Salakblog - Nadal, Djokovic, Fucsovics, Halep és Sharapova is elkezdi - Wimbledon, 2. nap, ÉLŐ

2018/07/03 11:15

2018.07.03. 21:24 Jaeger Ákos:

Fucsovics kikapott az első fordulóban

Fucsovics Márton az első fordulóban vereséget szenvedett, így kiesett a férfi egyes további küzdelmeiből a wimbledoni teniszbajnokságon.

A világranglistán 49. helyezett magyar játékos kedden három szettben maradt alul a rangsorban 63. Julien Benneteau-val szemben.

Az első szettben Fucsovics elvesztette második adogatógémjét, azután sokáig mindkét fél hozta a magáét. A tizedik játékban felcsillant a remény, mert a francia ekkor nem tudott hatékonyan szerválni, de az egyenlítést követően Fucsovics megint elvesztette adogatását, 5:6 után pedig egy nagyon hosszúra nyúlt gémet megnyerve Benneteau játszmaelőnybe került.

Az 57 percig tartó első szakaszban a magyar játékos nyolc szettlabdát hárított, az utolsó gémben pedig öt bréklehetőséget hagyott kihasználatlanul.

A második játszmában Fucsovics 2:1-es vezetésénél elvette ellenfele adogatását, majd nyerte a sajátját, így 4-1-re elhúzott. Azután viszont sorozatban négy játékot elvesztett, és hiába egyenlített 5:5-re, megint két vesztes gém következett, ezzel a játszmákat tekintve 2:0-s hátrányba került. A második szakasz 59 percig tartott.

A jóval rövidebb, 32 perces harmadik szettben a Wimbledonban másodszor főtáblás magyar játékos - akinek az első szervái csak 45 százalékban jöttek be - 3:3-ig tartotta a lépést, azután két adogatását nem tudta hozni, ezzel francia ellenfele megnyerte a mérkőzést. Fucsovics ugyan 14-gyel több nyerő ütést mutatott be, de 24-gyel több kettős hibát követett el a mérkőzésen.

A keddit megelőző egyetlen találkozásuk alkalmával, tavaly szeptemberben az orléans-i challengertorna elődöntőjében a magyar teniszezőnek meccslabdái voltak Benneteau ellen, ám végül ott is a francia nyert 3:6, 6:3, 7:6-ra.

Eredmény 1. forduló (a 64 közé jutásért):
Julien Benneteau (francia)-Fucsovics Márton 7:5, 7:5, 6:3

2018.07.03. 18:39 Jaeger Ákos:

Nadal könnyedén nyert, Goffin kiesett

A világelső spanyol Rafael Nadal az esélyeknek megfelelően sima győzelemmel kezdte meg szereplését a wimbledoni teniszbajnokságon, melyen ugyanakkor az osztrák Dominic Thiem és a belga David Goffin már az első fordulóban kiesett.

A spanyol sztár az izraeli Dudi Sela ellen lépett pályára kedden, és három játszmában, mindössze nyolc játékot veszítve győzött, 1 óra 52 perc alatt.

Nem volt jó napja a hetedik kiemelt Thiemnek és a 10. helyen rangsorolt Goffinnek. Előbbi kétszettes hátrányban volt, amikor a harmadik játszma elején feladta találkozóját, utóbbit pedig az ausztrál Matthew Ebden három szettben verte.

Eredmények, 1. forduló (a 64 közé jutásért):
Nadal (spanyol, 2.)-Sela (izraeli) 6:3, 6:3, 6:2

2018.07.03. 15:47 Csatári Flóra:

Muguruza két szettben jutott tovább

2018.07.03. 15:46 Takács Márton:

A címvédő Muguruza a brit Naomi Broadyt győzte le egy sima és egy szoros játszmában.

2018.07.03. 15:30 Takács Márton:

Nishikori négy játszmában nyerte az első meccsét.

2018.07.03. 14:41 Takács Márton:

A tavaly elődöntős Johanna Konta is továbbjutott.

2018.07.03. 14:36 Takács Márton:

Del Potro már a második körben.

2018.07.03. 14:17 Takács Márton:

Feliciano Lopez rekordot döntött, kedden sorozatban a 66. Grand Slam-tornáján lépett pályára.

2018.07.03. 14:07 Takács Márton:

Del Potro 6:4-es szettel folytatta.

2018.07.03. 14:05 Csatári Flóra:

A női címvédő is megkezdi idei szereplését

2018.07.03. 13:22 Takács Márton:

Del Potro 6:3-as első játszmával nyitott Gojowczyk ellen.

2018.07.03. 11:27 Takács Márton:

Az első körből továbbjutó Lucas Pouille csak az epret hagyta ki a tweetjéből.

2018.07.03. 11:23 Takács Márton:

Az első játéknap összefoglalója:

Wimbledon, 1. nap: Federer Uniqlóban is Federer | Hosszabbítás

Egy kissé szeles, ám derült, verőfényes hétfő virradt Londonra a 2018-as wimbledoni tenisztorna első játéknapján. A fiúknál a felső, míg a lányoknál az alsó ág kezdte meg a küzdelmeket. Az első napra tervezett programot csaknem be is fejezték, a szervezőknek mindössze két meccs végjátékát kellett keddre csúsztatniuk.

2018.07.03. 11:20 Takács Márton: