Napi - Walesi döntetlenjével még nem jutott ki Horvátország, a németek tíz emberrel nyertek Tallinnban

2019/10/14 08:40

A németek tíz emberrel nyertek Tallinnban, kijutottak a lengyelek. A német válogatott a 14. perctől emberhátrányban játszva nyert Észtországban a labdarúgó Európa-bajnoki selejtezősorozat vasárnapi játéknapján, az Észak-Macedóniát verő lengyelek pedig a negyedik csapatként jutottak ki az Eb-re. A tallinni mérkőzésen Emre Cant állították ki Joachim Löw együtteséből, amely Ilkay Gündogan duplájával és Timo Werner találatával győzött. A Varsóban diadamaskodott lengyelek előtt Belgium, Olaszország, Oroszország biztosította helyét a 2020-as kontinenstornán, amelyet 12 ország egy-egy városában, köztük Budapesten rendeznek.

Eredmények C csoport:
Észtország-Németország 0-3 (0-0)

Walesi döntetlenjével még nem jutott ki Horvátország. A horvát labdarúgó-válogatott 1-1-es döntetlent játszott vasárnap Walesben a magyar érdekeltségű Európa-bajnoki selejtezőcsoportban, így nem sikerült bebiztosítania kijutását a jövő évi kontinensviadalra. A világbajnoki ezüstérmes csapat, amely három napja 3-0-ra verte a magyarokat Splitben, már kilenc perc elteltével vezetést szerzett Nikola Vlasic révén, azonban Gareth Bale az első félidő hosszabbításában váratlanul egyenlített. A második félidőben nem született újabb gól, a horvátok a pontvesztés ellenére ugyan a csoport élén maradtak, de még nem jutottak ki az Eb-re. Magyar szempontból ez az összecsapás azért volt fontos, mert így a horvátok nem tét nélkül fogadják a szlovákokat. A szlovákokat két ponttal megelőzve ugyanis jelenleg második a magyar csapat, de egy meccsel kevesebbet játszott a szomszédos rivális, amely ha novemberben nem nyer Horvátországban, akkor Marco Rossi szövetségi kapitány együttese úgy léphet pályára a november 19-i zárókörben Walesben, hogy győzelemmel kijut a részben budapesti rendezésű 2020-as Eb. A horvátoknak még egy pontra van szükségük a biztos Eb-részvételhez. Wales sorsa a döntetlennel már szintén nem a saját kezében van, a szigetországiaknak ugyanúgy szükségük van a szlovákok pontvesztésére, mint a magyaroknak.

Eb-selejtezők, E csoport, 8. játéknap:
Wales-Horvátország 1-1 (1-1)

A címvédő Győr 25 góllal nyert Csehországban. A címvédő Győri Audi ETO KC 25 góllal győzött az újonc cseh DHK Baník Most vendégeként vasárnap a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének második fordulójában.

Eredmény, Női BL, csoportkör, 2. forduló, D csoport:
DHK Baník Most (cseh)-Győri Audi ETO KC 21-46 (13-23)

Hosszú egyetlen sikerre a 300. aranytól. Hosszú Katinka 200 méter vegyesen nyert vasárnap, az úszók világkupa-sorozata berlini állomásának zárónapján. A háromszoros olimpiai bajnoknak - aki 2:10.38 perces idővel nyerte a számot - a vk-sorozat 2012-es indulása óta ez volt a 299. egyéni aranyérme. A német fővárosban ezen a napon Hosszú volt az egyetlen magyar győztes: 400 méter vegyesen Verrasztó Dávid (4:16.04 p), 100 méter pillangón Jakabos Zsuzsanna (59.10 mp), 50 méter pillangón pedig Szabó Szebasztián (23.29 mp) lett második, míg Milák Kristóf 200 méter gyorson (1:47.73 p) harmadikként ért célba. A világkupa-sorozat november 1. és 3. között Kazanyban folytatódik.

A Szeged hét góllal nyert Dániában. A MOL-Pick Szeged 35-28-ra győzött a dán Aalborg HB otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában, vasárnap. A két csapat ötödször találkozott egymással, a Szeged egy vereség és egy döntetlen mellett harmadszor győzött.

Eredmény, Férfi BL, csoportkör, A csoport, 4. forduló:
Aalborg HB (dán) - MOL-Pick Szeged 28-35 (17-22)

Brigid Kosgei megdöntötte a női maratonfutás világrekordját. A kenyai Brigid Kosgei 2:14:04 óra alatt teljesítette a vasárnapi chicagói maratonit, ezzel megdöntötte a klasszikus táv 2003-as női világcsúcsát. A 25 éves sportoló 1:21 perccel javította meg a brit Paula Radcliffe 2003-ban felállított rekordját, női versenyző soha ilyen gyorsan nem teljesítette még a 42,195 kilométeres távot. Kosgei - aki az áprilisi londoni maratoni után második versenyét nyerte 2019-ben - tavasszal a brit fővárosban 2:18:20 órás egyéni rekorddal győzött.    A csak női mezőnyben elért világcsúcs ugyanakkor továbbra is az ugyancsak kenyai Mary Jepkosgei Keitany nevéhez fűződik: ő 2017-ben szintén Londonban 2:17:01 órával ért célba. Radcliffe és most Kosgei férfiakkal együtt versenyezve érte el legjobb eredményét.