Napi - Újra megműtötték a Juve középpályását, Balázs Attila kikapott Ostravában
Újra megműtötték a Juve középpályását, Balázs Attila kikapott Ostravában

2019/04/29 23:09

A 94. percben mentett pontot a Betis. A Betis 1-1-es döntetlent játszott a vendég Espanyollal a spanyol labdarúgó-bajnokság 35. fordulójának zárómérkőzésén. A vendégek Sergi Darder góljával a 37. percben szereztek vezetést, a házigazdák a 94. percben Zouhair Feddal révén mentették döntetlenre a mérkőzést. A Betis három vereség után szerzett újra pontot, az Espanyol sorozatban a harmadik döntetlenjét érte el.

La Liga, 35. forduló:
Real Betis-Espanyol 1-1 (0-1)

Két mérkőzésre tiltották el a dortmundi csapatkapitányt. Marco Reus, a Borussia Dortmund labdarúgócsapatának kapitányát két, míg társa, Marius Wolf három mérkőzésre szóló eltiltást kapott. A két játékost szombaton állították ki: a Dortmund a Bundesliga 31. fordulójában 4-2-re veszítette el a Ruhr-vidéki rangadót a vendég Schalkéval szemben. Reus a 60. percben 1-2-nél, Wolf a 65. percben már 1-3-nál kapott azonnali piros lapot. A német bajnokságságból még három forduló maradt hátra, a tabellán második helyen álló dortmundiak hátránya két pont az éllovas Bayern Münchennel szemben. A két játékos közül különösen Reus hiánya érintheti érzékenyen az együttest, hiszen a csapat kapitánya a bajnokságban 26 mérkőzésen 16 gólt lőtt és adott nyolc gólpasszt.

Megvédte címét a Kazincbarcika. Megvédte címét és története során ötödször lett bajnok a Kazincbarcika férfi röplabdacsapata, miután hétfőn a döntő negyedik mérkőzésén harmadszor is legyőzte a Pénzügyőrt. A borsodiak az első és a harmadik meccsen saját közönségük előtt diadalmaskodtak, míg a párharc második, fővárosi összecsapásán 3-0-ra kikaptak. A negyedik találkozón több, mint kétórás, kiélezett mérkőzésen győzött a Kazincbarcika, amely a 3-2-es sikerével idegenben szerezte meg az újabb bajnoki aranyérmet. A szlovák Marek Kardos irányította együttes ezt megelőzően 2003-ban, 2004-ben, 2006-ban és tavaly lett bajnok.

A hajrában gyűrte le ellenfelét az Atalanta. Az Atalanta 2-0-ra legyőzte a vendég Udinesét az olasz labdarúgó-bajnokság 34. fordulójának hétfői játéknapján. A hazaiak a 81. percben szereztek vezetést büntetőből, győzelmüket négy perccel később egy megpattanó lövéssel biztosították be. Sorozatban harmadszor szenvedett vereséget idegenben az Udinese, amely a legutóbbi négy fordulóban csak egy pontot szerzett. A 17. helyezett udinei együttest változatlanul négy pont választja el a már kieső helyen álló Empolitól, a 4. helyezett Atalanta pedig továbbra is versenyben van a Bajnokok Ligájában való indulásért.

Serie A, 34. forduló:
Atalanta-Udinese 2-0 (0-0)

A Kaposváré a bronzérem. A Kaposváré lett a bronzérem a férfi röplabda Extraligában, mivel a helyosztó hétfői mérkőzésén három szettben jobbnak bizonyult a vendég Kecskemétnél, így összesítésben 3-1-re megnyerte a párharcot. A találkozó 1 óra 2 percig tartott, a kecskemétiek a második játszmában 13 pontig jutottak csupán.

Eredmény, a 3. helyért, 4. mérkőzés:
Fino Kaposvár SE-Kecskeméti RC 3-0 (22, 13, 20)

Fucsovics nagy csatában nyert. Fucsovics Márton bejutott a nyolcaddöntőbe az 586 ezer euró (185 millió forint) összdíjazású müncheni salakpályás férfi tenisztornán hétfőn. A nyolcadik helyen kiemelt magyar játékos - aki 35. a világranglistán - hétfőn Lorenzo Sonegóval csapott össze, akit korábban egyszer már legyőzött, egy alkalommal pedig kikapott tőle. Az ATP-rangsorban 69. olasz rivális a selejtezőből érkezett, de két hete azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy a negyeddöntőig jutott Monte-Carlóban. Harmadik találkozójukon Sonego 3:1-re elhúzott, de az MTK játékosa 4:4-nél utolérte őt, majd kemény küzdelemben 7:5-re meg is nyerte az első szettet. A második játszmában Fucsovics 2:1-re és 4:3-ra is vezetett, de innen az olasz fordítani tudott és 6:4-re győzött. A döntő szettben 3:3-nál Sonego lépett el magyar ellenfelétől, aki azonban 5:3-ról 5:5-re egyenlített, majd vezetett is, de az olasz visszajött a meccsbe, így rövidítés következett. A tie-breakben Fucsovics irányított, ám négy meccslabdát sem sikerült értékesítenie, 9:8-nál viszont brékelte riválisát, így 3 óra 7 percnyi játék után győzött.

Megműtötték Sami Khedira térdét. Megműtötték Sami Khedirának, a Juventus német labdarúgójának jobb térdét, így számára véget ért a szezon. Az olasz bajnokcsapat hétfői közlése szerint a 32 éves középpályáson artroszkópos operációt hajtottak végre egy augsburgi klinikán, mert "négy hónapja folyamatos fájdalmai voltak". A 2014-ben világbajnok, immáron négyszeres Serie A-bajnok Khedira ebben az idényben mindössze tíz mérkőzésen szerepelt, ugyanis izom-, boka- és térdsérülései mellett február 20-án szívritmuszavar miatt kellett megműteni.

Balázs Attila kikapott az ostravai tenisztornán. A múlt héten Budapesten negyeddöntős Balázs Attila kikapott a 46 600 euró (14,7 millió forint) összdíjazású ostravai salakpályás férfi challenger-tenisztornán. A világranglistán 219. játékos hétfőn a 298. helyen álló Jannik Sinnerrel csapott össze, aki a budapesti nyitófordulóban Valkusz Mátét búcsúztatta. A 30 éves Balázs bő háromnegyed óra elteltével szetthátrányba került a 13 évvel fiatalabb olasz ellen, aztán a folytatásban már nagyobb küzdelemre kényszerítette riválisát. A második játszma 1 óra 4 percig tartott, és Sinner végül csak rövidítésben tudott Balázs fölé kerekedni. Balázs az előző héten a magyar fővárosban a legnagyobb sikerét érte el azóta, hogy 2012-ben elődöntős volt a bukaresti ATP-tornán. Ami a csehországi viadal többi magyarját illeti, a 325. helyezett Valkusz Máté mérkőzéslabdáról kapott ki 6:1, 3:6, 7:6 (7-4)-re a román Dragos Dimától, aki egy hellyel mögötte áll az ATP-rangsorban. A budapesti selejtezőben alulmaradt Piros Zsombor (377.) a hazai közönség előtt szereplő Vaclav Safranekkel (329.) találkozott, és alig egy óra alatt 6:2, 6:2-re nyert. A 2017-es Australian Open junior bajnoka a második fordulóban a 13. kiemelt Adam Pavlasekkel (204.) csap össze.

Felfüggesztették Varga Dénes játékjogát.A Magyar Vízilabda Szövetség fegyelmi bizottsága felfüggesztette Varga Dénesnek, a címvédő FTC-Telekom Waterpolo csapatkapitányának játékjogát, aki így biztosan kihagyja a ZF-Eger elleni elődöntős párharc szerdai első mérkőzését. A vlv.hu hétfői beszámolója szerint az olimpiai bajnok szombaton az A-Híd OSC Újbuda elleni rangadó utolsó negyedében a víz fölött megütötte Burián Gergelyt. "Brutalitás megállapítása miatt rendeltem el fegyelmi eljárást, amely folyamatban van. A Ferencváros együttműködő, viszonylag gyors lefolyású eljárásra lehet számítani, tekintettel arra, hogy magát a tényt sem a Ferencváros, sem pedig játékosa nem vitatja. Borzasztóan sajnálják a történteket, a mérkőzés feszültségére hivatkoznak, ami természetesen nem lehet magyarázat" - idézte a honlap Deák Pétert, a szövetség fegyelmi bizottságának elnökét. Hozzátette, az ügyében várhatóan ezen a héten megszületik a döntés. Ennek részét képezi majd az esetleges eltiltás mértéke, a letöltésbe pedig beszámítják a most szerdai mérkőzést, amelyen semmiképpen nem szerepelhet Varga. Az elődöntő az egyik fél hetedik pontjáig tart, de mivel a csapatok itt még magukkal viszik az egymás ellen játszott mérkőzések eredményeit, a zöld-fehérek 6-0-ás előnnyel kezdik az összecsapást, így egy győzelemmel biztosíthatják helyüket a fináléban.