Napi - Szoboszlai Dominik a kupa után a bajnokságot is megnyerte a Salzburggal, ezüstérmes a Guzi, Kardos páros a fehérvári vk-n
Fotó: GEPA

2019/05/05 23:26

A hajrában fordított a Napoli a Cagliari ellen. A Napoli a hajrában fordítva győzte le a vendég Cagliarit az olasz labdarúgó-bajnokság 35. fordulójának vasárnapi játéknapján. Carlo Ancelotti együttese Dries Mertens révén a 85. percben egyenlített, majd a hosszabbítás nyolcadik(!) percében Lorenzo Insigne büntetőjével szerezte meg a három pontot.

Serie A, 35. forduló:
Napoli-Cagliari 2-1 (0-0)

A negyeddöntőben búcsúzott a Szeged.A Szeged - noha állt továbbjutásra - a negyeddöntőben búcsúzott a férfi kézilabda Bajnokok Ligájától, miután a vasárnapi visszavágó 29-25-ös megnyerése nem volt elegendő számára a macedón Vardar Szkopje kiejtéséhez. A párharc első meccsét múlt csütörtökön a Vardar nyerte 31-23-re. A Szeged ötödször szerepelt a BL negyeddöntőjében, de még soha nem sikerült eljutnia az elődöntőig. A 2017-es győztes Vardar harmadszor került a legjobb négy közé. A veszprémi érdekeltségű, június első hétvégéjén Kölnben sorra kerülő négyes döntő sorsolását jövő kedden rendezik.

Eredmény, Férfi Bajnokok Ligája, negyeddöntő, visszavágó:
MOL-Pick Szeged - Vardar Szkopje (macedón) 29-25 (17-9)

Hat gólt kapott Leverkusenben a Frankfurt. Az Európa-ligában elődöntős Eintracht Frankfurt 6-1-re kikapott a Bayer Leverkusen otthonában a német labdarúgó Bundesliga 32. fordulójának vasárnapi játéknapján. A végeredmény már a 36. percben kialakult. A német bajnokság élvonalában legutóbb 1978. április 29-én szerzett egy csapat hat gólt az első félidőben, akkor a Borussia Mönchengladbachnak sikerült ez a Borussia Dortmund ellen, a hét találat pedig rekord a liga történetében. A Leverkusen a diadallal pontszámban beérte a negyedik, Bajnokok Ligája-indulást érő helyen álló Frankfurtot, amelynek az utóbbi négy fordulóban nem sikerült győznie.

Bundesliga, 32. forduló:
Bayer Leverkusen-Eintracht Frankfurt 6-1 (6-1)

Már csak az Európa-ligában bízhatnak az Arsenal-drukkerek. Szinte biztos, hogy nem végezhet a Bajnokok Ligája-indulást érő negyedik helyen az Arsenal azt követően, hogy az angol labdarúgó-bajnokság 37., utolsó előtti fordulójának vasárnapi játéknapján csak 1-1-es döntetlent játszott otthon a Brightonnal. Unai Emery együttese jelenleg az ötödik, a hátránya három pont a Tottenham Hotspurrel szemben, a gólkülönbsége pedig nyolccal rosszabb, így a fővárosi rivális botlása esetén is csodára lenne szüksége a zárókörben. Ugyanakkor az Ágyúsoknak még nem kell lemondaniuk a BL-álmaikról, ugyanis az Európa-ligában az elődöntő első felvonását 3-1-re nyerték a Valencia ellen, a sorozat győztese pedig a következő idényben az első számú európai kupában bizonyíthat. Az Arsenal döntetlenjével biztossá vált a Chelsea BL-indulása.

Premier League, 37. forduló:
Arsenal-Brighton 1-1 (1-0)

Ezüstérmes a Guzi, Kardos páros Székesfehérváron. Ezüstérmet nyert vasárnap a Guzi Blanka, Kardos Bence páros vegyes váltóban a székesfehérvári öttusa világkupán. A magyar duó úszásban hatodik, vívásban 16., lovaglásban 10. lett, ezzel a zárás előtt a 11. helyen állt, nem sok esélye volt arra, hogy dobogós pozícióban zárjon, mégis sikerült neki. Már Guzi Blanka feljött a második pozícióba a két lövészettel megszakított 2x800 méteres futása során, majd Kardos Bence megőrizte ezt a helyezést. Győzött a Pien Jü-fej, Han Csia-hao kínai kettős, míg a bronzérem a Gintare Venckauskaite, Justinas Kinderis litván kettősnek jutott. A másik magyar páros, a női versenyben győztes Alekszejev Tamara és Regős Gergely hetedik lett.

Szoboszlai Dominik bajnok a Salzburggal. Sorozatban hatodszor, története során pedig tizedszer a Red Bull Salzburg, Szoboszlai Dominik csapata nyerte az osztrák labdarúgó-bajnokságot. A címvédő vasárnap hátrányból fordítva 2-1-re verte a házigazda Austria Wient, s ezzel három fordulóval a zárás előtt bebiztosította újabb elsőségét. A Salzburg - akárcsak tavaly - duplázott, miután szerdán a kupában is a legjobbnak bizonyult. A magyar válogatott Szoboszlai kezdő volt a vasárnapi meccsen, majd a 76. percben lecserélték.

Kikapott a kazahoktól az ötödikként záró a magyar válogatott. A már biztos ötödik - így bennmaradó - magyar válogatott 3-1-re kikapott az első helyen záró és feljutó házigazda kazah válogatottól a nurszultani divízió I/A jégkorong-világbajnokság vasárnapi utolsó mérkőzésén. Az első húsz perc a szervezett védekezésről szólt, gól nem született. A vezetést a 24. percben szerezte meg az esélyesebb kazah válogatott, amely azonban nem tudta növelni előnyét a második felvonásban. A vb utolsó harmadában emberelőnyből talált be a házigazda, a magyar csapat Sofron István révén szépített. A vb utolsó gólját emberelőnyből a kazahok ütötték. A tornáról a győztes kazah és a második fehérorosz válogatott lesz ott a jövő évi svájci elit-világbajnokságon. A további sorrend Koreai Köztársaság, Szlovénia és Magyarország lett, az utolsó Litvánia jövőre a divízió I/B-ben szerepel.

Dembélé nem játszhat Liverpoolban. Nem léphet pályára a Liverpool otthonában, a Bajnokok Ligája-elődöntő keddi visszavágóján Ousmane Dembélé, az FC Barcelona francia futballistája. A villámgyors támadó szombaton, a Celta Vigo otthonában elszenvedett 2-0-s vereség alkalmával dőlt ki a sorból. A klub vasárnapi közleménye szerint combsérülése miatt biztosan nem lesz ott az Anfield Roadon, ahova háromgólos előnnyel (3-0) utazik a katalán csapat. Azt ugyanakkor nem hozta nyilvánosságra az egyesület, mennyit kell kihagynia a 21-szeres válogatott labdarúgónak. A 2017-ben 125 millió euróért szerződtetett játékosnak ez már az ötödik sérülése, amióta a friss spanyol bajnokhoz került. A 21 éves Dembélé a mostani idényben 42 mérkőzésen 14-szer volt eredményes.

A Real Madrid vetett véget a Villarreal menetelésének. A harmadik Real Madrid hazai pályán 3-2-re legyőzte a Villarrealt a spanyol labdarúgó-bajnokság 36. fordulójának vasárnapi játéknapján. A vendégek hosszú ideje a kiesés elől menekülnek. Ezt megelőzően utóbbi négy meccsükből hármat megnyertek, egyszer pedig döntetlent játszottak, ennek köszönhetően jó helyzetben vannak.