Salakblog - Rublev-Chung döntő lesz Milánóban
Rublev-Chung döntő lesz Milánóban
Fotó: Twitter

Kálmán LaciKálmán Laci
2017/11/11 12:04

Hyeon Chung és Andrey Rublev játsszák az első ízben megrendezett ATP NextGen-világbajnokság döntőjét Milánóban.

A fiatal dél-koreai egy fordulatokkal tarkított mérkőzésen, öt szettben, 4-1 4-1 3-4 (4) 1-4 4-0 arányban győzte le Daniil Medvedevet az elődöntőben. Ez azt jelenti, hogy Chung úgy döntős, hogy még nem vesztett meccset Milánóban.

A másik elődöntő sokkal simább volt. Rublev laza három játszmában, 4-1 4-3 (6) 4-1 arányban verte Borna Coricot. Az orosznak így lehetősége lesz arra, hogy visszavágjon Chungnak a csoportmeccsek során elszenvedett vereségért.

A két finalista eddig kétszer találkozott egymással, mindkétszer a dél-koreai győzött. Először nyár végén Winston-Salemben szetthátrányból fordítva, de végül is simán, másodszor pedig ugye itt a NextGen-vb csoportmérkőzései során.

A bronzmeccset ma este 7-től, a döntőt pedig nem előbb, mint 9-től rendezik majd.