Napi - Siófokról Győrbe igazol a vb- és Eb-győztes kézis, Ashley Young hosszabbított a ManUniteddel

Hosszabbitás ·
2019/02/11 22:39

Aaron Ramsey nyártól a Juventusé. Aaron Ramsey, az Arsenal labdarúgócsapatának walesi válogatott futballistája nyártól a Juventusban folytatja pályafutását. A torinói klub hétfői közlése szerint a 28 éves középpályás júliusban csatlakozik az együtteshez, amely négyéves szerződést köt vele.

Wawrinka nyolcaddöntős. A 2015-ös győztes Stan Wawrinka nyolcaddöntőbe jutott az 1,96 millió euró (626,5 forint) összdíjazású rotterdami keménypályás férfi tenisztornán. A háromszoros Grand Slam-tornagyőztes svájci játékos egy szoros és egy sima szettben diadalmaskodott a francia Benoit Paire felett a hétfői első fordulós összecsapáson.

Eredmények, 1. forduló (a 16 közé jutásért):
Wawrinka (svájci)-Paire (francia) 7:6 (7-4), 6:1
Seppi (olasz)-Gojowczyk (német) 7:6 (7-3), 3:6, 6:2
Kukuskin (kazah)-Haase (holland) 6:2, 7:6 (7-4)

Tizennégy év után született magyar aranyérem. Talabos Attila révén tizennégy év után született ismét magyar aranyérem a téli Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválok (EYOF) történetében. A rövidpályás gyorskorcsolyázó 1500 méteren diadalmaskodott a Szarajevóban zajló esemény első, hétfői versenynapján. Ugyanebben a számban Bontovics Balázs negyedik lett, míg a nők azonos távú versenyén a felnőtt váltóval Európa-bajnoki bronzérmes Somogyi Barabara hatodikként zárt, Dobrán Fanni pedig a 15. helyen végzett. A sportág négy képviselője által alkotott vegyesváltó pedig továbbjutott előfutamából.

Pinturault 24. helyről nyert férfi kombinációban. A francia Alexis Pinturault nyerte a hétfőn rendezett férfi kombinációt a svédországi Arében zajló alpesi világbajnokságon. A szám olimpiai ezüstérmese csak 24. volt a lesiklást követően, de az erősségének számító műlesiklásban annyira jól teljesített, hogy megszerezte az aranyérmet. Mögötte a második futamban leggyorsabbnak bizonyuló szlovén Stefan Hadalin lett a második, míg harmadikként az osztrák Marco Schwarz zárt. A havazás miatt gyorsan romlott a pálya állapota, emiatt is fordulhatott elő, hogy a lesiklás specialistáinak, akik szlalomban a mezőny végén indulhattak, esélyük sem volt a dobogóra, sőt, a legjobb tízbe is csak az az olasz Dominik Paris került, aki a lesiklást megnyerte. Ugyanakkor műlesiklásban ő is csak a 25. időt érte el, így kilencedik pozícióba zuhant vissza. Kedden a csapatversennyel folytatódik a vb.

Világ- és Európa-bajnok kézilabdázó igazol Siófokról Győrbe. Nyártól a Győri Audi ETO-nál folytatja pályafutását a Siófok francia kézilabdázója, Estelle Nze Minko. A bajnoki címvédő és Bajnokok Ligája-győztes győri klub hétfőn honlapján arról számolt be, hogy már régóta nyomon követte a 27 esztendős irányító pályafutását. aki a francia válogatottal 2017-ben világ-, egy évre rá Európa-bajnok lett, a riói olimpián pedig ezüstérmet nyert a csapattal. "Remek adottságú, gyors játékosról van szó, aki remekül lát a pályán" - jellemezte az új igazolást Bartha Csaba klubelnök, aki hozzátette, biztos benne, hogy Stine Oftedallal közösen remekül megoldják majd a következő szezontól az irányítói feladatokat.

Ashley Young egy évvel meghosszabbította szerződését a Manchester Unitednél. Egy évvel meghosszabbította szerződését Ashley Young, a Manchester United angol válogatott futballistája. A 33 éves szélső megállapodása a szezon végén járt volna le. Luke Shaw, Chris Smalling, Phil Jones, Scott McTominay és Anthony Martial után Young a hatodik, aki szerződést hosszabbított a Vörös ördögöknél. Young 2011-ben az Aston Villától szerződött az Old Traffordra, azóta 227 mérkőzésen lépett pályára a klub színeiben.