Laureus

Laureus

Szántó PetraSzántó Petra
2010/03/11 09:02

Kiosztották a 2009-es Laureus-díjakat, ezúttal két teniszező volt a győztesek sorában. Serena és Kim.

williams

Az év női sportolója díjat Serena Williams nyerte, aki tavaly az Ausztrál Opent, Wimbledont és a világbajnokságot nyerte, valamint világelsőként zárta az évet. Serena 2003-ban már megnyerte az év sportolónője díjat, 2007-ben pedig az év visszatérője volt. Ezúttal olyan sportolókat előzött meg, mint a villágbajnok futók,  Shelly-Ann Fraser és Sanya Richards, a világbajnok úszók, Federica Pellegrini és Britta Steffen, valamint az összetett világkupát megnyerő, azóta pedig olimpiai bajnoki címet nyerő alpesi síző Lindsey Vonn.

A másik győztes a várakozásoknak megfelelően Kim Clijsters lett, aki az év visszatérője díjat nyerte el. Clijsters kislánya születése és édesapja halála után, 2 és fél év kihagyás után tért vissza a WTA Tourra, és mindössze harmadik versenyén Grand Slam bajnoki címet nyert a US Openen. Clijsters olyan sportolók előtt nyerte a visszatérők díját, mint a a hétszeres Tour de France bajnok Lance Armstrong, a Minnesota irányítója, Brett Favre, vagy a golf legenda Tom Watson.

laureus

Rajtuk kívül két jelölt volt még, akik nem nyertek. A tavaly 4 GS-döntőt játszó, ebből kettőt megnyerő és Pete Sampras rekordjának megdöntésével sporttörténelmet író világelső Roger Federer trófeagyűjteménye és teljesítménye nem volt elegendő az év férfi sportolója díj elnyeréséhez, hiszen megelőzte őt a három világbajnoki címet szerző jamaikai sprintkirály, Usain Bolt, aki sorozatban másodszor nyerte a Laureus díjat. Amúgy sem volt pite a mezőny, Bolt és Federer mellett Lionel Messi, Valentino Rossi, Kenenisa Bekele és Alberto Contador versenyeztek a díjért.

Az év felfedezettje kategóriában a US Open bajnok Juan Martin del Potro is jelölt volt, ő sem nyert a Forma 1 világbajnokával, Jenson Buttonnal szemben.