Salakblog - Kezdjünk el hangolódni: Jön a 40. Federer-Nadal!
Kezdjünk el hangolódni: Jön a 40. Federer-Nadal!

Kálmán LaciKálmán Laci
2019/07/11 15:38
Tizenegy év telt el minden idők egyik legnagyobb teniszmeccse óta. A két résztvevő, Roger Federer és Rafael Nadal most ismét megmérkőzik egymással Wimbledonban. Ezúttal nem a fináléban, hanem az elődöntőben. Miközben mi, közönséges halandók is készülünk a meccsre, nézzünk meg néhány érdekesebb adatot kettejük párharcával kapcsolatban.

40
Ez lesz a negyvenedik mérkőzésük; az egymás elleni mérleg 24-15 arányban Nadal javára billen.

39
A drukkerek szemében sok szempontból az ő rivalizálásuk a non plusz ultra. Ám a lejátszott meccsek számát tekintve az open érában két másik párharc is megelőzi az övékét. Federer és Djokovic 47-szer, Nadal és Djokovic pedig még ennél is többször, 54 alkalommal csapott már össze egymással.

3
Eddig háromszor találkoztak Wimbledonban; 2006 és 2008 között három egymást követő döntőt is vívtak. Az első kettőt Roger, a harmadikat Rafa nyerte.

2-1
Ez az egymás elleni mérlegük füvön, eddig ugyanis ezen a borításon az All England Clubbon kívül még nem mérkőztek egymással.

24
Nadal az idei Roland Garroson szerezte meg a 24. győzelmét kettejük párharcában, megszakítva ezzel Federer 2014 óta tartó ötmeccses győzelmi sorozatát.

149
Ketten összesen ennyi nyerőt ütöttek a 4 óra 48 percig tartó 2008-as fináléban. Roger 89-et, Rafa 60-at. A mai napig ez minden idők leghosszabb wimbledoni döntője.

76
Ennyi Grand Slam-döntőt játszottak ők ketten együtt. A svájci 44-et, a spanyol 32-t.

89
Eddig ennyi ászt ütöttek idén Wimbledonban. Érdekesség, hogy Nadal szórt többet, 47-et, míg Federer 42-t.

100
Ennyi győzelemmel áll a svájci Wimbledonban azok után, hogy szerdán legyőzte Kei Nishikorit a negyeddöntőben. A sikerek mellé 12 vereség is társul. Ő az első férfi teniszező, aki egy major-tornán eljutott 100 győzelemig. Nadalnak is volt már egy mérföldköve a tornán, ő az 50. wimbledoni győzelmét szerezte a második körben Nick Kyrgiost legyőzve.

34
44 kísérletéből ennyiszer szerva-röptézett Federer sikeresen idén Wimbledonban. Nadalnál ugyanez az arány 8-ból 6.

13
Ennyi GS-meccset vívtak ők ketten egymással. Nadal vezet 10-3 arányban.

11-10
Szűken de vezet Rafa az egymás elleni tie-brékek tekintetében, Wimbledonban azonban Federer áll jelentősen jobban, 5-1 a javára.

10
Tíz elődöntőt vívtak egymással, Rafa vezet 7:3 arányban.

49
2003-ban, amikor Federer először győzött Wimbledonban, 49 százalékban szerva-röptét játszott az adogatásai mögött. Ezen pontok 68 százalékát megnyerte (313-ból 213-at). A tornán egyébként átlagban 25 százalékban szerva-röptéztek a játékosok abban az évben.

38
Ketten együtt ennyi GS-t nyertek, Roger 20-at, Rafa 18-at.

10
Ennyi wimbledoni trófeájuk van kettejüknek együtt. Federernek nyolc, Nadalnak kettő.

4
Összesen ennyi olyan szett volt, melyet valamelyikük 0-ra nyert meg a másik ellen. Roger három ilyet húzott be, míg Nadal egyet. Wimbledonban vívott meccseiken egy ilyen volt, a 2006-os döntő első játszmája, mely a svájcié lett.

8
Ketten összesen ennyi GS-t nyertek, miután betöltötték a harmincat. Mindketten négyet-négyet.

56-19
Ennyi a közös mérlegük major-elődöntőkben. Nadal 26-5-re, míg Federer 30-14-re áll.

3-3
Így állnak az egymás elleni ötszetteseiket tekintve. Ám, ami a GS-eket illeti, ott a svájci vezet 3-2 arányban. Volt ugyanis egy emlékezetes, három nyert szettre vívott római döntőjük is 2006-ban, mely óriási csatában a spanyolé lett.