Napi - Vereségével a harmadik helyre csúszott a magyar válogatott, Roglic ismét növelte előnyét összetettben
Fotó: MTI

2019/09/09 23:41

Vereséggel a harmadik helyre csúsztak a magyarok. A magyar labdarúgó-válogatott 2-1-es vereséget szenvedett Szlovákia csapatától a hétfői Európa-bajnoki selejtezőmérkőzésen, így csoportjában az elsőről visszaesett a harmadik helyre. A vendégek a 40. percben Robert Mak góljával szereztek vezetést, majd a második félidő elején Szoboszlai Dominik szabadrúgásból egyenlített. A győztes találatot Robert Bozenik szerezte az 56. percben, így a magyarok hatodik mérkőzésükön is nyeretlenek maradtak Szlovákia ellen. Marco Rossi szövetségi kapitány irányításával a nemzeti együttes először szenvedett vereséget hazai pályán, ezzel a kudarccal a horvátok vezetik a csoportot, egypontos hátránnyal Szlovákia és Magyarország követi, de előbbi jobb egymás elleni eredményével a második. A magyarok legközelebb október 10-én Splitben a világbajnoki ezüstérmes Horvátország vendégei lesznek.

Illés Fanni aranyérmes 100 mellen. Illés Fanni aranyérmet nyert 100 méter mellen a Londonban zajló paraúszó-világbajnokság első versenynapján, hétfőn. A Magyar Paralimpiai Bizottság beszámolója szerint győzelmével - a tavaly Európa-bajnokságot nyert - Illés megszerezte az első női úszókvótát az ország számára a jövő nyári, tokiói paralimpiára. A Vasas SC sportolója közel négy másodperccel nyerte kategóriájában a döntőt a brit fővárosban. Becsey János vezetőedző értékelése szerint Illés Fanni akaratereje példaértékű, hiszen a kevésbé sikeres riói paralimpia után kemény edzésmunkával és elszántsággal bizonyította, képes a világ legjobbja lenni. A nap másik magyar érdekeltségű döntőjében, ugyancsak 100 méter mellen egy másik kategóriában Száraz Evelin harmadik lett. A vasárnapig tartó világbajnokságra rekordszámú nevezés érkezett, 80 ország 650 sportolója versenyez a világranglista-pontokért, és az első-második helyezetteknek járó kvótákért. A magyar színeket Illés és Száraz mellett Adámi Zsanett, Konkoly Zsófia, Pap Bianka, Iván Bence és Tóth Tamás képviseli.

Meglepetésre pontokat hagytak Bakuban a horvátok. A világbajnoki ezüstérmes horvát labdarúgó-válogatott meglepetésre csupán 1-1-es döntetlent játszott az eddig pont nélküli Azerbajdzsán vendégeként hétfőn az Európa-bajnoki selejtezősorozat E csoportjában. Mindez azt jelenti, hogy Marco Rossi szövetségi kapitány együttese döntetlen esetén is visszaveszi vezető helyét a csoportban.

Fuglsang nyert hétfőn, összetettben Roglic előnye ismét nőtt.A dán Jakob Fuglsang nyerte a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny 16. szakaszát hétfőn, míg az összetettben éllovas szlovén Primoz Roglic növelte előnyét közvetlen riválisával szemben. A mezőnyre a 144,4 kilométeres táv végén hegyi befutó várt, a győztes dán kerekes 4:01:22 óra alatt teljesítette a távot. Második helyen a vasárnap harmadik angol Tao Geoghegan Hart ért célba, míg harmadikként ezúttal a spanyol Luis León Sánchez zárt. Az összetettben első Roglic a 16. helyen, 5:58 perces hátránnyal futott be, de így is növelte előnyét az összetettben, mivel az ott második spanyol Alejandro Valverdének 23 másodpercet adott.