Roland Garros - Ezúttal Tsonga miatt volt dráma a Garroson
Ezúttal Tsonga miatt volt dráma a Garroson

Németh DánielNémeth Dániel
2016/05/29 04:03

Rafa Nadal pénteki visszalépése után újabb nagyágyú kényszerült a torna feladására Jo-Wilfried Tsonga személyében. A hazaiak egyik nagy kedvence Gulbis ellen 5-2-es vezetésnél sérült meg, ami után nem tudta folytatni a versenyt. Tsonga könnyek között búcsúzott a közönségtől.

Novak Djokovic a brit Aljaz Bedenét intézte el három sima szettben, így továbbjutott a legjobb 16 közé, ahol a Coricot búcsúztató Bautista-Agut vár rá.

Talán a jövő nagy párharcát játszotta a Suzanne Lenglen pályán Dominik Thiem és Alexander Zverev. A mérkőzés esélyesének a 15. helyen kiemelt osztrák számított, de a még mindig csupán 19 éves Zverevtől is nagy játékot lehetett várni. A színvonalas mérkőzéssel nem is maradtak adósak, helyenként kifejezetten nagy labdameneteket láthatott a közönség. Az első szettet Zverev nyerte, de Thiem fokozatosan átvette az irányítást és négy szettben továbbjutott. Ellenfele a Rafa Nadal visszalépése miatt pihenőnaphoz jutó Granollers lesz, így jó esélyei lesznek Thiem számára a legjobb nyolc közé jutáshoz.

Hatalmas mérkőzést játszott a 12. helyen kiemelt Goffin és a szebb napokat is megélt, a világranglistán egykoron 9. helyig jutó Nicolas Almagro. A spanyol kétszer is egyenlíteni tudott Goffin ellen, azonban a döntő játszmára nem maradt ereje és így az esélyeknek megfelelően a belga játékos jutott tovább, aki láthatólag nagyon örült a győzelmének.

Különösebb nehézségek nélkül jutott tovább Berdych és Ferrer is, bár a cseh játékos az első szettet elveszítette Cuevas ellen. Ők a következő fordulóban épp egymás ellen lépnek pályára.

Párosítás a legjobb 16 között a férfiaknál

Serena Williams nehéz mérkőzésen jutott tovább Kristina Mladenovic ellen, aki mindkét szettben jó játékra kényszerítette a világelsőt. A találkozón női meccsekre nem jellemző módon csupán egyetlen brék született, igaz ehhez az is kellett, hogy Serena 11 lehetőséget kihagyjon az egyébként jól szerváló francia játékos ellen. A mérkőzést ráadásul esőszünet miatt félbe is kellett szakítani 6-6-os állásnál, hogy aztán maratoni, 12-10-es tie-breakben dőljön el a találkozó. Venus Williams Alize Cornet-t győzte le három szettben 7-6, 1-6, 6-0 arányban. A Williams testvérek párosban is pályára léptek, de sötétedés miatt nem fejeződött be találkozójuk.

Svitolina karrierje során először tudta legyőzni Ana Ivanovicot. A szerb teniszezőnek eddig 7-0-ás mérlege volt a 20. helyezett ukrán lány ellen, a szombati 3. fordulós mérkőzésüket viszont már Svitolina nyerte 6-4, 6-4 arányban. Szintén mérföldkőnek mondható eredményt ért el Putintseva, aki Knapp legyőzésével karrierje során először jutott Grand Slam torna 4. körébe.

Továbbra is menetel Bacsinszky Tímea, aki ezúttal Parmentiert verte sima két szettben. Továbbjutott Suárez Navarro, Keys is, előbbi Cibulkovát, utóbbi Puigot verte. A nap legnagyobb mérkőzését Bertens és Kasatkina játszotta, kettejük találkozója döntő szett 10-8-ra végződött és a végén a holland játékos örülhetett jobban.