Salakblog - Trófeaemelgetők
Trófeaemelgetők

2015/02/23 16:00

Újabb sűrű héten vannak túl a világ legjobb teniszezői, akik közül öten (Simona Halep, Sara Errani, Ivo Karlovic, David Ferrer, Gilles Simon) örülhettek tornagyőzelemnek a hétvégén.

WTA Dubai Duty Free Tennis  Championship - Day Seven

Simona Halep, Dubai

Időben először a világranglista-3. román teniszezőnő, Simona Halep örülhetett győzelmének. Az, hogy Halep nyert a Közel-Keleten, nem számít őrült meglepetésnek, hiszen ő volt a verseny első számú kiemeltje - az viszont, hogy a döntőt a cseh Karolina Pliskovával játszotta, már annál meglepőbb volt. A világranglistán mától 12. helyezett, 1992-es születésű cseh zseniális hetet futott, menetelése során két honfitársát is kiütötte (egészen elképesztő, milyen szintre jutott el a cseh női tenisz: egy Premier WTA-tornán hat (!!) főtáblásuk volt!), valamint legyőzte Ana Ivanovicot és Garbine Muguruzát is. "Nehezen hiszem el, hogy 13. leszek a világranglistán. Remélem, hamarosan elkezdem úgy érezni, hogy tényleg ide tartozom" - mondta a finálé után a fantasztikus ütésekre képes, és nagyszerű szervával rendelkező Pliskova, aki Kvitová mögött a második számú csehnek számít.

A ranglista-3. Simona Halep is elégedett lehet, hiszen idén már a második tornáját nyerte meg a román játékos (6:4, 7:6-ra győzött a mostani fináléban, korábban Senzhenben győzött ebben az évben), akit szép számú közönség biztatott

Dubaiban. "Nagyszerű érzés volt minden térfélcserénél azt hallani, hogy a nevemet skandálják. 6:5-nél két kettőshibával buktam el az adogatásom, nem is értem, mi történt. Nagyon boldog vagyok, hogy ilyen előzmények után is meg tudtam nyerni a tiebreaket" - mondta a román, aki pályafutása második Premier tornáját nyerte, hogy aztán azonnal visszalépjen az eheti, katari versenytől, ahol címvédőként indult volna.

Rio Open 2015 - Finals

Sara Errani, Rio de Janeiro

A dubai torna árnyékában rendezték a riói tornát (salakon), ahol végül az olasz Sara Errani emelhette fel a győztesnek járó serleget. A korábbi Roland Garros-döntős játékos első kiemeltként tulajdonképpen csak a papírformát érvényesítette Brazíliában, ám így is nagyjából két év elteltével tudott WTA-tornát nyerni. "Nem az a fő célom, hogy visszakerüljek a top 10-be, hanem hogy jól menjen az edzés, fejlődjek, hiszen ha ez megvan, akkor az eredmények jönni fognak maguktól" - mondta Errani arra utalva, hogy a 12. helyre jött fel győzelmével a világranglistán. Döntőbeli ellenfele, a szlovák Anna Schmiedlova élete első WTA-döntőjét játszotta, szóval a 7:6, 6:1-es vereség ellenére ő sem lehet elégedetlen a múlt héttel.

David Ferrer, Rio de Janeiro

Brazíliában koedukált torna volt, a férfiversenyben pedig Rafael Nadal elődöntős búcsúja után egyértelműen David Ferrer lépett elő első számú esélyessé - a spanyol veterán ennek megfelelően le is győzte Fabio Fogninit a fináléban (6:2, 6:3), ezzel pályafutása 23., idei második tornagyőzelmét megszerezve. "Most játszottam a tornán a legjobban, ami különösen fontos azok után, hogy új edzővel vágtam neki ennek a szezonnak. Kicsit furcsa a tornaválasztásom, hiszen most megyek vissza kemény pályára, épp ezért nem is gondolok még előre például a Roland Garrosra, egyelőre Acapulco a legfontosabb" - mondta az a Ferrer a finálé után, aki mindössze a harmadik játékos idén (Halep és Wawrinka után), aki már két tornát is tudott nyerni.

-

Gilles Simon, Marseille

Hazai pályán szerezte meg 12. tornagyőzelmét Gilles Simon, aki honfitársát, Gael Monfilst győzte le a marseille-i torna fináléjában 6:4, 1:6, 7:6-ra. Ezzel az Open-éra kezdete óta Simon lett a második legeredményesebb francia teniszező, csak Yannick Noah nyert nála több tornát (23). A két és fél órás fináléban Monfils 54 (!) ki nem kényszerített hibát követett el, így rontva tovább amúgy sem fényes tornadöntős mérlegét (22 döntő, 17 vereség). "Fizikálisan megterhelő, de remek héten vagyok túl. Már a második körben nagyon sok energiát vesztettem Borna Coric ellen, nehéz volt összeszedni magam. Remélem, nem ez volt az idei utolsó tornagyőzelmem" - nyilatkozta Simon. Monfils csak annyit mondott, nagyon csalódott, és nem is vesz részt a tavaly döntős francia Davis-kupa csapat hétvégi, németek elleni mérkőzésén - távollétében Simon lesz az első pályás játékosa a galloknak.

Ivo Karlovic, Delray Beach

Remek tornagyőzelmet ünnepelhetett hétvégén az ászkirály horvát, Ivo Karlovic is, aki a Delray Beach-i döntőben 13 ászt szórva, hét bréklabdát hárítva 6:3, 6:3-ra győzte le Donald Youngot, ezzel pályafutása hatodik ATP-tornagyőzelmét szerezve meg. Ami igazán érdekessé teszi a győzelmet Karlovic számára, az az a tény, miszerint Jimmy Connors 1989-es, tel-aviv-i tornagyőzelme óta ő lett a legidősebb győztes (hat nap múlva lesz 36 a horvát óriás, Connors 37 volt akkor). "Egyszerűen hihetetlen, hogy sikerült, nagyon elégedett vagyok, főleg ebben a korban. Ez a siker hatalmasat lök az önbizalmomon" - mondta a finálé után Karlovic, aki tavaly mind a négy tornadöntőjét elbukta, ám most egyetlen egyszer sem veszítette el az adogatását - zsinórban 56-szor nyerte meg a játékot a szervája mögött!! 91 ászt szervált a héten, ezzel megdöntötte saját, 89-es rekordját (már ami az egy tornán szervált ászokat illeti).

Fotók: Europress/Getty és Europress/AFP