Napi - Továbbjutott a PSG, a Juve és a Bayern, félmillió forintos büntetés a Kaposvárnak

2019/11/07 08:29

Továbbjutott a PSG. A Paris Saint-Germain a Club Brugge 1-0-s legyőzésével a csoportkör negyedik fordulóját követően biztosította helyét a 16 között a labdarúgó Bajnokok Ligájában. Az A csoport másik szerdai mérkőzésén a Real Madrid fölényesen, 6-0-ra nyert a vendég Galatasaray ellen. A spanyoloknál a 18 éves brazil Rodrygo 6 perc 14 másodperc elteltével duplázott, ezzel a sorozat történetében a leggyorsabban szerzett két gólt. A fiatal támadó később gólpasszt is adott, majd a 93. percben mesterhármassal koronázta meg teljesítményét. A játéknap "legőrültebb" összecsapásán a selejtezőben a Ferencvárost búcsúztató Dinamo Zagreb már 3-1-re vezetett otthon a Sahtar Donyeck ellen, az ukrán csapat viszont egy 93. és a 98. percben esett góllal kiharcolta a döntetlent.

Rossz hajrá után soproni vereség Lyonban. Az elmúlt idényben negyedik Sopron Basket az utolsó perceket elrontva 62-59-re kikapott a francia Lyon vendégeként szerdán a női kosárlabda Euroliga negyedik fordulójában.

Eredmény, B csoport, 4. forduló:
Lyon (francia)-Sopron Basket 62-59 (7-16, 8-15, 18-12, 29-16)

Továbbjutott a Bayern München és a Juventus. A Bayern München az Olimpiakosz 2-0-s legyőzésével, a Juventus pedig a Lokomotiv Moszkva otthonában aratott 2-1-es sikerrel a csoportkör negyedik fordulóját követően biztosította helyét a 16 között a labdarúgó Bajnokok Ligájában. A münchenieknél az ideiglenes vezetőedző, Hans-Dieter Flick számára elsősorban a továbbra is elképesztő formában futballozó Robert Lewandowski hozta meg debütáló sikert: a lengyel támadónak szezonbeli 17. fellépésén ez volt a 21. gólja. A másik kora esti mérkőzésén a Juventus Douglas Costa 93. percben lőtt találatával nyert Moszkvában. Az olaszok első gólját a magyarok elleni Európa-bajnoki selejtezőre készülő walesi Aaron Ramsey szerezte, aki 2015 márciusa óta először volt eredményes a legrangosabb európai kupasorozatban.

Vereséggel debütált a Kaposvár. A Kaposvár hazai pályán 3-0-ra kikapott a török Türk Hava Yollari SK csapatától a női röplabda Challenge Kupa selejtezőjének szerdai első mérkőzésén. A magyar együttes - mely története első nemzetközi összecsapását vívta - az első két szettben nagy csatára késztette a több nagynevű játékost is foglalkoztató ellenfelét. A második játszmában 19-15-re is vezettek Sasa Nedeljkovic tanítványai, de végül 76 perc alatt kikaptak.    A mezőny legeredményesebb játékosa a kaposváriak szerb ütője, Sara Klisura volt 18 ponttal. A visszavágót november 19-én játsszák Isztambulban, a párharc győztese a 32 csapatos főtáblán a spanyol Ibsa CV CCO 7 Palmas együttesével találkozik.

Doppingolással vádolják az olasz paralimpiai bajnok atlétát. Doppingvétség gyanúja miatt felfüggesztették a kétszeres paralimpiai bajnok olasz atléta, Martina Caironi versenyzői jogát. A 30 éves Caironi szervezetében a szteroidok közé tartozó klosztebol nyomaira bukkantak. A mintát október 17-én, versenyen kívül adta. Az olasz sportoló a 2012-es londoni és a 2016-os riói paralimpián az úgynevezett T42-es kategóriában 100 méteren diadalmaskodott. Ugyanebben az osztályban távolugrásban ezüstérmes volt három éve. Caironi 2007-ben motorbalesetet szenvedett, akkor amputálták a bal lábát térd fölött.

Félmillió forintos büntetés a Kaposvárnak. A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) fegyelmi bizottsága félmillió forintra büntette a Kaposvárt az OTP Bank Liga legutóbbi fordulóját követően.  Az MLSZ honlapjának beszámolója szerint az újonc Rákóczi a szurkolóinak rasszista megnyilvánulásai miatt - "huhogtak" a vendég Újpest két színes bőrű játékosa felé - fizet.

Babos Tímea győzelemmel kezdett a sencseni tenisztornán. Babos Tímea győzelemmel kezdett a 100 ezer dollár (30 millió forint) összdíjazású sencseni keménypályás nemzetközi tenisztornán. A magyar játékos (104. a világranglistán) - aki vasárnap sorozatban harmadszor nyerte meg párosban a világbajnokságot - a WTA-évzáró után a Távol-Keleten maradt, és a verseny ötödik kiemeltjeként két játszmában, 6:1, 6:4-re múlta felül a kínai Vang Tan-nit (852.). Babos a torna honlapja szerint a második fordulóban a holland Bibiane Schoofsszal (149.) találkozik.

Fucsovics meccslabdáról kikapott. Fucsovics Márton első mérkőzésén meccslabdáról kikapott, ezzel búcsúzott szerdán a 115 ezer euró (37,4 millió euró) összdíjazású pozsonyi keménypályás challenger-tenisztornán. Idei utolsó versenyén a világranglistán 71. játékos második kiemeltként csak a 32 között kezdte meg szereplését, ahol a fehérorosz llja Ivaska várt rá. Korábbi egyetlen találkozójukat a magyar teniszező nyerte 2017-ben az ausztráliai Happy Valleyben. A második csatában Fucsovics - immár szőke hajjal - 3:3-nál elvette a 143. helyen álló ellenfele adogatását, majd egy újabb brékkel 37 perc alatt szettelőnybe került. A folytatásban változatos küzdelmet láthatott a közönség, majd a rövidítésben az MTK játékosa 4-3 után már csak egy labdamenetet tudott megnyerni. A döntő szett is tie-breakbe torkollott, ebben a 27 éves nyíregyházi sportoló meccslabdát hárított, majd elszalasztotta a sajátját, Ivaska pedig lezárta a mérkőzést, amely 3 óra 13 percig tartott. Fucsovics elkeseredésében még a kézfogáshoz menet összetörte az ütőjét. Az MTK teniszezője csaknem háromhetes kényszerpihenő után tért vissza két hete Bécsben, ahol gyomorbántalmak miatt feladta nyolcaddöntőjét az orosz Karen Hacsanov ellen. Hasonló okból nem indult el a múlt héten Párizsban. Korábban Balázs Attila és Valkusz Máté is az első fordulóban búcsúzott a szlovák fővárosban, míg Piros Zsombor a selejtezőben indult, de lábsérülés miatt feladta mérkőzését.