Salakblog - Babosék párosban elődöntősök, vegyes párosban kiestek Melbourne-ben
Babosék párosban elődöntősök, vegyes párosban kiestek Melbourne-ben

Hosszabbitás ·
2019/01/22 08:39

Babos Tímea és francia partnere, Kristina Mladenovic győzött a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokság női páros versenyének negyeddöntőjében. Babosék ellenfele az amerikai Raquel Atawo és a szlovén Katarina Srebotnik volt, akiket két szettben győztek le kedden.

Az első játszmában a címvédő magyar, francia kettős 5:4-nél vette el ellenfele adogatását, és a másodikban is a végén használta ki kínálkozó lehetőségét, amikor 6:5-ös vezetésénél fogadott sikeresen. A találkozó 1 óra 17 percig tartott.

Babos és Mladenovic következő ellenfele az amerikai Jennifer Brady és Alison Riske lesz.

Ausztrál Open, Melbourne (62 500 000 ausztrál dollár, kemény pálya)
női páros, negyeddöntő

Babos, Mladenovic (magyar, francia, 2.)–Atawo, Srebotnik (amerikai, szlovén, 9.) 6:4, 7:5

Babos Tímea és Fucsovics Márton vereséget szenvedett a vegyes párosok versenyének nyolcaddöntőjében.A magyar duó a szombati győzelmét követően kedden két szettben maradt alul a Nicole Melichar, Bruno Soares második helyen kiemelt amerikai, brazil kettőssel szemben.

Az első szett második gémjében Fucsovics elvesztette adogatását, a másodikban pedig rögtön az elsőt nem tudta hozni, majd 2:4-nél Babos szervajátékánál is az összeszokottabb ellenfél játszott pontosabban. A mérkőzés mindössze 48 percig tartott.