Tenisz - Babos Tímea döntős Ilkley-ben, Balázs Attila pedig Pozsonyban!
Babos Tímea döntős Ilkley-ben, Balázs Attila pedig Pozsonyban!

2019/06/22 15:41
Babos Tímea döntőbe jutott az angliai Ilkleyben zajló, 100 ezer dollár (29 millió forint) összdíjazású füvespályás női tenisztornán.

A világranglista 139. helyén álló magyar játékos a szombati elődöntőben két szettben, 1 óra 17 perc alatt nyert a holland Bibiane Schoofs (177.) ellen.

Babos 2009 és 2014 között 19 alkalommal játszott finálét ITF-tornán, mérlege 12 győzelem és hét vereség.

Eredmény, elődöntő:

Babos Tímea-Bibiane Schoofs (holland) 7:5, 6:3

A hetedik helyen kiemelt Balázs Attila döntőbe jutott a Pozsonyban zajló 69 ezer euró (22 millió forint) összdíjazású salakpályás férfi challenger-tenisztornán.

A világranglistán 221. magyar játékos - aki másfél hete döntőt vívott Prostejovban - a szombati elődöntőben 6:2, 3:6, 6:3-ra győzte le a hatodik helyen kiemelt szlovén Blaz Rolát (174.). Balázs Attila ellenfele a vasárnapi fináléban a nyolcadikként rangsorolt szlovák Norbert Gombos (202.) lesz.