Salakblog - Betliztek a fiatalok: Egyből kizúgott Sascha Zverev és Stefanos Tsitsipas Wimbledonban

Szántó PetraSzántó Petra
2019/07/01 20:11

Három nagy meglepetéssel kezdődött a wimbledoni tenisztorna hétfőn, ezek közül Naomi Osaka kieséséről már beszámoltunk.

HIVATALOSAN IS GÖDÖRBEN NAOMI OSAKA

Elsőként az elmúlt két évben két Grand Slam-tornát is megnyerő, a Roland Garrosig világelső Naomi Osaka esett ki a nagy nevek közül. A fiatal japán játékos nem kapott könnyű ellenfelet, hiszen a kazah Yulia Putinsteva nem először szerzett már nagy skalpot GS-en, ám most a wimbledoni centerpályán érte el pályafutása legnagyobb sikerét: a második kiemelt Osakát búcsúztatta 7:6, 6:2 arányban. Így most már hivatalosan is kijelenthetjük, hogy súlyos gondjai vannak a tavalyi US Open és az idei Australian Open bajnokának, tulajdonképpen azóta, mióta februárban szakított edzőjével, Sascha Bajinnal. A következő két GS-tornára ráadásul már címvédőként érkezik.

A FIATAL FIÚKNAK SEM VOLT KÖNNYEBB NAPJUK

Alexander Zverevnek sem indult jól Wimbledon, ennek megfelelően be is fejeződött jó korán. Őt sem áldotta meg az ég túl könnyű ellenféllel az első körben: a 2016-ban és tavaly is nyolcaddöntős Jiri Vesely veszélyes ellenfélnek ígérkezett, még akkor is, ha most világranglista 108.-ként selejteznie kellett a főtábláért. Ez a bemelegítés végül aztán jól jött a 26. születésnapját bő egy hét múlva ünneplő cseh teniszezőnek, ugyanis négy játszmában verte a 6. kiemelt Sascha Zverevet. Az első szettet még fogadóként az első fogadóelőnyéből megkaparintotta Zverev, ám ezek után két játszmára teljesen szétesett, majd hiába játszott jól a negyedik szettben, végül a meccsben maradást nem tudta megoldani. Vesely így továbbra is veretlen a wimbledoni első fordulóban, ugyanis soha nem veszített itt még nyitómérkőzést (6-0)!

Stefanos Tsitsipas kiesése talán nagyobb szenzáció, hiszen ő papíron verhető ellenfelet kapott az olasz Thomas Fabbiano személyében, aki nem nevezhető éppen füvespályás specialistának. Bár úgy tűnik, a fiatal görög sem, hiszen drámaian fordulatos maratoni mérkőzésen kapott ki. Pedig amikor a negyedik szett rövidítését két mérkőzéslabdáról megmentette és kiharcolta a döntő szettet, kevesen gondolták volna, hogy nem tudja megnyerni a záró felvonást - főleg az emlékezetes Stan Wawrinka elleni Garros-meccs után. Ám végül a görög veszítette el az adogatását a játszma derekán, onnan pedig már nem volt visszaút. Fabbiano így megnyerte a három óra 22 perces csatát és bejutott a második fordulóba, ahol a 40 éves Ivo Karloviccsal csaphat össze.

A győzelemmel bemutatkozó világelső Novak Djokovic ága Zverev és Tsitsipas kiesésével így kissé felhígult, hiszen két veszélyes fiatalt is kihúzhat a listájáról. Persze azért maradtak még pirosbetűs nevek: Felix Auger-Aliassime, Kevin Anderson, Stan Wawrinka, Karen Khachanov és Daniil Medvedev mind sikerrel vette az első akadályt hétfőn.