Sífutás - Bolshunov lehajrázta a norvég armadát, első vb-aranyát szerezte
Bolshunov lehajrázta a norvég armadát, első vb-aranyát szerezte

2021/02/27 16:35
Az Orosz Síszövetség zászlaja alatt induló Alekszandr Bolsunov győzelmét hozta a férfi sífutók szombati síatlon versenyszáma a németországi Oberstdorfban zajló északisí-világbajnokságon.

Az orosz versenyző a 15 kilométeres klasszikus, majd 15 kilométeres szabadstílusú résztávból álló viadalon öt norvéggal csatázott az érmekért, de a skandinávok hiába tettek meg mindent azért, hogy leszakítsák riválisukat, Bolsunov kitartott, az utolsó emelkedőn pedig mindenkit maga mögé utasított.

Az orosz pályafutása első világbajnoki aranyérmét szerezte.

Második helyen Simen Hegstad Krüger, harmadikon pedig Hans Christer Holund zárt, a 4. és 5. helyen is norvég versenyző végzett.

Eredmények, férfi síatlon (2x15 km):
1. Alekszandr Bolsunov (Orosz Síszövetség) 1:11:33.9 óra
2. Simen Hegstad Krüger (Norvégia) 1.1 másodperc hátrány
3. Hans Christer Holund (Norvégia) 1.7 mp h.

korábban:

A norvég Therese Johaug bizonyult a legjobbnak a női sífutók szombati síatlon versenyszámában a németországi Oberstdorfban zajló északisí-világbajnokságon.

A 32 éves, immáron 11-szeres vb-aranyérmes klasszis mögött két svéd riválisa végzett: a második helyen Frida Karlsson, míg a harmadikon Ebba Andersson ért célba.

A svédek olimpiai bajnoka, Charlotte Kalla ötödik lett, a világkupa amerikai éllovasa, Jessica Diggins pedig a 15. helyen zárt.