Napi - Újabb rekordokat döntöget a Liverpool, Fucsovics Márton az első fordulóban búcsúzott

2020/02/25 08:22

Fucsovics nem bírt Monfilsszal. Fucsovics Márton búcsúzott az első fordulóban a dubaji, 2,8 millió dollár (849 millió forint) összdíjazású keménypályás férfi tenisztornán. A világranglistán 70. játékos hétfőn Gaël Monfilsszal csapott össze, akitől eddigi egyetlen mérkőzésükön, tavaly májusban kikapott a madridi salakos versenyen. A 9. helyen álló francia bombaformában érkezett az Egyesült Arab Emírségekbe, februárban ugyanis megnyerte a montpellier-i és a rotterdami viadalt is, és immár kilenc meccs óta volt veretlen. A 28 esztendős Fucsovics remek kezdéssel 2:0-ra elhúzott, ám öt évvel idősebb riválisa hamar utolérte őt, majd 4:3-as vezetésénél ismét brékelt. Ekkor azonban nem tudta kiszerválni a szettet, csakhogy 4:5-nél az MTK játékosa sem hozta az adogatását, ami már a játszmába került. Monfilsról a folytatásban is falként jöttek vissza a labdák, Fucsovicsnak bréklabdákat kellett hárítania, majd 3:4-nél egy 12 perces gém végén egyenlített. A játszma egyetlen brékje magyar szempontból a legrosszabbkor következett be, ugyanis a Davis Kupa-válogatott vezére 5:6-nál elvesztette a szerváját, és ezzel a meccset is, amely 1 óra 58 percig tartott.

Újabb győzelmével két csúcsot is beállított a Liverpool.  A listavezető FC Liverpool hátrányból fordítva győzte le otthon 3-2-re a West Ham Unitedet az angol labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén. A vendégek nem voltak messze a bravúrtól, ugyanis a 68. percben még 2-1-re vezettek az Anfield Roadon, Mohamad Szalah lövésénél viszont Lukasz Fabianski, a londoniak kapusa óriásit hibázott, amivel egyenlített a Bajnokok Ligája címvédője. Jürgen Klopp csapata óriási nyomás alá helyezte riválisát, és a hajrában Sadio Mané góljával megnyerte az összecsapást. A Liverpool sorozatban a 18. győzelmét aratta a Premier Leauge-ben, amivel beállította a Manchester City rekordját, saját közönsége előtt pedig egymást követő 21. alkalommal gyűjtötte be a három pontot, ami ugyancsak csúcsbeállítás. Erre csak a Vörösök 1972-es csapata volt képes az angol élvonalban. A Liverpool összességében 44 mérkőzés óta veretlen a Premier League-ben és egyre közelebb van ahhoz, hogy 1990 óta először bajnok legyen.

Premier League, 27. forduló:
FC Liverpool-West Ham United 3-2 (1-1)

Szvitolina búcsúja. Az ötödik helyen kiemelt Jelina Szvitolina már az első mérkőzésén kikapott a 2,9 millió dollár (900 millió forint) összdíjazású dohai keménypályás tenisztorna hétfői napján. Az ukrán játékosnak erőnyerőként nem kellett pályára lépnie a nyitókörben, a második fordulóban pedig Amanda Anisimova két játszmában búcsúztatta. A mindössze 18 éves amerikai teniszező, aki tavaly elődöntős volt a Roland Garroson, pályafutása során immár harmadszor győzött le olyan ellenfelet, aki a világranglistán a legjobb tízben szerepel.

A kardozó Ondrik Konrád bronzérmes. A kardozó Ondrik Konrád bronzérmes lett hétfőn kadet korosztályban a horvátországi Porecben zajló vívó Európa-bajnokságon. A viadal honlapja szerint a BVSC-Zugló 16 esztendős versenyzője a sikeres csoportmeccsek után a 64-es főtáblán egy-egy brit, olasz, román és fehérorosz rivális legyőzésével jutott elődöntőbe. A fináléba jutásért azonban kikapott német ellenfelétől, így harmadikként zárt. Ondrik a magyar küldöttség második érmét szerezte a szombaton kezdődött korosztályos kontinensviadalon: vasárnap a tőröző Szemes Gergő diadalmaskodott.

Babos kiesett a nyitókörben. A szerencsés vesztesként főtáblára került Babos Tímea kikapott az első fordulóban a 2,9 millió dollár (900 millió forint) összdíjazású dohai keménypályás tenisztornán. A viadal egyetlen magyarja - aki 98. a világranglistán - szombaton a selejtező második fordulójában kikapott a cseh Katerina Siniakovától (58.), ám mivel az orosz Anasztaszja Pavljucsenkova lábsérülés miatt visszalépett a katari viadaltól, Babos "beugróként" a főmezőnyben folytathatta szereplését. A 64 között kedden a kazah Julija Putyinceva volt Babos ellenfele, aki 32. a WTA-rangsorban, és eddigi egyetlen találkozójukon 6:1, 6:3-ra verte őt tavaly Indian Wellsben.    A második csata sem indult jól a soproni teniszező számára, ugyanis 25 éves riválisa - aki kétszer volt negyeddöntős a Roland Garroson - dupla brékkel bő negyedóra alatt 5:0-ra elhúzott. Ekkor Babos váratlanul megnyert három játékot, de a szettet már nem tudta megfordítani. A folytatásban a magyar játékos 2:0-ás vezetésre tett szert, 3:3-ig négy bréket láthatott a gyér közönség. Babos 4:4-nél ismét elvesztette az adogatását, a moszkvai születésű Putyinceva pedig kiszerválta a meccset, amely 1 óra 24 percig tartott. A 26 éves Babost párosban a francia Kristina Mladenoviccsal - akivel novemberben WTA-világbajnok, januárban pedig Australian Open-győztes lett - a második helyen emelték ki Dubajban.

Djokovic könnyed sikere. A világelső Novak Djokovic könnyed győzelemmel jutott a második fordulóba a dubaji, 2,8 millió dollár összdíjazású keménypályás férfi tenisztornán. A szerbek 17-szeres Grand Slam-bajnoka hétfőn mindössze három játékot vesztett a szabadkártyás tunéziai Malek Dzsaziri (260.) ellen.

Eredmények, 1. forduló (a 16 közé jutásért):
Djokovic (szerb, 1.)-Dzsaziri (tunéziai) 6:1, 6:2

Zárt kapuk mögött rendeznék az olasz bajnoki mérkőzéseket. A koronavírus-járvány által érintett területeken zárt kapuk mögött rendezhetik az olasz labdarúgó-bajnokság mérkőzéseit. Paolo Dal Pinto, a bajnokságot szervező Serie A elnöke hétfőn levelet írt az olasz kormánynak, miszerint a találkozók elhalasztása helyett azt javasolja, a fertőzéssel érintett területeken játszó együttesek nézők nélkül lépjenek pályára. Ennek oka elsősorban az, hogy a nyári Európa-bajnokság miatt a küzdelmeknek május 14-ig be kell fejeződniük. A sportminiszter Vincenzo Spadafora ugyancsak ezzel a javaslattal élt az olasz miniszterelnök Giuseppe Conte felé. Döntés később várható. "Fennáll a lehetősége, hogy a következő hetekben a sportesemények zárt kapusak legyenek, ugyanis akkor az emberek könnyebben maradnak otthon" - fogalmazott Maurizio Casasco, az Olasz Sportgyógyászati Szövetség elnöke, aki kiemelte, nem csak a labdarúgásra vonatkozhat a megszorítás. A Lombardia és Veneto tartományt sújtó koronavírus-járvány miatt vasárnap négy összecsapás - az Atalanta-Sassuolo, a Verona-Cagliari, a Torino-Parma és az Internazionale-Sampdoria - maradt el a Serie A-ban, míg a harmadosztály teljes hétközi fordulóját törölték. Azt egyelőre nem tudni, hogy az Inter normál körülmények között lejátszhatja-e csütörtökön a bolgár Ludogorec elleni Európa-liga visszavágóját. Most vasárnap a bajnoki cím szempontjából kulcsfontosságú Juventus-Internazionale rangadót rendeznének az olasz élvonalban. A legfrissebb adatok szerint immár heten veszítették életüket, ebből hatan az északnyugat-olaszországi Lombardia tartományban a koronavírus okozta fertőzés nyomán. A fertőzöttek száma meghaladja a 200-t, ebből több mint 170 személyt Lombardiában, több mint 30-t Venetóban tartanak számon.