Biatlon - Biatlon-vb: két norvég éremmel zárult a női tömegrajtos, de egyik sem lett arany

2021/02/21 14:01
Az osztrák Lisa Theresa Hauser nyerte a női tömegrajtos versenyt vasárnap a sílövők szlovéniai világbajnokságán, Pokljukában.

Hauser lövőhiba nélkül és 36:05.7 perc alatt teljesítette a 12,5 kilométeres távot. A 27 éves osztrák harmadszor végzett érmes helyen vb-n, mindhárom érmét az idei viadalon szerezte, de győznie eddig még nem sikerült: korábban az üldözéses verseny során, valamint a vegyesváltóban lett második.

A tömegrajtos versenyben a győztes osztrákot három norvég sílövő követte, közülük Ingrid Landmark Tandrevold és Tiril Eckhoff szerzett érmet, Marte Olsbu Røiseland lett a negyedik.