Ausztrál Open - Djokovic és Thiem után Medvedev is vágyott egy ötszettesre, össze is hozta magának, Tsitsipas és Rublev simán továbbment

Kálmán LaciKálmán Laci
2021/02/13 11:20
Nézők nélkül folytatódott szombaton az Ausztrál Open, ami a hangulatra rányomta ugyan a bélyegét, izgalmakban azonban most sem volt hiány. A nőknél kiesett a korábbi világelső Karolina Pliskova, tovább menetel viszont a jelenlegi ranglistavezető Ashleigh Barty és Elina Svitolina is. A férfiaknál keservesen, de továbbjutott a negyedik kiemelt Daniil Medvedev, és három tie-breakben győzött a meccs végére megsérülő Matteo Berrettini is.

Cseh házirangadóval indult a nap Melbourne-ben az ürességtől kongó Rod Laver Arenában. A korábbi világelső Karolina Pliskova 7:5 arányban elvesztette az első játszmát honfitársa, Karolina Muchova ellen. A korábbi US Open-döntősnek minden esélye megvolt a fordításra, de az egyenlítésre mindenképp, ugyanis 5:0-ás előnyben is volt már a második szettben. Voltak játszmalabdái is, azonban képtelen volt a következő hét gémből legalább egyet megnyerni, így aztán 7:5-re bukta ezt a szettet is, így aztán a meccset is. "Szomorú is vagyok egy kicsit, mert jó barátok vagyunk" - mondta Muchova. "A karanténban sokat játszottunk, bár akkor kicsit más volt a szint. Mindketten eléggé idegesek voltunk, de örülök, hogy továbbjutottam."

Szépen menetel Jessica Pegula, aki megverte a harmadik neves ellenfelét is a tornán. Ez még akkor is figyelemreméltó, ha valószínűleg Victoria Azarenka, Sam Stosur és Kristina Mladenovic sem volt élete formájában. Francia ellenfelét ráadásul kifejezetten simán, 6:2, 6:1 arányban győzte le. Mivel Stosur csak egy játékot tudott fogni ellene, a legutóbbi két meccsén össze-vissza négy gémet vesztett. "Rengeteg önbizalommal játszom, agresszív vagyok, és amikor csak tudok, támadok a tenyeresemmel" - mondta Pegula.

Ott van a legjobb tizenhat között a US Open-elődöntős Jennifer Brady is, ugyanis kényelmes, 6:1, 6:3 arányú győzelmet aratott a selejtezős Kaja Juvan ellen. Az amerikai tavaly New Yorkban tudta eddig leginkább megmutatni azt, hogy mit tud. Remek szervája van, csodálatos tenyerese, amik mellé tavaly már kiváló erőnlét is társult, így aztán veszélyes ellenfél lehet bárki számára.

Nem jutott tovább a címvédőt kiejtő titkos esélyes, de más meglepetés is született | Eurosport

Szponzorált tartalom A cikk támogatója a A titkos esélyesként kezelt észt Kaia Kanepi is kiesett azok után, hogy az előző fordulóban megverte a címvédő amerikai Sofia Kenint a Melbourne-ben zajló ausztrál nyílt teniszbajnokságon. Kanepit a horvát Donna Vekic állította meg nagy csatát hozó, 2 óra 38 perces mérkőzésen.

A következő körben Donna Vekiccsel játszik majd, aki a címvédő Sofia Kenint búcsúztató Kaia Kanepit verte a mai napon. A horvát nagyot fordított, hisz szett és break-hátrányból jött vissza, sőt mérkőzéslabdát is hárított a második játszmában. Végül rövidítésre mentette a szettet, amelyet rendkívül koncentráltan játszott le, a döntő játszmában pedig már egyértelműen ő irányított. Vekic ezzel a győzelmével már mind a négy GS-en eljutott minimum a negyedik fordulóig. "Nagyon felcsesztem magam meccslabdánál, mert előtte nekem voltak breaklabdáim, és úgy éreztem, én játszom jobban. Nem akartam, hogy vége legyen, úgyhogy küzdöttem, ahogy csak tudtam."

Remek formában van Elina Svitolina, aki 6:4, 6:0-ra verte Yulia Putintsevát, és ezzel szettveszteség nélkül van ott a nyolcaddöntőben. Akadozott a gépezet a meccs elején, el is vesztette az adogatását, de aztán könnyedén visszajött és hozta az első játszmát, a másodikban pedig már hengerelt. "Elégedett vagyok a mai teljesítményemmel. Örülök, hogy megtaláltam a saját játékomat és fordítani tudtam az első szettben. Yulia nagy harcos, úgyhogy a legjobb teniszemre volt szükségem ehhez a győzelemhez."

Az eddig kifejezetten meggyőzően teniszező világelső Ashleigh Barty a mai napon is hozta, amit kellett Ekaterina Alexandrova ellen. Bár a szettek első felében mindkétszer hátrányba került, a végére mindkét játszmát a maga javára tudta fordítani. Az ausztrál ellenfele Shelby Rogers lesz a legjobb tizenhat között.

A férfiaknál Mackenzie McDonald végzett először, aki három játszmában verte a dél-afrikai Lloyd Harrist. Őt követte Casper Ruud, aki négyben verte Radu Albotot. A norvég játékos számára ez egy rendkívül fontos győzelem volt, ugyanis életében először jutott be Grand Slam-tornán a negyedik fordulóba.

A magyar idő szerint reggel pályára lépő nagy nevek közül Stefanos Tsitsipas oldotta meg legsimábban a maga meccsét a svéd Mikael Ymer ellen. A görögnek szüksége is volt egy viszonylag könnyű meccsre, az előző körben ugyanis egy kőkeményt ötszettest élt túl Thanasi Kokkinakis ellen. Az első játszma még viszonylag kiegyenlített küzdelmet hozott, a továbbiakban viszont a svéd nem tudott komoly ellenállást kifejteni. "Időbe telt, mire megszoktam az új körülményeket, de elégedett vagyok a játékommal" - mondta Tsitsipas. "Mike és én régóta ismerjük egymást, nagyon sokat játszottunk egymással a karantén idején is."

Andrey Rublev sima háromban verte a nagy csatákat megélt veterán Feliciano Lopezt. A spanyol az előző fordulóban véghezvitt egy nagy fordítást 0-2-ről, az orosz ellen azonban ez nem volt benne a pakliban. Rublev 33 nyerő mellé csak 23 hibát szórt, így 2020 után ismét ott van a negyedik körben. Ruud ellen harcolhatja ki élete első negyeddöntőjét Melbourne-ben.

Egy nappal azután, hogy az első és a harmadik kiemelt is öt szettre kényszerült, a negyedik helyen rangsorolt Daniil Medvedev is megoldotta magának a túlórázást Filip Krajinovic ellen. Azok után, hogy nagyon simán, nagyjából egy óra alatt 2-0-ás előnybe került, elszórakozta a következő két szettet, pörölt az edzőjével, majd lemosta a szerbet a döntő játszmában. Az orosz hét ötszettest játszott eddig pályafutása során, de ez volt az első, amit meg tudott nyerni. "Nagyon boldog vagyok, hogy ez végre sikerült. Az eddigiek közül háromszor vagy négyszer breakelőnyben voltam, mégsem én nyertem a meccset" - mondta Medvedev

Nagy meccsnek ígérkezett, bizonyos szempontból az is lett Matteo Berrettini és Karen Khachanov mérkőzése. Az olasz úgy nyert meg három tie-berakes szettet az orosz ellen, hogy a mérkőzés végén már sérüléssel bajlódott. A fontos pontokat még úgy is Berrettini játszotta le jobban, hogy nem volt teljesen egészséges. Tsitsipasszal mérkőzik majd a legjobb nyolc közé jutásért.

A mai játéknap teljes eredménysorát ITT találjátok.