Roland Garros - Nadal nélkül folytatódik a Roland Garros
Nadal nélkül folytatódik a Roland Garros

Németh DánielNémeth Dániel
2016/05/27 22:35

A pénteki játéknap legnagyobb szenzációját Rafa Nadal okozta, aki egészen biztosan nem szerzi meg 2016-ban a tizedik Roland Garros győzelmét, miután a spanyol játékos sérülés miatt visszalépett a tornától. A korábbi világelső elmondása szerint csuklójával már a versenyt megelőzően gondok voltak, de úgy gondolta képes lesz kezelni a fájdalmat. Az állapota azonban rosszabbodott, a legutóbbi találkozóját már fájdalomcsillapítókkal játszotta le. A visszalépése elsősorban azért volt meglepetés, mert a teljesítményén eddig nem érződött a probléma. Groth ellen 6:1, 6:1, 6:1-re nyert, míg Facundo Bagnist 6:3, 6:0, 6:3-ra verte meg. Nadal sajtótájékoztatójáról részletesebben itt lehet olvasni.

Továbbjutott viszont a címvédő Stan Wawrinka, aki ezúttal jó játékkal, három szettben verte Jeremy Chardyt. Hasonlóan könnyen ment tovább Andy Murray is, aki a horvát szervakirály Ivo Karlovic ellen győzött.

A nap egyik legérdekesebb találkozójának ígérkező Kyrgios-Gasquet összecsapás is sima lett, amiben az ausztrál játékos vállsérülése is szerepet játszhatott. A 17. helyen kiemelt Kyrgios csupán a második játszmában tudta nagy csatára kényszeríteni francia ellenfelét, azonban a tie-breaket is elbukta 9-7-re. Tovább menetel viszont Milos Raonic, aki a szlovák Martint verte három szettben.

A pénteki játéknap során három találkozó is öt szettben dőlt el, ezek közül talán a Nishikori-Verdasco összecsapás volt a legmeglepőbb. A japán játékos 2:0-ra is vezetett, azonban a folytatásban a spanyol összeszedte magát és kiharcolta a döntő szettet, amit végül 6:4-re nyert az ötödik helyen kiemelt. John Isner is nagyot küzdött Gabashvili ellen, aki már 2:1-re is vezetett a szetteket tekintve, azonban az amerikai végül fordítani tudott és bejutott a legjobb 16 közé. Honfitársa, Jack Sock nem tudott hasonló bravúrt felmutatni és kiesett a spanyol Ramos-Vinolas ellen.

A nap utolsó mérkőzését a hazaiak egyik kedvence, Gilles Simon és Victor Troicki játszotta, amit utóbbi nyert három szettben.

A nőknél Grand Slam-győztes és Grand Slam-döntős is búcsúzott a harmadik fordulóban. Közülük Petra Kvitova kiesését még úgy is meglepetésként kezelhetjük, hogy egyébként a salak nem számít erős borításának. A kétszeres wimbledoni bajnokot a 108. helyen rangsorolt amerikai, Shelby Rogers verte meg, ráadásul két szettet is 6:0-ra bukott el. A tavalyi Garros-döntős Lucie Safarovát a 2010-es döntős Samantha Stosur győzte le nagy csatában, döntő szett 7:5-re.

Alaposan megszenvedett a továbbjutással Simone Halep, aki a japán Osaka ellen kényszerült döntő szettre. A mérkőzés a második szettet leszámítva kifejezetten szoros volt, és döntőnek bizonyult, hogy a román lány a 3. szettben mindkét bréklehetőségét kihasználta.

A 2. helyen kiemelt Agnieszka Radwanska a játéknap egyik leglátványosabb meccsét játszotta Strycova ellen, helyenként kifejezetten parádés labdamenetekkel tarkított összecsapásukból a lengyel jött ki jobban.

Muguruza könnyedén jutott tovább, és a vártnál valamivel simábban verte Pavlyuchenkovát Svetlana Kuznetsova. A kiemeltek közül búcsúzott Sloane Stephens, aki csak három játékot nyert Pironkova ellen.

Babos Timiék párosmeccse után az is eldőlt, hogy lesz a következő körökben is magyar érdekeltség a Roland Garroson. Érdekesség, hogy ellenfelük, a Cibulkova-Flipkens kettős 4:1-re vezetett, amikor a szlovák játékos hasproblémái miatt feladták a találkozót, így a Babos-Shvedova kettős jutott a nyolcaddöntőbe.