Ausztrál Open - Kvitova vereséget szenvedett, Serena Williams továbbjutott
Kvitova búcsúzott, Serena Williams továbbjutott

Kvitova vereséget szenvedett, Serena Williams továbbjutott

2021/02/10 11:34
A 2019-ben döntős és most kilencedik kiemelt Petra Kvitova három szettben vereséget szenvedett a román Sorana-Mihaela Cirsteától az ausztrál nyílt teniszbajnokság női tornájának második fordulójában, így kiesett.

A harmincéves cseh teniszező adogatását az első játszmában háromszor is elvette a világranglista 68. helyén álló Cirstea, aki aztán a második szettben mindössze egy gémet tudott nyerni. A döntő játszmában azonban simán felülkerekedett riválisán, és negyedik meccslabdáját értékesítve győzött.

A Williams testvérek közül csak a tizedik helyen kiemelt Serena örülhetett a második fordulóban, a 23-szoros Grand Slam-győztes amerikai ex-világelső két sima szettben búcsúztatta a szerb Nina Stojanovicot. Venus Williams viszont kiesett, mivel 6:1, 6:0-ra kikapott az olasz Sara Erranitól.