Salakblog - Murray szetthátrányból folytatja
Murray szetthátrányból folytatja

Kálmán LaciKálmán Laci
2016/05/24 08:52

Hétfő délelőtt sajnos megint esett az eső Párizsban, így a második nap küzdelmei is csak több óra csúszással tudtak megkezdődni. Bombameglepetések nem születtek, többnyire továbbjutottak, akiknek tovább kellett jutniuk, persze azért becsúszott néhány papírformától eltérő eredmény is. Sajnos azonban sötétedés miatt nem sikerült valamennyi meccset befejezni.

Először a lányokról. Némiképp talán meglepő volt, hogy Sabine Lisicki 6-2, 6-2 arányú vereséget szenvedett a paraguayi Verónica Cepedétől. A német lány nincs mostanság óriási formában, meg nem is a salak a legjobb borítása, de azért egy ilyen sima vereségre aligha lehetett számítani. Az sem volt feltétlenül benne a pakliban, hogy az amerikai Shelby Rogers kiejtse a cseh Karolina Pliskovát, pedig megtette. A legmagasabban rangsorolt búcsúzó a nőknél Roberta Vinci volt, akit Kateryna Bondarenko győzött le.

Garbine Muguruza szetthátrányból fordított, ezt megtette Svetlana Kuznetsova is, bár neki a mai napon már csak néhány gém hiányzott. Simona Halep, Agnieszka Radwanska és Sloane Stephens sima két szettben jutott tovább, és ugyanígy tett Barbora Strycova is.

Cagla Büyükakcay történelmi sikert ért el azzal, hogy legyőzte a fehérorosz Aliaksandra Sasnovich-ot. A török lány lett ugyanis hazája első teniszezője, aki meccset tudott nyerni Grand Slam tornán.

caglaFotó: Europress/Getty

A fiúknál több, kifejezetten jó meccset ígérő párosítás is volt ezen a napon. Ilyennek ígérkezett a címvédő Stan Wawrinka és Lukas Rosol összecsapása is. Egyfelől azért, mert a cseh teniszező szokott problémát okozni a legjobbaknak a nagy tornák korai fordulóiban. Másrészt pedig finoman szólva sem volt túl stílusos a szervezőktől, hogy a szombaton még Genfben döntőt játszó svájcit edzéslehetőség nélkül (lévén szakadt az eső Párizsban) elsőként küldték pályára hétfőn. Szenvedett is Stan rendesen, de végül aztán csak összeállt a játéka és öt szettben behúzta a nyitókörös meccsét Rosol ellen.

"Tudtam, hogy fizikálisan jobb vagyok, mint ő" - nyilatkozta Wawrinka a meccs után. "Tudtam, hogy egy kicsit vissza fog esni, és pontosan így is történt."

Ahogy arra podcastünkben is utaltunk, a Grigor Dimitrov - Viktor Troicki összecsapás remek kis első fordulós meccsnek tűnt. Így is lett. Azért kerülhettek össze ők ketten ilyen korán, mert a bolgár elmúlt időszakban nyújtott teljesítménye olyan gyenge volt, hogy kicsúszott a Top 32-ből. Dimitrov kezdett jobban, 1-0-ra, majd 2-1-re is vezetett a szetteket tekintve, de ahogy haladt előre a meccs, egyre inkább a szerb akarata érvényesült. Így aztán öt szettben tulajdonképpen az esélyesebbnek számító játékos, azaz Troicki jutott tovább. Parádés és igazán látványos meccs lehetett a Dudi Sela - Dustin Brown összecsapás, ahol végül döntő szett 6-4-gyel a német harcolta ki a második fordulót.

A nagy nevek közül Milos Raonic, Nishikori Kei és Gilles Simon is gond nélkül vették az első kört, Richard Gasquet pedig meglepően simán lépte le a brazil Thomaz Belluccit. A két nappal ezelőtt még Genfben döntőző Marin Cilic nem bírt az argentin Marco Trungellitivel, így eddig ő a legnagyobb név a férfiaknál, aki búcsúzott a versenytől.

Sajnos a későbbi kezdés miatt jó néhány meccset félbe kellett szakítani sötétedés miatt. Például Andy Murray mérkőzését is Radek Stepanek ellen. A skót nagyon nem kezdett jól, a cseh pedig remekül kihasználta, hogy ő már három meccset lejátszott a selejtezőben, és 2-0-ás vezetésre tett szert. A harmadik szettben aztán fordult a kocka, azt nagyon simán nyerte Murray, és 4-2 arányban vezet a negyedikben is, innen folytatják majd ma.

Andy nem volt elragadtatva ellenfele viselkedésétől. A skót sportszerűtlenséggel vádolta Stepaneket a székbíró előtt: "Vajon mit tud még kitalálni, hogy lassítsa a játékot!?" - mondta Murray, miután a cseh elindult az öltözőbe a második szett után. "Figyeljen csak oda, meddig is tart majd ez a szünet." Nem tudni, az volt-e a célja Stepaneknek, hogy áttolja a meccset keddre, de ha ez, akkor bejött.

MurrayStepanekFotó: Europress/Getty

Ami a keddi napot illeti, minden remény szerint sikerül lezárni az első fordulós meccseket, és pályára lép majd a két világelső, Serena Williams és Novak Djokovic, valamint Victoria Azarenka, Angelique Kerber és Rafael Nadal is. És, ami nekünk különösen fontos, Babos Timi 11 órakor kezd az ötös pályán az amerikai Samantha Crawford ellen.