Salakblog - Lleyton Hewitt a 30. tornagyőzelméért lép pályára
Lleyton Hewitt a 30. tornagyőzelméért lép pályára

Buzás GáborBuzás Gábor
2014/07/13 10:56

A bastadi közönség egy új ATP-döntőst láthat a mai napon, ugyanis Pablo Cuevas a tegnapi elődöntőben legyőzte a harmadik kiemelt Fernando Verdascót. Az uruguayi ezzel visszavágott a Roland Garros második körében elszenvedett ötszettes vereségért, és elérte élete legjobb eredményét. A döntőben Joao Sousa lesz az ellenfele, aki Carlos Berlocq-ot verte. Az argentin vezetett 6/3, 4/3, 30-0-re, de innen kétszer breakelt Sousa, és a döntő szett is az övé lett, annak ellenére, hogy ott kétszer is breakhátrányba került. Sousa a második ATP-trófeáért hajt, Cuevas pedig idén a második top 100-on kívüli játékos lehet (Klizan után), aki tornát nyer. A döntőt a Digi Sport 2 élőben közvetíti 14 órától. Előtte, déltől a páros döntő is képernyőre kerül: Brunstrom/Monroe - Chardy/Marach.

Roberto Bautista Agut és Lukas Rosol találkozik a stuttgarti fináléban. Mindketten nyertek már egy-egy versenyt, és mindketten valamelyest meglepetésre jutottak be a döntőbe. Bautista Agut az első kiemelt Fabio Fogninit búcsúztatta az elődöntőben, azok után, hogy az előző napon döntő szett tiebreakkel jutott túl Guillermo Garcia Lopezen. A cseh teniszező szintén a lehető legszorosabb meccsen győzte le pénteken Feliciano Lopezt, és utána két szettben győzött az elődöntőben a második kiemelt Mikhail Youzhny ellen.

Newportban füves pályán küzdenek, és Lleyton Hewitt sorozatban harmadszor jutott be a döntőbe. A 33 éves egykori világelső mindössze három játékot veszítve lépett túl Jack Sockon. Ivo Karlovic ellen már jóval nehezebb dolga lesz a döntőben. Hewitt tavaly és tavalyelőtt is kikapott a newporti döntőben. Viszont ő lett az első játékos az 1977 óta megrendezett tornán, aki sorozatban háromszor döntőbe jutott. A tét a 30. tornagyőzelem.

Simona Halep

A hölgyek egyik tornáján, Bukarestben az utóbbi másfél év legtöbbet fejlődő játékosa, Simona Halep, valamint Roberta Vinci találkozik a döntőben. A világranglista harmadik és Garros döntős Halep megküzdött Monica Niculescuval, aki három szettre kényszerítette. A párosban immár ötszörös Grand Slam bajnok (Wimbledonban is győztek Erranival) olasz simán lépett túl a torna meglepetésemberén, Kristina Kucován. Sport 1, 13:30, ÉLŐ.

Bad Gasteinben éppen Vinci párostársa, Sara Errani játszhatott volna döntőt, de nem kis meglepetésre kikapott az amerikai Shelby Rogerstől. Aki a selejtezőből került a főtáblára, és korábban még sosem jutott túl semmilyen WTA-verseny második fordulóján. Andrea Petkovic, a torna öt évvel ezelőtti bajnoka lesz az ellenfele, aki gyenge kezdés és szetthátrány után győzte le Grace Mint.