán nyernie.

0a1cd_130223175814-kvitova-dubai-trophy-story-top

Petra Kvitova győzött a Dubajban zajló női tenisztornán, miután nőiesen fordulatos mérkőzésen verte Sara Erranit a döntőben. A korábbi wimbledoni bajnok 6/2 1/0-ra vezetett a fináléban, ám a következő 6 játékot megnyerve Errani kiegyenlített és kiharcolta a döntő szettet. A harmadik játszmában 1-1 után viszont Kvitova rázta meg magát és egymás után 5 játékot nyerve befejezte a mérkőzést, pályafutása 10. tornagyőzelmét aratva. A cseh teniszező súlyos mélypontot zárt le, hiszen a tavalyi US Open óta a múlt heti dohai tornáig (ahol döntő szett 4/1-ről kapott ki Serena Williamstől) nem nyert két egymást követő mérkőzést.

Jelena-Jankovic-Bogota-Open-trophy_2906051

Szintén hosszú sikerszünet után tért vissza a tornagyőztesek közé Jelena Jankovics, aki szinte pontosan 3 évvel utolsó (2010 - Indian Wells) tornagyőzelme után emelhetett magasba trófeát, ezúttal az első alkalommal naptárába kerülő Bogotában. Az elmúlt három évben 5 elveszített döntője után ezúttal nem okozott gondot neki Paula Ormaechea, ám a hét elején még nem volt csúcsformában: az első fordulóban több mint három órán át küzdött Julia Cohennel, az elődöntőben pedig csak döntő szett tie-breakben győzött Karin Knapp ellen. A korábbi világelső pályafutása 13. tornagyőzelmét aratta.

bogota20_520

Számunkra a hét kiemelkedő híre Babos Timi nevéhez fűződik, aki Mandy Minella oldalán megnyerte a bogotái páros versenyt, pályafutása második WTA tornagyőzelmét aratta párosban, ám a világranglistán meglehetősen nagyot zuhant és kiesett a 100ból, miután ezen a héten vonták le tőle a tavalyi Monterrey-ben aratott tornagyőzelméért járó pontokat.

Marina-Erakovic-guitar-Memphis-trophy

Marina Erakovics álma is megvalósult múlt hétvégén, amikor megnyerte a memphisi női tenisztornát. A finálé ugyan szerencsétlenül gyorsan ért véget - hiszen Erakovics döntőbeli ellenfele, Sabine Lisicki a 6/1-re elveszített döntő után az életét már 3 napja megkeserítő gyomorrontás miatt kénytelen volt feladni a küzdelmet. Erakovics  boldogságát azonban semmi nem ronthatta el, hiszen 1989 óta ő az első új-zélandi tornagyőztes, ráadásul két elveszített döntő után emelhette magasba a memphisi trófeát, mely egy gitár, Erakovics pedig történetesen imád gitározni, és WTA Touron is hangszerével utazgat ide-oda.