Salakblog - Megizzad egyáltalán Nadal holtfáradt ellenfele ellen? Megszorongatja a 15 éves Gauff a világelsőt?

Németh DánielNémeth Dániel
2019/08/31 15:34
Szombaton igazi teniszcsemegékkel folytatódik a US Open: láthatjuk a szupertehetséges Coco Gauff ellen pályára lépő Naomi Osakát, illetve a 2018-as Ausztrál Open elődöntősével meccselő Rafa Nadalt. A trükkös labdameneteket kedvelők figyelmébe Gael Monfils és Denis Shapovalov találkozóját ajánljuk, esetleg Nick Kyrgios meccsét.

Öt olyan mérkőzés, amit - szerintünk - vétek lenne kihagyni a US Open szombati játéknapján.

Gael Monfils-Denis Shapovalov

A forduló legnagyobb teniszcsemegéje, szinte garantáltak a látványos labdamenetek. Monfils jóformán minden mérkőzésen ámulatba ejti a közönséget atletikusságával és fineszes megoldásaival, Shapovalov pedig - ha épp jó formában van - az egyik legkomolyabb támadó tenisszel rendelkező NextGen-tehetség. Eredményeik és a szezonban mutatott formájuk alapján inkább a top 10-be szép lassan visszakúszó Monfils az esélyes, de látva azt, mekkora teniszt rakott a pályára a kanadai a nyitókörben, nem csodálkoznánk, ha borítaná a papírformát.

"Nagy rajongója vagyok, már iszonyú fiatalon is lelkesedtem a játékáért. Őrültebbnél őrültebb labdamenetekre képes. Közben elképesztően atletikus a pályán, a világ egyik legjobb sportolójának tartom. Bármire képes: tud agresszíven játszani, hosszabb labdamenetekre beállni és hatalmas szervája van. Kemény meccs lesz" - nyilatkozta a mérkőzést megelőzően Shapovalov. Korábban egyszer sem játszottak egymás ellen, de valami azt súgja, nem bánják meg azok, akik a Louis Armstrong esti programjába váltottak jegyet.

Naomi Osaka-Coco Gauff

Tagadhatatlan, hogy óriási a hájp a 15 éves Coco Gauff körül, azonban nem véletlenül, az ő korában igen ritka az az érett tenisz, amit rövid pályafutása alatt mutatott. Gauff az idei wimbledoni menetelés után a második Grand Slam-tornáján juthat el a második hétig, ám mostani továbbjutása inkább leendő ellenfele miatt számítana szenzációnak. Ugyanis a világelső, nem mellesleg címvédő Naomi Osaka vár rá, aki a kemény pályás Grand Slameken hatalmas sorozatban van, zsinórban 16 megnyert mérkőzésnél jár.

Jön az első Osaka-Gauff, amely a jövő egyik nagy rivalizálásának első felvonása lehet | Hosszabbítás

A 15 éves szupertehetség, Coco Gauff 6:2, 4:6, 6:4 arányban legyőzte Babos Tímeát, és ezzel bejutott a US Open harmadik fordulójába. Ez egyszersmind azt is jelenti, hogy létrejött a torna egyik leginkább várt összecsapása, ugyanis az amerikai a következő körben a világelső és címvédő Naomi Osakával mérkőzik majd.

Nehéz lenne előre megjósolni, mekkora esélye van Gauffnak a japán teniszező ellen. Az biztos, hogy nem csak fantasztikus játékos, de nagyon jó versenyző típus, a hazai közönség erejét pedig sosem szabad lebecsülni. Olyannyira nem, hogy az amerikai nézők két nehéz meccsen, Anastasia Potapova és Babps Tímea ellen is belehajszolták a győzelembe. Papíron Osaka toronymagas esélyes, azonban a tornát megelőzően térdsérüléssel bajlódott, ami adott esetben megnyithatja az utat a tehetséges amerikai előtt.

Bianca Andreescu-Caroline Wozniacki

Valahol döbbenetes belegondolni, hogy a 19 éves Bianca Andreescu úgy tartozik a US Open favoritjai közé, hogy a tornát megelőzően 2-2-es mérleggel rendelkezett a Grand Slam-tornákról. Mégis, az a játékos, aki ebben az évben nyert kettő Premier-tornát, 38-4-es mérleggel rendelkezik, miközben hétből hétszer vert meg top 10-es ellenfeleket, feltétlenül esélyesnek számít. Tulajdonképpen minden megvan benne a nagy győzelmekhez: ütőerő, játékintelligencia, játékvariációk és elképesztő küzdőszellem.

Ez utóbbi Caroline Wozniackiból sem hiányzik, aki gyógyíthatatlan betegsége ellenére folytatta teniszpályafutását, a lehetőségekhez mérten nem is rosszul. Az egykori világelső tavaly októberben jelentette be, hogy a rheumatoid arthritis autoimmun betegséggel diagnosztizálták, azóta a korábban megszokottnál jóval kevesebb meccsen tudott pályára lépni, a tavalyi US Open óta összesen 40 alkalommal. Idén egyszer már találkozott Andreescuval, azt a mérkőzést a kanadai nyerte, így minden bizonnyal fűti a visszavágás vágya.

Nick Kyrgios-Andrey Rublev

Amikor Andrey Rublev két évvel ezelőtt negyeddöntőt játszott a US Openen, úgy tűnt, előtte állhat a legfényesebb jövő a feltörekvő orosz teniszgeneráció tagja közül. Sérülései azonban megakadályozták a továbblépésben, így azóta is a 2017-es menetelése a karrierje legnagyobb eredménye. Tekintve, hogy a tábla alsó részében úgy potyogtak a kiemeltek, mintha nem lenne holnap, szinte biztosan új Grand Slam-elődöntőst avathatunk. Képességek alapján erre Nick Kyrgios a legnagyobb favorit, de nála sosem lehet tudni, mikor megy el a kedve a játéktól.

Rafa Nadal-Hyeon Chung

2018-as Ausztrál Open elődöntője óta alaposan rájárt Hyeon Chungra a rúd, már ami a sérüléseket illeti. Most azonban egészségesnek tűnik, és a formája is egészen biztató, jó döntés volt, hogy a Challenger Touron tért vissza, majd a US Open selejtezőjében is rajthoz állt. A kvalit egészen meggyőző teljesítménnyel, szettveszteség nélkül teljesítette, a főtáblán pedig már két győzelemnél tart. Ráadásul - és ez talán az ő állapotában most fontos - hosszú, ötszettes találkozókat tudott megnyerni.

Könnyen lehet, hogy simán kikap Nadaltól, hiszen nyilván nincs még csúcsformában; csak a főtáblás meccsein hét órát töltött a pályán, szemben az előző fordulóból meccs nélkül továbbjutó Nadal kettő órájával; ráadásul az eddigi mérkőzéseiken még csak szettet sem tudott fogni a spanyol ellen. Ezzel együtt mindenképpen örömteli, hogy a koreai teniszezőt ismét a legjobbak ellen láthatjuk, és még az sem kizárt, hogy legalább egy szett erejéig megszorongatja a 18-szoros Grand Slam-győztest.