Tenisz - Djokovic-Nadal meccs a negyeddöntőben Rómában
Djokovic-Nadal meccs a negyeddöntőben Rómában

Németh DánielNémeth Dániel
2016/05/13 09:19

Eseménydús napon vagyunk túl a római tenisztornán, ahol Roger Federer volt a legnagyobb név a búcsúzók közül. A svájci az utóbbi időkben remek formában lévő Dominic Thiemtől kapott ki két szettben. Továbbjutott viszont Djokovic és Nadal, akik így a negyeddöntőben találkoznak, a másik ágon pedig tovább menetel a döntő felé Murray. A nők között Babos Timi búcsúzott egyesben, párosban viszont továbbjutott. Ott lesz a legjobb nyolc között Serena Williams is, aki az elődöntőért Kuznetsova ellen lép pályára.

Babos Tímea számára a 3. forduló lett a végállomás Rómában

A nőknél magyar szempontból legérdekesebb mérkőzés Babos Tímea találkozója volt, aki Venus Williams legyőzése után a szintén amerikai Madison Keys ellen lépett pályára. Az első szettben kevés különbség volt a két játékos között, így tie-breakben dőlt el a játszma, amiben az amerikai játékos koncentrált jobban. Timi a második szettben 2-2-ig tudta tartani a lépést Keys-szel, ott azonban elveszítette adogatását. Ugyan 4-2-nél lett volna esélye visszajönni a mérkőzésbe, ez nem sikerült és végül el is veszítette 6-3-ra a második szettet.

Timi végül a párossal vigasztalódhatott, ahol Svedova oldalán 6-3, 6-2-re legyőzték a Giovine, Moratelli olasz kettőst.

„Nagyon sajnálom az egyénit…Azt gondolom, hogy Keys rettentően jól játszott és főleg, nagyon-nagyon jól adogatott. Nem emlékszem, hogy bárki ellen ilyen gondjaim lettek volna a ritörnnel az elmúlt években. Talán Serena Williams volt az, aki így szervált ellenem. De küzdöttem, ahogy bírtam. Sajnálom, hogy így alakult. Talán picit későn fedeztem fel egy másfajta taktikát a ritörn kapcsán. De Keys tényleg nagyon jól játszott. Én is mindent megpróbáltam. A nap végére azért pozitív, hogy győztünk a párosban. Érdekes sport ez a tenisz. Tegnap éjfél körül érte vissza a szállásra, 2 előtt el sem tudtam aludni. Még fel kellett dolgozni érzelmileg a Williams elleni meccset. Ma pedig fél nappal később már újra pályára kellett lépni, és két meccsen is teljesíteni. De tudom, hogy ilyen ez a sport, menni kell tovább. Köszönöm a drukkolást” - nyilatkozta Timi a játéknapot követően.

Szettlabdát hárított, de végül két szettben nyert Serena Williams, aki honfitársát, Christina McHale-t győzte le a 3. fordulóban. McHale maratoni hosszúsági tie-breakre kényszerítette a világelsőt, de a hajrát jobban bírta Williams és végül ha nehezen is, de megnyerte a szettet. Serena szokás szerint fokozatosan őrölte fel ellenfelét, a második játszmát már egészen simán, 6-1-re nyerte meg.

"Nagyon jól éreztem magam, mert úgy tűnt nagyon sok labdát üt vissza" - mondta a meccs utáni értékelésben. "Úgy akartam nyerni, hogy a lehető legtöbb labdát visszaüsse, hogy letesztelhessem hogyan teljesítek ilyen ellenfél ellen és megnézzük fizikálisan milyen állapotban vagyok. Erőnlétileg minden nap új számomra, fontos például, hogy érzem magam a meccsek másnapján."

A világelső ellenfele Svetlana Kuznetsova lesz, aki az előző körben még Simona Halepet búcsúztató Daria Gavrilovát verte három játszmában 6-2, 2-6, 6-3 arányban.

Serena egyébként kifejezetten örült az orosz játékosnak.

"Jelenleg szerintem az egyik legjobb salakos játékos. Nem is kérhettem volna jobb mérkőzést a Roland Garros előtt, ez remek lehetőség számomra. Akár nyerek, akár veszítek, kiderül hol is tartok most, hogy készen álljak a fő eseményre."

A nap első továbbjutója Muguruza volt, aki Jelena Ostapenkót verte 6-1, 6-4-re. Ellenfele a Carla Suárez Navarrót legyőző Bacsinszky Tímea lesz. A spanyol és a svájci játékos egyébként remek meccset játszottak, az első két szett szoros végjátékkal végződött, a döntő szettre pedig Bacsinszkynek maradt több ereje.

A másik magyar származású játékos, Konta Johanna viszont nem jutott tovább, miután 4-6, 7-5, 6-2 arányban kikapott a japán Doitól. A japán teniszező a román Begu ellen lép pályára a legjobb nyolc között, így kettejük közül valaki biztosan elődöntőt fog játszani Rómában. A nap utolsó női mérkőzését Barbora Strycova és Genie Bouchard játszották, ami a várakozásokkal ellentétben rendkívül sima lett, a cseh teniszező 6-1, 6-0-ra söpörte le a pályáról a kanadai játékost.

Párosítások a negyeddöntőben:

S. Williams (amerikai, 1.)–Kuznetsova (orosz, 9.)

Begu (román)–Doi (japán)

Bacsinszky (svájci, 11.)–Muguruza (spanyol, 3.)

Keys (amerikai)–Strycová (cseh)

(MTI)

Meglepő mérkőzések a férfiaknál

A nap legnagyobb meglepetését Roger Federer veresége hozta, noha az elmúlt időszak problémái és Dominic Thiem formáját látva benne volt a pakliban az osztrák játékos továbbjutása. A svájci játékos elismerte, hogy a sérülései után nem volt 100%-os állapotban, sőt a mérkőzés után azt sem zárta ki, hogy kihagyja a Roland Garrost. Thiem egyébként tulajdonképpen magabiztosan, két szettben győzte le a svájcit 7-6, 6-4 arányban. Ellenfele az a Nishikori Kei lesz, aki meglepően simán, 6-1, 6-4-re győzte le Richard Gasquet-t.

Mindenféle erőlködés nélkül, 77 perc alatt jutott tovább Andy Murray, aki továbbra is remek formában teniszezik salakon. A brit játékos Jeremy Chardyt verte 6-0, 6-4-re, győzelmével a torna negyeddöntőjébe jutott. A legjobb nyolc között David Goffin lesz az ellenfele, aki 6-0, 6-0-ra (!) verte Tomas Berdychet. A cseh játékos gyakorlatilag tehetetlen volt a találkozón, az első szervája mögött 35, a második mögött pedig 7%-ban tudta megnyerni a pontokat.

Murray egyébként Federer veresége miatt a jövő héttől ismét visszatér a világranglista 2. helyére.

A világelső Novak Djokovic is kellemetlen helyzetbe került Thomaz Bellucci ellen, a nyitó szettet ugyanis meglepetésre 6-0-ra elbukta. A folytatásban összeszedte magát a világelső, a második szettet 6-3-ra nyerte, a döntő játszmában pedig végleg felőrölte brazil ellenfelét és 6-2-vel a mérkőzést is behúzta. A várakozásoknak megfelelően kőkemény mérkőzést játszott Rafa Nadal és Nick Kyrgios. A 2 óra 40 percig tartó mérkőzés nyitó játszmáját a mindenkire veszélyes ausztrál nyerte rövidítésben. Nadal viszonylag gyorsan válaszolt egy 6-2-re megnyert szettel, majd a döntő játszmát 6-4-re megnyerve a mérkőzést is kipipálhatta.

Azzal, hogy Djokovic és Nadal is továbbjutott az is eldőlt, hogy egymás ellen játszanak a negyeddöntőben, így összejött a salakon talán leginkább várt összecsapás már a Garrost megelőzően.

Pocsék formában teniszezik továbbra is a Roland Garros címvédője, aki ezúttal Juan Monacotól kapott ki három játszmában. Wawrinka az első szettet rövidítésben bukta el, innen még ugyan egyenlíteni tudott, de a döntő szettben ismét az argentin salakspecialista bizonyult jobbnak és jutott a legjobb 8 közé. Meglepetésnek számít Lucas Pouille győzelme is, aki csak szerencsés vesztesként jutott főtáblára, ott viszont előbb Gulbist győzte le, majd ezúttal David Ferrert. A 9. helyen kiemelt spanyol ráadásul csupán 5 játékot tudott nyerni a francia játékos ellen. A negyeddöntőben Monaco és Pouille egymás ellen lépnek pályára.