Salakblog - Már csak két körre vagyunk a Fedaltól
Már csak két körre vagyunk a Fedaltól

Kálmán LaciKálmán Laci
2017/09/03 12:06

Maratoni hosszúságú nap volt a szombati a US Openen. Elég volt hozzá három drámai, pokolian nehéz meccs a nappali programban, minek eredményeként az estiből inkább éjszakai lett, és elhúzódott már-már kora reggelig.

A nőknél először Karolina Pliskova volt az, aki a veszett fejsze nyelét megragadva visszajött meccslabdáról, és életben tartotta a világelsőségre, valamint a végső győzelemre vonatkozó reményeit. Következett Coco Vandeweghe, aki egy közel háromórás mérkőzésen múlta fölül Agnieszka Radwanskát. Majd jött Rafael Nadal, aki ismét bukta az első szettjét, ezúttal Leonardo Mayer ellen, utána azonban már nem hibázott, így végül négyben megoldotta, és bejutott a legjobb 16 közé.

Ezt követően jött az esti program, ahol Roger Federer nyilván maga is tisztában volt a csúszással, így nem akarta tovább feszíteni a húrt, és ezúttal háromban behúzta a Feliciano Lopez elleni összecsapást. A svájci nagyszerűen adogatott, remekül működött a tenyerese, és úgy tűnt a hátával sincs semmi gond. A nap, vagy inkább az éjjel zárásaként pedig Madison Keys fordított szetthátrányból Elena Vesnina ellen. Ez volt a US Open történetének második legkésőbb véget érő női mérkőzése. Keys az ötödik amerikai teniszezőnő, aki ott van a negyedik fordulóban. Utoljára a 2003-as Garroson fordult elő velük, hogy ennyien képviseltették magukat a legjobb 16 között.

A fiúknál egyébként sima háromszettes győzelmével ott van a negyedik körben Alexandr Dolgopolov, Dominic Thiem, Juan Martín del Potro és Philipp Kohlschreiber is. A két sérülésből visszajövő, és az előző körben ötszettest játszó David Goffin és Gael Monfils csatájából a belga került ki győztesen. A meccset a francia sérülése miatt egyébként nem játszották végig. Goffin 7:5, 5:1-gyel jutott tovább.

Highlights Roger Federer vs Feliciano Lopez Us Open 2017

Highlights Roger Federer vs Feliciano Lopez Us Open 2017 Click here watch more videos: https://goo.gl/WjrD3Y

Az eredmények ITT érhetők el. Nézzünk azonban néhány meccset részletesen.

A nap mérkőzése

Egy olyan tornán, ahol Top 10-es játékosok tömkelege sérült le, lépett vissza és kapott ki az elmúlt időszakban, ott a világelsők és/vagy korábbi bajnokok jelenléte mérhetetlenül fontos. A női ranglista-vezető kiesése tegnap egy hajszálon múlt. Egy pontra volt tőle.

Karolina Pliskovát a kínai Zhang Shuai szorította a szakadék szélére, no és az a tény, hogy a cseh messze nem a legjobb teniszét nyújtotta. A kínai megnyerte az első szettet, a másodikban is vezetett 3:1-re, sőt mérkőzéslabdája is volt 5:4-nél Pliskova adogatásánál. A következő néhány pontban azonban az idegeké volt a főszerep és Zhang három kettős hibát ütött zsinórban, amivel elvesztette a játékot, majd rövidesen a szettet is.

Karolina Pliskova vs Shuai Zhang US Open | Highlights & Interview Full HD

✪ Like pe facebook ✒ https://www.facebook.com/simonahalepfan1/ ✪ Follow pe Twitter ✒ https://twitter.com/Sportsvision201 ✪ Subscribe pe Youtube ✒ https://www.youtube.com/channel/UCefxlqH5x8EoV_N9qeY6nAw ✪ Support US Open ✪ ✒ http://www.usopen.org ✒ https://twitter.com/usopen ✒ https://www.facebook.com/usopentennis/ ✪ Support Star Sport ✪ ✒ http://www.hotstar.com/sports ✒ https://www.facebook.com/starsportsindia ✒ https://twitter.com/StarSportsIndia

Ezt követte egy hosszú ápolási szünet, gondok voltak ugyanis Pliskova karjával. Ez meg is zavarta őt, és Zhang egy korai breakkel 2:0-ás vezetésre tett szert a döntő játszmában. A cseh azonban összeszedte magát, fordított, és egy 3:6, 7:5, 6:4-es győzelemmel jutott a negyedik körbe.

A nap játékosa

Coco Vandeweghe junior Grand Slam-bajnok lett a US Openen 2008-ban. Akkor úgy tűnt, fényes jövő állhat előtte, azonban az igazán nagy eredmények eddig elmaradtak. Holott minden adottsága megvan hozzá. Van egy bődületes szervája, egy hatalmas tenyerese, és egy olyan kiállása, amivel kevesen rendelkeznek a női mezőnyben.

A karrierjében talán ez az év lehet a fordulópont. Meglepetésre elődöntőt játszott az Ausztrál Openen, hősiesen harcolt a Fed-kupában, majd negyeddöntőzött Wimbledonban. Sőt, a US Openen sem jutott még el addig, mint az idén Agnieszka Radwanska legyőzésével. Csodálatos volt, ahogy a két merőben eltérő stílus egymásnak feszült a pályán. Az erő állt szemben Aga szögeivel és leleményességével. 7:5, 4:6, 6:4-es győzelmével Vandeweghe az idén már a harmadik major-tornán jut el a második hétig.

Ez korábban 25 nekifutásból csak kétszer sikerült neki.

coco

A nap meglepetése

Nehéz választani. Ezúttal nem a bőség zavara miatt, hanem, mert ezen a szombaton nem nagyon voltak meglepetések.

Jelena Ostapenko és Daria Kasatkina kortársak, mindketten 20 évesek. Sokáig párhuzamosan haladt a karrierjük. Mindketten 2015-ben jutottak be a Top 100-ba, 2016-ben a Top 50-be, és mindketten készen álltak az áttörésre 2017-ben.

Az idei Roland Garroson egyikük ezt, a várakozásokon felül meg is valósította. Míg Kasatkina kiesett a harmadik fordulóban, addig Ostapenko megszerezte a bajnoki címet. Ezt követően Wimbledonban is eljutott a negyeddöntőig, így 12. kiemeltként érkezhetett New Yorkba.

Most azonban az orosz borított mindent, és egy sima 6:3, 6:2-es győzelemmel életében először bejutott egy Grand Slam-torna negyedik fordulójába. Sikerült tompítania Ostapenko elképesztő erejét, és döntő volt, hogy a lett 38 ki nem kényszerített hibát ütött, míg ő maga csak 13-at. Mivel Kasatkina következő ellenfele a selejtezős Kaia Kanepi lesz, a negyeddöntő is bőven összejöhet a számára.

A nap nyilatkozata

"Most azonnal ágyba bújok, és holnap délután háromig alszom, mint a bunda" - mondta Madison Keys, miután hajnali háromnegyed 2-kor befejezte a meccsét Vesnina ellen. Mindezt arra a kérdésre válaszolva, hogy hogyan készül majd a negyedik kiemelt Elina Svitolina ellen.

keys

A mai meccsek elé

A lányoknál pályára lép az eddig végtelenül magabiztos, Garbine Muguruza, Petra Kvitova, valamint két korábbi bajnok, Venus Williams és Maria Sharapova is. Az orosz 2012 óta először juthat be a negyeddöntőbe a US Openen.

A fiúknál az az alsó ág játszik majd, ahonnan némi meglepetésre ki fog kerülni egy új Grand Slam-döntős, sőt esetleg egy új győztes is. Közülük valaki nagyon komolyat dobhat a karrierjén az elkövetkezendő napokban. Sam Querrey az amerikaiakért küzd majd, amikor pályára lép Mischa Zverev ellen. Azért, hogy Andy Roddick 2006-os fináléja után ismét legyen egy döntősük. Német ellenfele pedig a veteránokért, a szerva-röptésekért, persze legfőképp saját magáért száll majd harcba. Denis Shapovalov alighanem tovább szeretné folytatni a menetelését, ehhez ezúttal a 12. kiemelt Pablo Carreno Bustát kellene legyőznie.

Aztán ott van még a tavalyi negyeddöntős Lucas Pouille, aki a Cilic-verő Diego Schwartmannal játszik majd. Valamint lesz egy Paolo Lorenzi - Kevin Anderson összecsapás is.