Napi - Továbbjutott a Chelsea, az Arsenal, az Inter, a Napoli és a Valencia, százszázalékosan zárta az alapszakaszt az FTC

2019/02/21 23:31

Továbbjutott a Dinamo Kijev. A Dinamo Kijev a sérült Kádár Tamás nélkül nyert otthon csütörtökön az Olimpiakosz ellen, így az idegenbeli döntetlent követően kiharcolta a 16 közé jutást a labdarúgó Európa-ligában. A Rapid Wienben Szántó Tamás ugyancsak sérülés miatt nem volt a keret tagja az Internazionale ellen. Az osztrák csapat kettős vereséggel búcsúzott a milánóival szemben. A nyolcaddöntő sorsolását pénteken 13 órától Nyonban rendezik.

Eredmények, a nyolcaddöntőbe jutásért, visszavágó:

Benfica (portugál)-Galatasaray (török) 0-0
Továbbjutott: a Benfica, 2-1-es összesítéssel.

Dinamo Kijev (ukrán)-Olimpiakosz Pireusz (görög) 1-0 (1-0)
gól: Sol (32.)
Tj.: a Dinamo Kijev, 3-2-es összesítéssel.

Real Betis (spanyol)-Rennes (francia) 1-3 (1-2)
gól: Lo Celso (41.), illetve Bensebaini (22.), Honou (30.), Niang (94.)
Tj.: a Rennes, 6-4-es összesítéssel.

Chelsea (angol)-Malmö (svéd) 3-0 (0-0)
gól: Giroud (55.), Barkley (74.), Callum Hudson-Odoi (84.)kiállítva: Bengtsson (73., Malmö)
Tj.: a Chelsea, kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel.

Bayer Leverkusen (német)-Krasznodar (orosz) 1-1 (0-0)
gól: Aranguiz (87.), illetve Szulejmanov (85.)
Tj.: a Krasznodar, 1-1-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal.

Genk (belga)-Slavia Praha (cseh) 1-4 (1-1)
gól: Trossard (10.), illetve Coufal (23.), Traore (54.), Skoda (64., 69.)
Tj.: a Slavia Praha, 4-1-es összesítéssel.

Internazionale (olasz)-Rapid Wien (osztrák) 4-0 (2-0)
gól: Vecino (11.), Ranocchia (18.), Perisic (80.), Politano (87.)
Tj.: az Internazionale, kettős győzelemmel, 5-0-s összesítéssel.

Búcsúzott a második kiemelt Coric. A második helyen kiemelt Borna Coric a nyolcaddöntőben búcsúzott csütörtökön a 744 ezer euró (236,2 millió forint) összdíjazású marseille-i keménypályás férfi tenisztornán. A horvát játékost a hazai közönség előtt szereplő, szabadkártyás Ugo Humbert győzte le két sima játszmában.

Eredmények, nyolcaddöntő:
Humbert (francia)-Coric (horvát, 2.) 6:3, 6:3
Goffin (belga, 3.)-Paire (francia) 6:2, 6:3
Bachinger (német)-Verdasco (spanyol, 5.) 6:4, 6:3
Rubljov (orosz)-Berrettini (olasz) 6:3, 7:6 (7-2)
Sztahovszkij (ukrán)-Barrere (francia) 6:3, 6:4

Nyolc között a címvédő. A címvédő és első helyen kiemelt Alison Van Uytvanck bejutott a legjobb nyolc közé a budapesti 250 ezer dollár (70 millió forint) összdíjazású keménypályás női tenisztornán. A belga játékos csütörtökön a lengyel Iga Swiateket győzte le két játszmában.

Van Uytvanck (belga, 1.)-Swiatek (lengyel) 6:4, 7:5
Vondrousova (cseh, 8.)-Blinkova (szlovák) 7:6 (8-6), 3:6, 6:3

Nyolcaddöntőbe jutott Szoboszlai csapata. A Salzburg bejutott a legjobb 16 közé a labdarúgó Európa-ligában: az osztrák együttes azt követően, hogy idegenben egy góllal kikapott, a csütörtöki visszavágón, hazai pályán, 4-0-ra nyert a Bruges ellen. A hazai csapat keretében ott volt Szoboszlai Dominik, de nem lépett pályára.

Salzburg (osztrák)-FC Bruges (belga) 4-0 (3-0)
gól: Schlager (17.), Daka (29., 43.), Dabbur (94.)
Továbbjutott: a Salzburg, 5-2-es összesítéssel

Arsenal (angol)-BATE Boriszov (fehérorosz) 3-0 (2-0)
gól: Volkov (4., öngól), Mustafi (39.), Papasztatopulosz (60.)
Tj.: az Arsenal, 3-1-es összesítéssel.

Villarreal (spanyol)-Sporting Lisboa (portugál) 1-1 (0-1)
gól: Fornals (80.), illetve Fernandes (45+1.)kiállítva: Jefferson (50., Sporting Lisboa)
Tj.: a Villarreal, 2-1-es összesítéssel.

Zenit (orosz)-Fenerbahce (török) 3-1 (2-1)
gól: Ozdojev (4.), Azmun (37., 76.), illetve Mehmet Topal (43.)
Tj.: a Zenit, 3-2-es összesítéssel.

Valencia (spanyol)-Celtic Glasgow (skót) 1-0 (0-0)
gól: Gameiro (70.)kiállítva: Toljan (37., Celtic Glasgow)
Tj.: a Valencia, kettős győzelemmel, 3-0-s összesítéssel.

Eintracht Frankfurt (német)-Sahtar Donyeck (ukrán) 4-1 (2-0)
gól: Jovic (23.), Haller (27., 80., az elsőt 11-esből), Rebic (88.), illetve Júnior Moraes (64.)
Tj.: az Eintracht Frankfurt, 6-3-as összesítéssel.

SSC Napoli (olasz)-Zürich (svájci) 2-0 (1-0)
gól: Verdi (43.), Ounas (75.)
Tj.: a Napoli, kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel.Dinamo Zagreb (horvát)-Plzen (cseh) 3-0 (2-0)
gól: Orsic (15.), Dilaver (34.), Petkovic (73.)kiállítva: Limbersky (87., Plzen)
Tj.: a Dinamo Zagreb, 4-2-es összesítéssel.

Százszázalékosan zárta az alapszakaszt a címvédő FTC.A címvédő Ferencváros százszázalékosan zárta az E.ON férfi ob I alapszakaszát: a zöld-fehérek a 14. forduló csütörtöki összecsapásán négy góllal nyertek az Eger vendégeként. A fővárosiak legjobbja a háromgólos Varga Dénes volt.

E.ON férfi ob I, alapszakasz 14. (utolsó) forduló:
ZF-Eger - FTC-Telekom Waterpolo  5-9 (3-2, 0-2, 1-1, 1-4)

Négy között a címvédő Szvitolina. A címvédő Jelina Szvitolina jutott utolsóként elődöntőbe a 2,8 millió dollár (797 millió forint) összdíjazású dubaji keménypályás női tenisztornán. A legutóbbi két kiírásban győztes ukrán teniszező két játszmában búcsúztatta a spanyol Carla Suárez Navarrót.

Eredmények, negyeddöntő:
Szvitolina (ukrán, 6.)-Suárez Navarro (spanyol) 6:2, 6:3

Hülkenberg volt a leggyorsabb a negyedik Forma-1-es tesztnapon. Nico Hülkenberg érte el a legjobb köridőt az idei Forma-1-es szezon első hivatalos tesztjének negyedik napján. A Renault német pilótája mindössze 24 kört tett meg a Barcelona melletti Circuit de Catalunyán, de ennyi is elég volt neki ahhoz, hogy csütörtökön és a négynapos teszt összesítésében is a leggyorsabbnak bizonyuljon 1:17.393 perces eredménnyel. Ugyanakkor öröme és a csapatáé nem lehetett teljes, mert az autója nem bírta végig a gyakorlást.

Halep nem jutott a négy közé. Simona Halep nem jutott elődöntőbe a 2,8 millió dollár (797 millió forint) összdíjazású dubaji keménypályás női tenisztornán. A világranglistán második helyezett román játékos szettelőnyről kapott ki a svájci Belinda Bencictől a csütörtöki negyeddöntőben.

Bencic (svájci)-Halep (román, 3.) 4:6, 6:4, 6:2

Norvég győzelmek sprintben. A férfiaknál Johannes Hösflot Klaebo, míg a nőknél a címvédő Maiken Caspersen Falla révén norvég győzelem született csütörtökön a sífutók szabadstílusú sprintszámában, az ausztriai Seefeldben zajló északisí-világbajnokság első éremosztó napján.

Lassana Diarra közös megegyezéssel távozik a PSG-től. Közös megegyezéssel szerződést bontott klubjával, a francia labdarúgó-bajnokságban éllovas, Bajnokok Ligája-nyolcaddöntős Paris Saint-Germainnel Lassana Diarra. A 33 éves francia középpályás tavaly januárban igazolt a PSG-hez, a kontraktusa eredetileg júniusban járt volna le. Diarra az előző szezonban, Unai Emery irányítása alatt tíz bajnokin szerepelt, az új vezetőedző, Thomas Tuchel viszont a mostani idényben csupán háromszor szavazott neki bizalmat. A 34-szeres válogatott játékos korábban többek között az Arsenal, a Chelsea és a Real Madrid futballistája is volt.