Salakblog - Trófeaemelgetők
Trófeaemelgetők

Szántó PetraSzántó Petra
2012/09/24 11:23

Úgy döntöttem, hogy visszatér a trófeaemelgetők napja, azaz minden hétfőn azokkal foglalkozunk, akik tornát nyertek vasárnap. Mert hát mégiscsak ez a lényeg a profi teniszezőknek, megérdemlik, hogy beszéljünk róluk.

aap_8035_24Sept_JoWilfriedTsonga_800x600

Jo-Wilfried Tsonga nyerte a Metzben zajló ATP 250-es fedettpályás férfi tenisztornát, miután a döntőben mindössze 50 perc alatt győzte le 6/1 6/2-re az olasz Andreas Seppit.

Tsonga pályafutása kilencedik tornagyőzelmét aratta, az év eleji dohai verseny után ez volt a második győzelme.

A francia életében ráadásul először fordult elő, hogy címet tudott védeni egy versenyen. Egyébiránt ő a metzi torna nagykövete.

Tsonga így nyolcadik helyen áll a világbajnoki pontversenyben, a londoni vébére még négy hely kiadó.

Na és kivel kell osztoznia ezen a héten a trófeaemlegetés kategóriában? Egy nem túl jó new yorki emlékeket ébresztő 23 éves sráccal.

photo_1348421178825-1-0

Van ugyanis újonc trófeaemelgetőnk is, bár azért tegyük hozzá, az elmúlt két hónapban érett egy Martin Klizan-féle menetelés. A szlovák teniszező nyár közepéig nem nyert két egymást követő mérkőzést ATP Touron, azóta viszont volt egy kitzbüheli elődöntője, megnyerte a San Marino Challengert, és a negyedik körig jutott a US Openen, többek között Tsongát búcsúztatva. Az önbizalom kellett Szentpétervárott is, ahol Klizan egy 3 óra 49 perces elődöntőt nyert meg Youzhny ellen, majd a döntőben gond nélkül verte Fabio Fogninit 6/2 6/3-ra.

Ő az első szlovák ATP tornagyőztes Dominik Hrbaty 2004-es marseille-i győzelme óta.

Klizan már 33. a világranglistán, ez élete legjobbja. Tavaly azt a célt tűzte ki maga elé, hogy 2012-ben megpróbál bejönni a legjobb 100-ba. Minden kívánságod így teljesüljön Martin! :)

Ezen a héten már irány a Távol-Kelet, Bangkok és Kuala Lumpur a terítéken, két 250-es torna.

0,,12781~11241596,00

Hosszú idő után tért vissza a trófeaemelgetők sorába Caroline Wozniacki, akinek szeptember közepéig és Szöulig kellett várnia, hogy megkapja ezt a vázát/kaspót/bödönt. A dán az Ausztrál Open előtt még világelső volt, most viszont csak 11. helyen áll, így nagyon ráfért egy kis öröm a pályán. (A pályán kívül nincs semmi gond, nagy a boldogság Rory McIlroy-jal.) Wozniacki a sérülésekkel küszködő Kaia Kanepit győzte le a döntőben 6/1 6/0-ra. Az észt teniszezőtől a finálé is nagy dolog volt, a Roland Garros és Szöul között 10 tornát kellett kihagynia kétoldalú Achilles-ín sérülés miatt.

Wozniacki pályafutása 19. tornagyőzelmét aratta, ezzel az aktív játékosok közötti rangsorban a negyedik helyen áll Serena, Venus és Sharapova mögött.

0,,12781~11240219,00

Nem voltunk messze attól, hogy Klizan szentpétervári győzelméhez hasonlóan egy másik olyan trófeaemelgetőről írhassunk, aki a US Openről nem kevés önbizalmat hozott, ám Laura Robsonnal végül nem sikerült az, ami Klizannak. A US Openen Clijsterst és Li-t is búcsúztató brit Guangzhouban kiejtette Zhenget, Penget és Cirsteát is, a döntőben pedig a tajvani Hsieh Su-Wei várt rá.

Az év egyik legizgalmasabb női döntőjében Hsieh 6/3 5/3-ra vezetett, és öt meccslabdája is volt, ám Robson megmutatta harcos énjét, hárította mindet, és zsinórban 7 játékot nyerve kiegyenlített, majd 3-0-ra húzott el a döntő szettben. Azonban Hsieh összekapta magát, és végül drámai csatában 6/4-re nyerte a döntő szettet.

Ez volt Hsieh pályafutásának második tornagyőzelme, idén Kuala Lumpurban is megmutatta, hogy nem szereti a könnyedén megszerzett győzelmeket, hiszen akkor 6/2 4/2-ről táncolt vissza Petra Martic ellen, aki a döntő szettben végül feladta a csatát hőség okozta kimerültség miatt.

A páros döntőt a Tanasugarn-Zhang kettős nyerte, akik Niculescut és Gajdosovát verték a döntőben. A finálé szomorú apropója, hogy Gajdosova Guangzhou-ban tudta meg, hogy meghalt az édesanyja, mégis vállalta a játékot, mert szeretett volna érte nyerni.

Ezen a héten Tokióban versenyeznek a lányok, a tornát hétfőtől szombatig élőben közvetítjük, minden nap már reggel fél 9-től. Finálé szombaton!

ÉRDEKESSÉGKÉPPEN: Van már facebook oldalunk is, itt lehet rajongani és lájkolni, és majd a posztok ide is felkerülnek: