Napi - Új néven indul jövőre a Toro Rosso a F1-ben, Messi átvette hatodik Aranycipőjét
Új néven indul jövőre a Toro Rosso a F1-ben, Messi átvette hatodik Aranycipőjét

2019/10/17 06:31

Wawrinka a negyeddöntőben. A negyedik helyen kiemelt svájci Stan Wawrinka nagy csatában, 2 óra 20 perc alatt győzte le a spanyol Feliciano Lopezt a 711 ezer euró (231 millió forint) összdíjazású, antwerpeni keménypályás férfi tenisztorna szerda esti nyolcaddöntőjében.

Eredmények nyolcaddöntő:
Wawrinka (svájci, 4.)-Lopez (spanyol) 6:7 (4-7), 6:4, 7:6 (7-4)

Idegenbeli vereséggel mutatkozott be a Szombathely. A Szombathely 19 ponttal kikapott a francia Dijon csarnokában szerdán a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában.

Eredmény, 1. forduló, D csoport:
Dijon (francia) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 87-68 (22-17, 20-17, 21-14, 24-20)

Dimitrov kiesett. A második helyen kiemelt Grigor Dimitrov a nyolcaddöntőben kiesett a Stockholmban zajló, 711 ezer euró (231 millió forint) összdíjazású keménypályás férfi tenisztornán. Az idei US Openen elődöntős bolgár játékost az amerikai Sam Querrey búcsúztatta három szettben.

Hacsanov öt meccslabdáról fordított. A második helyen kiemelt Karen Hacsanov öt mérkőzéslabdát hárítva jutott a negyeddöntőbe szerdán a moszkvai keménypályás tenisztorna férfiversenyében. A hazai közönség előtt szereplő játékos - akinek még van esélye kijutni a szezonzáró nyolcfős ATP-világbajnokságra - a német Philipp Kohlschreibert verte óriási izgalmak közepette, 2 óra 25 perces csatában.

Új néven indul jövőre a Toro Rosso a Forma-1-ben. Scuderia Alpha Tauri néven indul a következő idénytől a Red Bull Racing második számú csapata a Forma-1-ben. Az istálló szeptember végén kérvényezte a névváltoztatást, amelyet a szabályok szerint a mezőny minden csapatának jóvá kellett hagynia. A módosítás szerdán vált hivatalossá, miután a Forma-1 vezetői is engedélyezték. A csapatot korábban Minardinak hívták, majd 2006-ban lett Toro Rosso, ami a Red Bull olasz fordítása. Az Alpha Tauri a Red Bull három évvel ezelőtt alapított divatmárkája, amely elsősorban szabadidő- és sportruházattal foglalkozik. Az istálló egyik pilótája jövőre is az orosz Danyiil Kvjat lesz, a másikat egyelőre nem jelentették be.

Agüero szerencsés kimenetelű autóbalesetet szenvedett. Szerencsés kimenetelű autóbalesetet szenvedett Sergio Agüero, a Manchester City labdarúgója. A 31 éves argentin légiós csapata edzésére tartott szerda reggel, amikor ütközött, terepjárójának a jobb első kereke pedig kitört. Brit sajtóhírek szerint a mostani szezonban nyolc gólnál tartó csatárnak nem esett baja. Agüero két éve Hollandiában volt részese közúti balesetnek, akkor egy bordája eltört.

Messi átvette hatodik Aranycipőjét. Lionel Messi, az FC Barcelona futballistája szerdán átvette a legeredményesebb európai bajnoki góllövőnek járó Aranycipőt. Az ötszörös aranylabdás klasszis pályafutása során hatodik, sorozatban a harmadik alkalommal érdemelte ki az elismerést. A 32 éves Messi az előző idényben 36-szor volt eredményes a La Ligában, hárommal szerzett több gólt, mint a francia világbajnok Kylian Mbappé a Ligue-1-ben a Paris Saint-Germain színeiben. "A csapatom és a társaim nélkül egyetlen ilyen díjamat sem tudtam volna megnyerni" - nyilatkozta Messi, és hozzátette, az elmúlt szezonban óriási csalódásként élte meg, hogy a Bajnokok Ligája elődöntőjében úgy búcsúzott a későbbi győztes Liverpoollal szemben, hogy a katalán fővárosban rendezett első mérkőzésen 3-0-ra nyert csapata. Messi a most zajló idényben sérülése miatt keveset játszott - eddig egy gólt szerzett -, nélküle a Barcelona gyengén is kezdett, de az előző három meccsét megnyerte, így feljött a második helyre a La Ligában, két ponttal lemaradva az ősi rivális Real Madrid mögött.

Babosék az elődöntőben. Az első helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic kettős győzött a párosok negyeddöntőjében a moszkvai keménypályás tenisztorna egymillió dollár (300 millió forint) összdíjazású női versenyében.  A vb-címvédő magyar-francia duó a viadal honlapja szerint a Nadja Kicsenok, Raluca Olaru ukrán-román kettőssel csapott össze szerdán, és 35 perc alatt hozta a nyitószettet. A második felvonás kiegyenlítettebb küzdelmet hozott, 6:5-nél Babosék két mérkőzéslabdát elszalasztottak, majd a rövidítésben három játszmalabdát hárítottak, mielőtt értékesítették harmadik meccslabdájukat. A találkozó 1 óra 42 percig tartott.