Tenisz - Akik a jövő heti tenisz világbajnokságról épphogy, de lemaradtak, a Bajnokok Tornáján csapnak össze

2019/10/23 12:31
A belga Elise Mertens is legyőzte a görög Maria Szakkarit a 2,2 millió dollár (660 millió forint) összdíjazású női tenisz Bajnokok Tornáján, a kínai Csuhajban.

A csoportkör második fordulójában rendezett szerdai, háromszettes találkozó döntő játszmájában Mertens kétszer vette el riválisa szervagémjét, és harmadik mérkőzéslabdájával lezárta az 1 óra 45 perces meccset.

Szakkari így két vereséggel már biztos búcsúzó, míg Mertens a fehérorosz Arina Szabalenkával mérkőzik meg a továbbjutásért.

Elise MertensElise Mertens Fotó: Europress/AFP

A horvát Donna Vekic ismét kikapott, így búcsúzott a 2,2 millió dollár (660 millió forint) összdíjazású női tenisz Bajnokok Tornáján, a kínai Csuhajban. Szerdán az ukrán Dajana Jasztremszkával szemben maradt alul két szettben.

Az Azálea csoport mérkőzésén az első szettben az ukrán csak a rövidítést követően bizonyult jobbnak horvát ellenfelénél, akinek két játszmalabdája is volt. A második szettben 2:2 után Jasztremszka brékelt, majd 4:2 után ismét elvette Vekic adogatógémjét, a sajátjából pedig lezárta az 1 óra 35 percig tartó összecsapást.

A viadalon négy háromfős csoportban zajlanak a küzdelmek, az első helyezettek jutnak be az elődöntőbe. A 12 fős versenyen a jövő heti sencseni WTA-világbajnokságról lemaradt játékosok szerepelnek.

Sofia Kenin két szettben legyőzte szerdán amerikai honfitársát, Alison Riskét a 2,2 millió dollár (660 millió forint) összdíjazású női tenisz Bajnokok Tornáján, a kínai Csuhajban.

A Kamélia csoportban ez volt az első meccs, a trió harmadik tagja a cseh Karolina Muchova.

Eredmény, 2. forduló:

Rózsa csoport:

Elise Mertens (belga)-Maria Szakkari (görög) 6:2, 3:6, 6:1

Az állás: 1. Arina Szabalenka (fehérorosz) 1 pont/1 mérkőzés (2-0), 2. Mertens 1/1 (2-1), 3. Szakkari 0/2 (1-4)

Azálea csoport:

Dajana Jasztremszka (ukrán)-Donna Vekic (horvát) 7:6 (8-6), 6:2

Az állás: 1. Kiki Bertens (holland) és Jasztremszka 1 pont/1 mérkőzés (2-0), 3. Vekic 0/2 (0-4)