Napi - Szoboszlai megszerezte élete első BL-gólját, Lőrincz Tamás világbajnok
Szoboszlai megszerezte élete első BL-gólját, Lőrincz Tamás világbajnok

2019/09/17 23:14

Szoboszlai gólt szerzett, a Salzburg simán nyert.A magyar válogatott Szoboszlai Dominik is gólt szerzett az osztrák Salzburg csapatában, amely házigazdaként 6-2-re legyőzte a belga KRC Genket a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének első játéknapján, kedden. A 18 éves és 327 napos Szoboszlai a legfiatalabb magyar játékossá vált a BL főtábláján, az eddigi csúcstartó Lisztes Krisztián volt, aki 19 évesen és 71 naposan mutatkozott be a legrangosabb európai kupasorozatban. A Salzburg elsöprő lendülettel kezdte a meccset, az első félidőben 11 kapura lövéséből nyolc volt pontos, és öt végződött góllal. A norvég Erling Braut Haland mesterhármast ért el, Szoboszlai pedig a rendes játékidő hosszabbításában volt eredményes, miután a japán Minamino Takumi beadását hat méterről a hálóba belsőzte. A támadó középpályás - aki múlt hétfőn Szlovákia ellen lőtte élete első gólját a felnőtt válogatottban - a tizedik magyar gólszerző lett a BL csoportkörében. Korábban Lisztes Krisztián, Vincze Ottó, Nyilas Elek, Ifj. Albert Flórián, Szabics Imre, Rudolf Gergely, Juhász Roland és Czvitkovics Péter talált be, legutóbb, 2016 novemberében pedig Nikolics Nemanja volt eredményes a lengyel Legia színeiben a Borussia Dortmund otthonában 8-4-re elveszített találkozón.

Két döntetlennel kezdődött a csoportkör. Az Internazionale és az Olympique Lyon is 1-1-es döntetlent játszott hazai pályán a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének nyitányán. A főtábla első gólját az orosz Zenit iráni csatára, Szardar Azmun szerezte, aki a 41. percben talált a házigazda Lyon hálójába. A franciák a holland Memphis Depay büntetőjével egyenlítettek. Milánóban közel állt a bravúrhoz a Slavia Praha, amely a 64. percben megszerezte a vezetést, ám az Inter csereként beálló középpályása, Nicolo Barella a 93. percben egyenlített.

Nem engedik az országváltást a kétszeres olimpiai bajnok bobosnak. Egy keddi bírósági döntés értelmében nem válthat országot Kaillie Humphries, a kanadaiak kétszeres olimpiai bajnok bobosa, aki a továbbiakban az Egyesült Államok színeiben akar versenyezni. A calgaryi Alberta állami legfelsőbb bíróság kedden megállapította, hogy a Humphries által beperelt kanadai sportági szövetség mérlegelési jogkörrel rendelkezik annak eldöntésében, engedélyezi-e egy sportoló számára az országváltást. A 34 éves Humphries ügyvédje szerint nem adják fel a harcot, és ügyfele ezen a héten is részt vesz vendégként az amerikaiak edzésein.játékokon pedig bronzérmet nyert kanadai színekben, majd egy évvel ezelőtt panaszt nyújtott be, mert korábbi edzője állítólag "verbálisan és érzelmileg is bántalmazta", de a vizsgálóbíró nem talált bizonyítékot a zaklatásra. Mindezek ellenére az előző szezonban is Kanada csapatában versenyzett. Humphries a múlt hétvégén ment feleségül az Egyesült Államok bobcsapatának korábbi tagjához, Travis Armbrusterhez.

Orosz továbbjutók. Az egyaránt hazai közönség előtt szereplő Andrej Rubljov és Jevgenyij Donszkoj is bejutott a nyolcaddöntőbe az 1,2 millió dollár (362 millió forint) összdíjazású keménypályás férfi tenisztornán. Előbbi - a torna ötödik kiemeltjeként - a fehérorosz Ilja Ivaska ellen győzött szetthátrányból fordítva, míg utóbbi az olasz Matteo Violát verte két sima játszmában. Fucsovics Márton (66. a világranglistán) szerdán mutatkozik be az oroszországi versenyen, első ellenfele a hazai közönség előtt szereplő, kvalifikációból főtáblára jutott Alekszej Vatutyin (197.) lesz.

Berankis (litván)-Szela (izraeli) 6:3, 6:0

Kilenc ponttal győzött a Falco az első meccsen. A Falco KC Szombathely házigazdaként 71-62-re legyőzte a román CSM CSU Oradea csapatát a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája selejtezőjében, az első forduló keddi, első mérkőzésén. Az első negyed kevés pontot hozott, és mivel a vendégek céloztak hatékonyabban, magabiztosan vezettek. A rövid szünet után nagyot javult a házigazda vasiak teljesítménye, leginkább közelről dobtak pontosabban és kiválóan védekeztek. A második negyedben csak hat pontot kaptak, és egy 12-0-s sorozattal átvették a vezetést (32-23). A Falco lendülete a folytatásban sem tört meg, és Filipovity Márkó, illetve Benke Szilárd vezérletével a harmadik felvonást is megnyerte. A negyedik negyed kezdetén 18 ponttal vezettek a hazaiak, ám ezt a különbséget nem tudták megtartani, a román bajnoknak taktikus játékkal sikerült felzárkóznia. A házigazdáknál Benke végül 18, Filipovity pedig 17 ponttal zárt, a vendégek legeredményesebb játékosa Dragan Zekovic volt 12 ponttal. A visszavágót pénteken rendezik Nagyváradon, a párharc továbbjutója a lett BK Ventspils együttesével találkozik a selejtező jövő heti, második fordulójában. A 32 csapatos főtáblára jutáshoz két párharcot kell sikerrel vennie a szombathelyi csapatnak.

Férfi Bajnokok Ligája-selejtező, 1. forduló, 1. mérkőzés:
Falco-Vulcano Energia KC Szombathely - CSM CSU Oradea (román) 71-62

Gálos is búcsúzott, minden magyar kiesett. Gálos Roland kikapott a nyolcaddöntőben, így kiesett az 57 kilogrammosok súlycsoportjában kedden a jekatyerinburgi férfi ökölvívó-világbajnokságon. A bajaiak versenyzőjének taktikája egyértelmű volt az esélyesebb mongol Tsendbaatar Erdenebat elleni találkozón: a menetek elején várta, hogy riválisa támadjon, ő pedig a támadások második felében igyekezett több ütést bevinni. A taktika a második felvonásban működött leghatékonyabban, Gálos ekkor több jó kombinációt is bemutatott, de nagy fölényt ekkor sem tudott kialakítani. A harmadik menet gyakorlatilag eseménytelenül telt, Erdenebat szinte csak arra ügyelt, hogy a magyar ne üsse ki, és mivel elképzelését eredményesen valósította meg, egyhangú (5-0-s) pontozásos győzelemmel negyeddöntőbe jutott. Kedden ezt megelőzően Hámori Ádám is búcsúzott, ő is egyhangú pontozással kapott ki az ecuadori Julio Cesar Castillo Torrestől. Gálos vereségével az utolsó magyar öklöző is kiesett a világbajnokságon, a hatfős válogatott tagjai összesen négy mérkőzést nyertek.

Lőrincz Tamás világbajnok. Lőrincz Tamás egyedülálló karrierje eddigi legnagyobb sikerét aratva megnyerte kedden a kötöttfogásúak 77 kilogrammos kategóriáját a nur-szultani olimpiai kvalifikációs birkózó-világbajnokságon.

Bernal és Nibali sem indul. Egan Bernal és Vincenzo Nibali sem vesz részt a yorkshire-i országúti kerékpáros világbajnokságon. A harrogate-i központú vb vasárnap kezdődik, a férfiak mezőnyversenyére a hagyományoknak megfelelően a jövő vasárnapi zárónapon kerül sor. A rajtnál azonban nem lesz ott a Tour de France történetének első kolumbiai bajnoka és a mindhárom háromhetes körversenyen győztes olasz klasszis sem. A 22 éves Bernal szerepelt a kolumbiai szövetség által nevezett nyolcfős keretben - amelyben többek között Nairo Quintana és Fernando Gaviria is ott van -, noha már korábban jelezte, ha nem érzi magában az erőt, át fogja adni a helyét egy honfitársának. Végül ezt a határidő előtt meg is tette, így Carlos Betancur került a helyére."Az olasz válogatott meze számomra szent, tiszteletet kell felé tanúsítani. Nem vagyok csúcsformában, így nincs jogom, hogy elbitoroljam a helyet más elől" - fogalmazott a 34 éves Nibali, aki így hiányozni fog a Matteo Trentin köré épülő olasz válogatottból. Dina Márton révén hat év után lesz újra magyar résztvevő a mezőnyversenyben.