Tenisz - Elhunyt a korábbi US Open-elődöntős teniszező
Elhunyt a korábbi US Open-elődöntős teniszező

2019/10/19 17:30
Ötvenkét éves korában elhunyt Alexander Volkov, aki 1993-ban elődöntőt játszott a US Openen.

A sportember halálának okát nem hozták nyilvánosságra, de volt Davis-kupa-csapattársa, Andrei Chesnokov szerint Volkov a közelmúltban alkoholproblémái miatt kórházi kezelésre szorult.

A háromszoros ATP-tornagyőztes, balkezes teniszező pályafutása csúcspontjaként a négy közé jutott a US Openen, ahol Pete Samprastól kapott ki, ennek eredményeként a 14. helyen állt a világranglistán.

Szerepelt Davis-kupa-döntőben, és legyőzte többek között Samprast, Stefan Edberget, Ivan Lendlt és Goran Ivanisevicet is. Visszavonulása után Marat Safin edzője volt, akit világelsőséghez és két Grand Slam-trófeához segített.