Napi - Vereség Montenegrótól is, veszélyben a továbbjutás, Messi mindössze hét ponttal végzett Van Dijk előtt

2019/12/03 23:00

Vereség Montenegrótól, veszélyben a továbbjutás. A magyar női kézilabda-válogatott 25-24-re kikapott Montenegró csapatától a Japánban zajló olimpiai kvalifikációs világbajnokság keddi játéknapján, így veszélybe került továbbjutása. A magyarok mindössze 53 százalékos hatékonysággal lőttek kapura, ez okozta elsősorban a vereségüket. A mezőny legeredményesebb játékosa Jovanka Radicevic volt nyolc találattal, a magyaroknál Schatzl Nadine hét, Lukács Viktória hat gólt dobott. Az egy győzelemmel és két vereséggel álló magyarok szerdán Szenegállal, pénteken pedig Romániával játszanak a csoportban. A középdöntőbe az első három helyezett kerül, a papírforma szerint a románok elleni meccsen dől majd el, hogy sikerül-e a továbblépés a válogatottnak. A világbajnokság győztese kijut a jövő nyári, tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig selejtezőt játszhatnak márciusban.

Hosszabbításban harcolta ki a továbbjutást a címvédő. A MOL Fehérvár FC hosszabbításban tudta legyűrni vendégként a másodosztályú Szeged-Csanád Grosics csapatát a labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjébe jutásért rendezett keddi mérkőzésen.

Kikapott Dubrovnikban a Szolnok. Háromgólos vereséget szenvedett kedden a Szolnoki Dózsa Dubrovnikban, a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek hatodik fordulójában.

Bajnokok Ligája, csoportkör, A csoport, 6. forduló:
Jug Dubrovnik (horvát)-Szolnoki Dózsa 14-11 (4-4, 4-3, 3-1, 3-3)

Bravúros győzelmet aratott a magyar futsalválogatott. A magyar futsalválogatott bravúros győzelmet aratott a világ élvonalához tartozó orosz csapat ellen a keddi, veszprémi felkészülési mérkőzésen. A meccset Dávid Richárd duplája döntötte el, a végeredmény 2-1 lett - a magyar szövetség Facebook-oldala alapján. A két együttes hétfőn is összecsapott egymással ugyanott, akkor a vendégek nyertek 3-2-re. Turzó József együttese január végén Litvániában játszik Európa-bajnoki selejtezőtornát, a házigazda mellett a török és az északír csapattal találkozik majd.

Eredmény:
Magyarország-Oroszország 2-1 (1-1)

Idegenbeli győzelemmel kezdett a Nyíregyháza. A Fatum Nyíregyháza nagy csatában 3-2-re győzött kedden a román CSM Targoviste vendégeként a női röplabda CEV Kupa első fordulójában, a párharc első mérkőzésén, így kedvező helyzetből várhatja a hazai visszavágót.

Eredmény, CEV Kupa, 1. forduló (a 16 közé jutásért), 1. mérkőzés:
CSM Targoviste (román)-Fatum Nyíregyháza 2-3 (-22, -17, 27, 24, -10)

Messi mindössze hét ponttal végzett Van Dijk előtt. Az idei Aranylabda-szavazáson győztes Lionel Messi, az FC Barcelona labdarúgója mindössze hét ponttal végzett a második helyezett Virgil van Dijk előtt. A France Football magazin kedden közölte a szavazás részletes adatait, eszerint Messi 686 ponttal, míg Van Dijk 679 ponttal zárt. A kontinenseket tekintve a 32 éves argentin futballista Ázsiában és Európában sem végzett elsőként, ott a Liverpool hátvédje lett a legjobb. De az ott szerzett előny - Európában 37, Ázsiában 21 pontos volt a különbség közöttük - összességében kevés volt a holland játékos elsőséghez, Messi ugyanis a többi kontinensen jobban zárt, például Afrikában 33, Észak-Amerikában 16 ponttal kapott többet a liverpooli védőnél. A két játékos versengésébe csak Sadio Mané tudott némiképp beleszólni: a Liverpool szenegáli szélsője Afrikában elhozta a második helyet, de összesítésben lemaradt a képzeletbeli dobogóról, és 347 ponttal negyedik lett. Cristiano Ronaldo, a Juventus ötszörös Aranylabdás portugál sztárja 476 ponttal végzett a harmadik helyen.  Az év legjobb játékosának járó Aranylabdát Messi hétfőn, egy párizsi gálaműsor keretében vette át. Az argentin - aki idén spanyol bajnok lett klubjával, míg a válogatottal harmadik helyen végzett a Copa Americán - karrierje során hatodik alkalommal lett első. A France Football 2016 óta ismét nem a FIFA-val együttműködve, hanem az 1956 és 2009 között megszokotthoz hasonlóan, azaz önállóan ítéli oda az év legjobbjának az Aranylabdát - az idei volt a 64. alkalom.