Salakblog - Ettől a wimbledoni hétfőtől még Garfield is tapsolna örömében
Ettől a wimbledoni hétfőtől még Garfield is tapsolna örömében

2018/07/10 08:01

Láthattuk Roger Federert, Rafael Nadalt, Novak Djokovicot, Juan Martin Del Potrót és Serena Williamset is játszani. Igazi nagyágyú nem búcsúzott, de azért nem maradtunk meglepetés nélkül most sem, az első hét után nincs már versenyben top 10-es játékos a nőknél, amire még sosem volt példa Wimbledonban. Összefoglalónk.

Aki élt és mozgott, az pályára lépett hétfőn Wimbledonban a vasárnapi pihenőnapot követően a Manic Monday keretében. Megadva a cikk elolvasásához szükséges alaphangot, küldenénk mindenkinek, aki szereti a The Bangles - Lorelai Gilmore kedvenc gimis lánybandája - idevágó dalát.

Amilyen pocsékul sikerül Jelena Opstapenko idei Roland Garrosa címvédőként, annyira jól érezheti most magát Londonban, mivel a párizsi első körös búcsúja után itt már a legjobb nyolc között jár. A lett lány Aliaksandra Sasnovichot búcsúztatta hétfőn. A negyeddöntőben az a Dominika Cibulkova lesz az ellenfele, aki az előző körben  a világelső Simona Halepet legyőző Su-Wei Hsieh ellen diadalmaskodott két sima játszmában.

Camilla Giorgi menetelése is folytatódik, karrierje során először jutott nyolc közé Grand Slamen, miután kiejtette Ekaterina Makarovát. Az olasz lány Serena Williamsszel találkozik a negyeddöntőben. A hétszeres wimbledoni bajnok amerikai 30 perc alatt 6:2-re hozta az első szettet, és a másodikat is ilyen arányban nyerte a két édesanya Grand Slam-partiján az orosz Evgeniya Rodinával szemben, alig egy óra alatt. Serena játszmaveszteség nélkül jutott be a nyolc közé, anyaként, nem élete formájában. Bár ezt is óvatosan írjuk le, mert 30 (!) nyerőt ütött hétfőn.

Ez a nap sem maradt meglepetés nélkül, egy hét alatt kiesett ugyanis most már az összes top 10-es játékos a hölgyek mezőnyében, nélkülük rendezik a negyeddöntőket. Erre még sosem volt példa Wimbledon történetében. A hetedik kiemelt Karolina Pliskova egy sima és egy szoros szettben maradt alul Kiki Bertensszel szemben. Így Angelique Kerber a legmagasabban rangsorolt (11.), még versenyben lévő teniszező a nőknél. Az itt 2016-ban döntős német a svájci Belinda Bencicet múlta felül. Honfitársa, Julia Goerges első wimbledoni negyeddöntőjére készülhet, miután Donna Vekic nem bírt vele.

Búcsúzott a belga Alison Van Uytvanck, akit Daria Kasatkina küldött haza. Ezzel kialakult a negyeddöntő párosítása, amennyiben nem Serena nyeri a tornát, akkor új győztest avatnak Wimbledonban.

Roger Federer erőt demonstrált az amúgy remek teniszt játszó Adrian Mannarinó ellen, a címvédő 16 (!) perc alatt nyerte meg 6:0-ra a nyitó játszmát. Aztán 7:5, 6:4-re a következő kettőt, 43 nyerővel a tarsolyában. Ez volt Federer 176. sikere füves pályán -  Jimmy Connors csúcsát (174) szombaton döntötte meg -, ezzel megerősítette helyét az örökranglista élén, plusz zsinórban 32 megnyert szettnél tart kedvenc Grand Slamén. "Csöndes hétvégém volt, sosem tudhatod, mennyire lesz sűrű a második heted" - mondta Federer. Ha így folytatja, nem fog unatkozni vasárnapig.

A svájci a 16. wimbledoni negyeddöntőjében azzal a Kevin Andersonnal találkozik, aki Gaël Monfilst búcsúztatta három és fél óra alatt, négy szettben, amiből három tie-break volt, mind a hármat a dél-afrikai húzta be. Milos Raonic is Federer ágán van, a 2016-ban finalista kanadai áldozata az amerikai McDonald volt.

Rafael Nadal olyat tett, ami 2011 óta nem sikerült neki. A spanyol hét éve nem volt negyeddöntős Wimbledonban, idén igen. A két balkezes fejpántos meccsén a spanyol világelső magabiztos, 6:3, 6:3, 6:4-es sikert aratott a cseh Jirí Vesely ellen. Vesely brékelt a 3. szettben 3:2-nél, de néhány perc múlva már Nadal vezetett 4:3-ra és simán nyert. Rafa figyelemreméltó statisztikai adatot produkált, a hálónál ugyanis 13 pontból 12-t megnyert. Bartók és Kodály, a két remixkirály. Federer és Nadal, a két röptekirály.

Novak Djokovic végig dominált a Karen Khachanov elleni mérkőzésén, magabiztosan, három szettben, 1 óra 49 perc alatt jutott túl orosz riválisán. A BBC szakkommentátora, Todd Woodbridge azt mondta, ez volt az egyik legjobb teljesítmény a szerbtől a műtétje óta. Djoko mindössze 12 ki nem kényszerített hibát vétett.

John Isner  Stefanos Tsitsipas kárán lett negyeddöntős, Nishikori Kei  pedig 3 óra 28 perces csatában verte a korábban Alexander Zverevet  kiejtő Ernests Gulbist, aki a harmadik szettben térdsérülést szenvedett, kezdetben még járni is alig tudott, később már csak a futás okozott gondot a lettnek. Kétséges volt, hogy bírja-e végig, vagy feladja. Bírta, de a negyedik játszma szakmailag már értékelhetetlen volt, nem úgy, mint emberileg.

Juan Martin Del Potro két megnyert rövidítést és egy 7:5-re elbukott játszmát követően 2-1-re vezetett Gilles Simon ellen, de a 3 óra 17 perces meccset este 10 óra előtt nem sokkal sötétedés miatt félbeszakították és kedden folytatják. Ez az egyetlen nyolcaddöntő, amit nem tudtak hétfőn befejezni.

"Ha hétfő, akkor két nő" - hangzik el Gwyneth Paltrow szerintünk legjobb filmjében, a Sliding Doors (A nő kétszer) c. moziban. Andrea Hlaváčková hétfői búcsújával eldőlt, hogy a torna további eredményeitől függetlenül Babos Tímea az új világelső a női párosoknál. Magyar teniszező korábban még nem állt első helyen WTA-ranglistán, és Babos jobban bebiztosíthatja a vezető helyét, ő ugyanis Kristina Mladenovic oldalán versenyben van Wimbledonban. Az elsőként rangsorolt duó a Kirsten Flipkens, Monica Niculescu belga, román egységet győzte le két szettben, 63 perc alatt a hétfői nyolcaddöntőben.

Babos Tímea tenisztörténelmet írt, ő az új női világelső | Hosszabbítás

Andrea Hlaváčková hétfői búcsújával eldőlt, hogy a torna további eredményeitől függetlenül Babos Tímea az új világelső a női párosoknál. A magyar teniszező a páros világranglista harmadik helyén kezdte Wimbledont, és elérhető közelségben volt az első hely. A világelsőségért folytatott versenyben a tajvani Latisha Chan, az orosz Ekaterina Makarova és a cseh Hlaváčková voltak versenyben Babos mellett.