Napi - Thiem Djokovicot is legyőzte, továbbjutott, csaknem húsz gól különbséggel győzött a Szeged

2019/11/13 07:49

Thiem Djokovicot is legyőzte, továbbjutott.Dominic Thiem Roger Federer után az ötszörös győztes Novak Djokovicot is legyőzte a Londonban zajló férfi tenisz ATP-világbajnokságon, így bejutott az elődöntőbe.

Hosszabbításban kikapott a Fehérvár. A Fehérvár AV19 csapata hazai pályán hosszabbításban kikapott a Villachtól az osztrák jégkorongliga (EBEL) alapszakaszának keddi játéknapján.

Eredmény :
Hydro Fehérvár AV19-EC Panaceo VSV (osztrák) 1-2 (0-0, 0-1, 1-0, 0-1) - hosszabbítás után

Ekler Luca 100 méteren ezüstérmes. A távolugrásban győztes Ekler Luca kedden ezüstérmet nyert 100 méteren a T38-as kategóriában a Dubajban zajló para-atlétikai világbajnokságon. A Magyar Paralimpiai Bizottság tájékoztatása szerint Ekler kiváló futással, 12.89 másodperces egyéni csúccsal ért célba a második helyen, a 12.38-as világcsúccsal győztes brit Sophie Hahn mögött.

Szombathelyi vereség Isztambulban. A Szombathely 25 ponttal kikapott a török Besiktas vendégeként kedden a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája ötödik fordulójában. A magyar bajnok az utolsó negyed elejéig nem volt nagyon leszakadva ellenfelétől, de nem bírta a végjátékot, így összességében sima vereséget szenvedett. Így két győzelemmel és három vereséggel áll csoportjában, csakúgy mint a Besiktas.

Eredmény:
Besiktas (török) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 74-49 (14-12, 19-15, 17-14, 24-8)

Federer legyőzte Berrettinit. A hatszoros győztes Roger Federer két szettben verte Matteo Berrettinit kedden a Londonban zajló férfi tenisz ATP-világbajnokság csoportkörének második fordulójában. A vasárnapi nyitónap veszteseinek találkozóján 11 gémet kellett várni az első bréklabdára, de a 20-szoros Grand Slam-győztes svájci sztár nem élt a lehetőséggel. A nyitószettet lezáró rövidítésben aztán ő koncentrált jobban, majd a második játszmában rögtön elvette az újonc olasz adogatását. Az áprilisban Budapesten tornagyőztes Berrettini a folytatásban három bréklabdát is elszalasztott, így 1 óra 18 perc elteltével mehetett gratulálni Federernek.

Csaknem húsz gól különbséggel győzött a Szeged. A Szeged 19 góllal győzte le otthon a Dabast a férfi kézilabda NB I keddi mérkőzésén.