Napi - Újabb győzelmükkel csoportelsők női pólósaink az Eb-n, Sainz harmadszor nyerte meg a Dakart
Fotó: MVLSZ

2020/01/17 23:10

Fucsovicsé a Margaret Court Aréna nyitómeccse. A szervezők döntése értelmében Fucsovics Márton Denis Shapovalov elleni mérkőzésével kezdődik hétfőn az ausztrál nyílt teniszbajnokság második legnagyobb pályája, a Margaret Court Aréna programja. Az Australian Open honlapján közzétett játékrendből kiderül, a világranglistán 66. magyar játékos és 13. kiemelt kanadai ellenfele vívja majd az év első Grand Slam-tornájának egyik legelső összecsapását, magyar idő szerint hajnali egy órától. A két teniszezőnek ez lesz első egymás elleni összecsapása.

Balázs Attila bejutott a döntőbe a bangkoki tenisztornán. Balázs Attila bejutott a döntőbe a Bangkokban zajló keménypályás férfi challenger-tenisztornán. Az ATP honlapja szerint a világranglistán 128. magyar játékos pénteken háromjátszmás csatában - 6:1, 6:7 (4-7), 7:6 (7-5)-ra - bizonyult jobbnak az ATP rangsorában 249. orosz Roman Szafiullinnál. A 31 éves Balázs, a torna második kiemeltje, 2 óra 28 perc alatt diadalmaskodott. A szombati fináléban az orosz Aszlan Karacev (293.) lesz az ellenfele, aki pénteken 6:2, 6:2-re nyert az olasz Gian Marco Moroni (257.) ellen.

Elhúzódik Andy Murray gyógyulása, ekkor léphet újra pályára. A vártnál tovább tart a gyógyulása, legkorábban márciusban teniszezik ismét a korábbi világelső Andy Murray. A brit játékos tavaly év eleji csípőműtétjét követően júniusban tért vissza az ATP-körversenyre, majd októberben megnyerte az antwerpeni tornát. Ezt követően a novemberi Davis Kupán egy mérkőzést még játszott, ám sérülés miatt nem tudta befejezni a versenyt. Akkor úgy tűnt, az idei évet egészségesen kezdi, ám az operációból adódó zúzódásai miatt előbb a Miamiba tervezett edzőtáborát, majd az ATP Kupa- és az Australian Open-szereplését is lemondta abban bízva, hogy februárban, Montpellier-ben ismét ütőt ragadhat.

Sainz harmadszor nyerte meg a Dakar-ralit, a motorosoknál Brabec nyert. Az autósoknál a Carlos Sainz, Lucas Cruz spanyol duó nyerte meg a pénteken befejeződött, első alkalommal Szaúd-Arábiában rendezett Dakar-ralit, a motorosoknál pedig az amerikai Ricky Brabec győzött. A kétszeres ralivilágbajnok Sainz pályafutása során harmadszor diadalmaskodott a Dakaron, melyet 2010-ben és 2018-ban is megnyert, a viadalt akkor Dél-Amerikában rendezték. Az 57 esztendős Sainz ezúttal Minivel győzött, korábban a Volkswagent és a Peugeot-t is sikerre vitte a világ leghíresebb tereprali-versenyén. A kétszeres Forma-1-es világbajnok spanyol Fernando Alonso pályafutása első Dakarját a 13. helyen fejezte be.

Mayer nyerte a wengeni kombinációt. Matthias Mayer nyerte a férfi alpesi sízők világkupa-sorozatának pénteki kombinációs versenyét a svájci Wengenben. A kétszeres olimpiai bajnok osztrák versenyző a specialitásának számító lesiklásban a leggyorsabbnak bizonyult, előnyét pedig meg tudta tartani a második, műlesikló futamban, amelyben ezúttal a hagyományoktól eltérően nem fordított sorrendben jött le a legjobb harminc síző. Mayer mögött két francia szlalomspecialista zárt: a szám világbajnoka és olimpiai ezüstérmese, Alexis Pinturault lett a második, míg harmadikként Victor Muffat-Jeandet zárt, aki a phjongcshangi ötkarikás játékokon is bronzérmes volt. Pinturault a szakági pontversenyben megőrizte éllovas pozícióját, míg összetettben az első helyre ugrott.

A vb-ezüstérmes Norvégia már túl nagy falatnak bizonyult a kéziválogatottnak. A magyar férfi kézilabda-válogatott 36-29-re kikapott a világbajnoki ezüstérmes Norvégiától az olimpiai kvalifikációs Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában pénteken, Malmőben. A rendkívül gyorsan és pontosan játszó skandinávok a 18. percben már tíz góllal vezettek. A második félidő elején a magyarok azonnali piros lap miatt elveszítették egyik kulcsemberüket, Bánhidi Bencét, és ezt követően ugyan felzárkóztak négy gólra, de ellenfelük egy 7-2-es sorozattal végleg eldöntötte a meccset. A magyarok két győzelem és egy döntetlen után a maximális két ponttal jutottak a csoportkörből a középdöntőbe, ahol vasárnap Szlovéniával, kedden a legutóbbi kontinenstornán ezüstérmes Svédországgal, szerdán pedig Portugáliával találkoznak. Az első két helyezett az elődöntőbe jut, a harmadik pedig az ötödik helyért játszhat.

Eredmény, középdöntő, 1. forduló, II. csoport:
Norvégia-Magyarország 36-29 (20-12)

A görögök legyőzésével bebiztosította a csoportelsőséget a női vízilabda-válogatott. A házigazda magyar csapat 13-10-re legyőzte a legutóbbi kontinensviadalon ezüstérmes görög csapatot a Duna Arénában zajló vízilabda Európa-bajnokság női tornájának pénteki negyedik fordulójában, ezzel eldőlt, hogy a vasárnapi, szerbek elleni zárófordulós mérkőzés eredményétől függetlenül csoportelsőként kap ellenfelet a negyeddöntőben. A magyar csapat a nyolc között a B csoport negyedik helyezettjével, az olasz vagy a francia válogatottal találkozik majd. Az olimpiai kvalifikációs kontinensviadalon egyetlen tokiói indulási jog szerezhető meg. Az európai csapatok közül ez csak a világbajnoki ezüstérmes spanyoloknak van meg.