Salakblog - Babosék egyetlen meccsnyire a címvédéstől
Babosék egyetlen meccsnyire a címvédéstől
Fotó: Twitter/HUNgarianTENNIS

2019/01/23 07:52

Babos Tímea és francia partnere, Kristina Mladenovic győzött a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokság női páros versenyének elődöntőjében.

A címvédő, 2. kiemelt Babosék ellenfele az amerikai Jennifer Brady és Alison Riske volt, akiket - a verseny honlapja szerint - két szettben győztek le kedden, 1 óra 21 perc alatt.

A magyar/francia kettős ezzel egy győzelemere került attól, hogy megvédje címét Melbourne-ben, amire az utóbbi 25 évben mindössze háromszor volt példa, 1994-ben a Fernandez/Zvereva, 2010-ben a Williams/Williams és 2014-ben az Errani/Vinci párosnak sikerült.Timinek ez már az ötödik Grand Slam-döntője lesz, negyedszerre Mladenovic-csal és második GS-győzelmére pályázik. Ellenfelük a Stosur/Zhang vagy a Strycova/Vondrousova páros lesz.

Eredmény (női páros, elődöntő):
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.)- Jennifer Brady, Alison Riske (amerikai) 6:4, 6:2.